Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lenne, ha megállna a...

Mi lenne, ha megállna a modern világ?

Figyelt kérdés

Nem gyártanának okostelefonokat, okos órákat, lapos pc-ket, hajlékony tv-ket és telefonokat, teleportáló készülékeket. Utóbbit majd a jövőben.


Az orvostudomány modernizálódhat, de ezek a felesleges ember elbutító és tunyává, nemtörődömmé tevő készülékek feleslegesek. Miért nem jó a normális telefon, egyszerű (nem lapos) tv?



2014. jún. 21. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha mg 50 évvel ezelőtt születsz, akkor azt mondanád, minek a színes tévé, mikor jó a fekete-fehér is, minek hétfőn is az adás...Szerintem alapvetően nem a technikával van baj, hanem a használókkal, illetve ha gyerekekről beszélünk, a szüleikkel. A mai gyerekek másban jobbak, mint az előző generáció, és ebben nagy szerepe az okos kütyüknek. Nem hiszem, hogy elvetendő, vagy éppen meg kellene tanítani őket okosan, kulturáltan használni.
2014. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Athiszem az emberek java pánikrohamot kapna:)
2014. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó magam nosztalgikus típus vagyok, szóval engem nem érintene az egész.
2014. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jönnek az okos telefonok, meg a többi. A szülők szerintem már nem is olvasnak a gyereknek, mivel már 7 éves korban okostelefonnal játszanak, lefoglalják magukat. És azt mondja a szülő, hadd játsszon, nem zavarom.


Az idősebekkel is ez lesz majd, ha mindent az okos telefonunkkal fogunk elintézni.

2014. jún. 21. 20:34
 5/10 A kérdező kommentje:

Annyit változott, egy retro oldalon láttam, a 30-as, 40-es években kétrészes fürdőruhában voltak a nők a strandokon.


A 80-as években megjelent Bíró Ica példaként, Már mutogatta az izmos testét (testépítő ugyebár). És a mostani időben meg félmeztelen nőket mutogatnak a tv-kben.

2014. jún. 21. 20:50
 6/10 A kérdező kommentje:
Az emberek egyre jobban sóvárognak a retro után. Mert akkor még viszonylag normálisabb, értékrendileg elfogadható világ volt. Nem úgy, mint most.
2014. jún. 21. 21:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Valamint falvakon is még a fiatalok nem vándoroltak el Budapestre vagy külf9ldre, mint most.
2014. jún. 21. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Nekem is van okos telefonom. Tudod, hogy mit szoktam a leggyakrabban csinálni rajta? Olvasni. A laptopommal letöltöm az internetről a könyveket, aztán telefonon elolvasom őket. Sőt, majd e-book olvasót is szeretnék 1-2 éven belül. Aki ostoba, az akkor sem lenne okosabb, ha nem lenne semmi modern technikai vívmány a közelében.
2014. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Időszámításunk előtt!!! ötszázban az egyik kínai filozófus (a fene se emlékszik a nevére), felszólalt, hogy minek a parasztoknak gémeskút, a gépesítés tönkreteszi az embereket. Mellékesen igaza is volt, látszik a mai világon. Ám ha így gondolkozunk, hol húzzuk meg a határt? A bunkósbotnál, amit letörünk a fáról? Legyünk neoprimitívek?
2014. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 "Tudod, hogy mit szoktam a leggyakrabban csinálni rajta? Olvasni."


PONT ugyanezt csinálom! :)

Ment a zöld.

2014. júl. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!