Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Schobert Duciszépségverseny...

Schobert Duciszépségverseny fikázása kapcsán - az alábbi a véleményem, ti mit gondoltok arról?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, nemrég ez a Norbi azt találta mondani, hogy ne kampányoljanak a Plus Size modellek mellett, mert mittudomén, amelyik nő nem vékony, az nem mutogatnivaló, blablabla.

Szóval ennek kapcsán, mint meglett családapának a következő jutott eszembe:

az orrvérzésig a szánkba van rágva hogy a kövérség egészségtelen.

Ezért aztán a legtöbb ember kottára rámondja egy 10 kiló plusszosra is és egy ötvenkiló plusszosra is, hogy fúj, undorító, igénytelen, egészségtelen, jobb esetben papolnak nekik szerencsétleneknek az egészséges életmódról, amit valószínű azért elviek tudnak, rosszabb esetben gúny céltábláivá válnak.

A férfiakkal is megesik, amikor az ikreinket vártuk, az asszonnyal szinte szolidaritva híztam 20 kilót, nem stresszeltem viszont, se ő, se magam miatt, mindketten normálisan visszafogytunk, mindenféle hisztéria, kényszer, lelkiterror nélkül.

Azon gondolkodtam el, hogy valahogy eszembe nem jutott volna letiltani őt dundisállapotában sem a kedvenc ruhastílusáról.

Büszke voltam rá, amiért megszülte az ikreinket, és eszembe se jutott volna szégyellni, micsoda hülyeség lett volna.

A kérdésem: azok az emberek, illetve elsősorban nők, akik fogyni akarnak, miért vannak belekényszerítve egy olyan klisébe, hogy nem érezhetik jól magukat, amíg nem vékonyak?

Miért ne járhatnának szépségversenyekre?

Nekem sem tetszik amit ott látok, vagyis nem mind, mert láttam már ilyet közelről, és bizony a 140 kilós asszonyságoktól kezdve az magas, de mondjuk 80 kiló közeli csajokon át, akik szinte soványnak látszódnak mellettük, mindenki egy kalap alá van véve.

Olvasni, hogy akkor járjon valaki nőies ruhákban, ha lefogyott - kérdem: addig tehát nem nő a nő?

Akkor micsoda?

És kérdem azt is, hogy miben különbözik ez a lebúúziizástól, a lecigányozástól, a bármiféle negatív diszkriminációtól?

Miért ne azon kellene igyekezni, hogy amíg lefogynak, addig is motiváltak legyenek, de ne terror árán, hogy "nem fogadnak el addig amíg" - belegondoltam, ha valamelyik gyermekünknek ezzel kellene küzdeni, milyen nehéz dolga lenne.

Nem, nem vagyok tonnadonnaimádó, nem találom szépnek a sok narancsbőrt és a lifegő alkarhájakat, de nem gondolom, hogy addig is, amíg leadják, ne érezhetnék jól magukat - könnyebben menne nekik a fogyás, hiszen ha addig sincsenek bántva, mászkálhatnak normális ruhákban, bizonyára többeknek menne a lefogyás és a karcsúsodások.

Sóbertnorbi pedig nem veszi észre, hogy hiába fittneszbajnokoskodik, a fejében nem sikerült rendet rakni, ugyanolyan frusztrált, mint dagadék korában és mindenki másra is azt vetíti ki.



2014. jún. 22. 11:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
43%

A kövérek piszkálása ugyanolyan rasszizmus, mint a cigányozás vagy zsidózás.....


Egy kövér nő is lehet kívánatos és vonzó, és egy vékony nő is lehet olyan, hogy bottal sem piszkálná senki.


A vonzó külső nem a kilókon múlik!

2014. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
65%
Egyet is ertek meg nem is. Mondjuk szerintem a plus size modellek nem csunyak es meg noiesek is, de van egy hatar ami utan a koverseg nem elfogadhato es nem is szabad azza tenni. Nem azert mert nem szep, hanem mert egeszsegre karos. En nem azert akartam visszafogyni, hogy csontsovany legyek, hanem mert a tulsuly miatt nehezebb volt a mozgas, meg hamarabb elfaradtam, stb.. ha idoben nem lepek, akkor johettek volna az egyeb gondok. Az, hogy valaki nem lapos hasu es csontsovany az nem baj, egy picike plusz es kerekseg sem, de van az a hatar amikor azt kell mondani, hogy az illeto egeszsegtelenul kover es ne sulykoljuk bele, hogy ez igy jo. Megpedig a sajat erdekeben.
2014. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
64%
A tulsuly betegseg.
2014. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
61%

Bizonyára egyikőtök sem látott még beteg soványt. A kövérség nem jár automatikusan betegséggel, sőt az sem törvényszerű, hogy később kialakul.


Viszont egy sovány is élhet egészségtelen életet.

2014. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:

4: 2. vagyok.

Senki nem mondta, hogy a soványság - különösen ha kórosan vékony valaki - egészséges lenne. Szerintem még plusz pár kiló sem okoz gondot.

De az nem igaz, hogy egy több mint 15-20 kiló túlsúllyal rendelkező ember egészséges lenne. Kevesebbet mozog (tudom, nekem +15 kiló volt a túlsúlyom), hamarabb elfárad. Én most egy átlagos, egészséges étrenddel már lassan két éve tudom tartani a súlyom, ami egy 4-5 kiló pluszt jelent, de nem sanyargatom magam.

Akinek jelentős a túlsúlya, az nem eszik egészségesen, nem a szervezetének szükséges mennyiségű kalóriát visz be hanem jóval többet és ez hosszabb távon egészségkárosodást okoz. Plusz a mozgáshiány.


A teltek és a kövérek között van különbség:

[link]


Persze a második képen lévőket meg lehet győzni, hogy jók így ahogy vannak, de ezzel csak becsapjuk őket. Aztán amikor később a teherbeesés során, terhességkor, gyerek után szaladgáláskor, vagy 50+ évesen előjönnek az egészségügyi gondok, akkor meg pislognak.

2014. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
44%

"Olvasni, hogy akkor járjon valaki nőies ruhákban, ha lefogyott - kérdem: addig tehát nem nő a nő?

Akkor micsoda?"


Akkor dagadt nő. Nagy seggel, lógó hassal, hájhurkával a dereka helyén, karfiolos, rengő combokkal... nőnek nő, de igénytelen, lusta. Akin 20 vagy több kilónyi túlsúly fodrozódik, az legalább vegye tudomásul, hogy amennyire őrjítően szexi ugyanaz a ruha egy karcsú, sportos csajszin, annyira visszatetszést keltő, nevetséges egy elhízott, izzadva lihegő nőszemélyen. Öltözzön mindenki a testalkatának megfelelően, ne erőltessük a "90 kilósan is gyönyörű vagyok miniszoknyában" hazugságot..

2014. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
76%
Meg lehet nézni, hogyan áll egy sportos csajon a cicanadrág, és azt, hogy egy túlsúlyoson mit mutat. Tévedés ne essék, nem ítélek el senkit a háj miatt. Sajnos a boltban kapható élelmiszernek csúfolt tömítőanyag és a mozgásszegény életmód megteszi a hatását. De ismerje mindenki a saját korlátait, hibáit!
2014. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
58%
Szenhidrat tuladagolas.
2014. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
67%

A Norbi egy bunkó.


Viszont a túlsúly egészségtelen, orvostanhallgató vagyok, a saját szememmel látom. Itt persze nem arról van szó, hogyha valaki nem modell alkat, akkor ássa el magát, nem a vaságyastól 40 kilós nőknek kellene az etalonnak lenni, de igenis a sportos sovány (és a sovány alatt nem kórosan soványt értek) alkat lényegesen egészségesebb, mint a túlsúlyos, és a kövér. Kisebb a szív és érrendszeri betegségek kialakulásának az esélye, kisebb a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának az esélye, kevésbé terhelődnek az izületek, nem kopnak annyira a porcok, jobb a hormonháztartás egyensúlya megfelelő testsúly esetén. Arról nem is beszélve, hogy nem tudom kinek tetszenek a rengő hájak, de nekem baromira nem, fiatalokon pedig pláne nem. Az emberek nem a semmitől híznak meg, hanem attól, hogy szinte semmit nem mozognak. Szerintem a 18-25 év közötti korosztály felének gondot okozna lefutni öt kilométert ami szerintem több, mint szánalmas. Az embernek azért van a lába, hogy használja, nem pedig dísznek. A saját egyetemi csoporttársaim egy jelentős részén látom, hogy ha lehet, busszal/kocsival mennek szinte mindenhova, még akkor is, amikor a buszra történő várakozással együtt az út időben teljesen megegyezik a sétálással. Mindezek mellé persze mindenki zabál mindent szart (én is). Amit el kellene felejteni az ilyen biztos beteg, ilyen a genetikája, erős csontú és társai baromságok... Nem, nem, nem. Csak lusta, mint az állat. Minimális az olyan betegségek száma amik hízással járnak (hypothireózis, Cushing), pont fordítva a hízás okoz betegséget, az anyagcsere persze mindenkinél különböző és a genetika is, de akinek lassabb az anyagcseréje az egyen kevesebbet és mozogjon többet. Ilyen egyszerű a szituáció. Az emberi test éhezésre van adaptálva, rendkívül jól bírjuk az alacsony energia bevitelt, pláne ha a vitaminok bevitele megfelelő. Egy egyébként normálisan táplált ember akár két hónapot is kibír, anélkül, hogy egy falat ételt megenne, kb. két hónap kell az éhhalálhoz. Persze nem azt mondom, hogy ne együnk, hanem azt, hogy ne zabáljunk!

2014. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

5. A kép elég gáz, mert ha összehasonlítjuk, mondjuk a második szám fat nőt, kábé az az alakja, mint a curvy nőknek, de kérem, ne már agyonretusált, színtelítettségben optimaliz és árnyékretusált képekkel rakjuk már össze a retusálatlan fotókat.


Sajnálom, hogy ennyire kevesen értették, amit írtam.

2014. jún. 23. 03:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!