Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Schobert Duciszépségverseny...

Schobert Duciszépségverseny fikázása kapcsán - az alábbi a véleményem, ti mit gondoltok arról?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, nemrég ez a Norbi azt találta mondani, hogy ne kampányoljanak a Plus Size modellek mellett, mert mittudomén, amelyik nő nem vékony, az nem mutogatnivaló, blablabla.

Szóval ennek kapcsán, mint meglett családapának a következő jutott eszembe:

az orrvérzésig a szánkba van rágva hogy a kövérség egészségtelen.

Ezért aztán a legtöbb ember kottára rámondja egy 10 kiló plusszosra is és egy ötvenkiló plusszosra is, hogy fúj, undorító, igénytelen, egészségtelen, jobb esetben papolnak nekik szerencsétleneknek az egészséges életmódról, amit valószínű azért elviek tudnak, rosszabb esetben gúny céltábláivá válnak.

A férfiakkal is megesik, amikor az ikreinket vártuk, az asszonnyal szinte szolidaritva híztam 20 kilót, nem stresszeltem viszont, se ő, se magam miatt, mindketten normálisan visszafogytunk, mindenféle hisztéria, kényszer, lelkiterror nélkül.

Azon gondolkodtam el, hogy valahogy eszembe nem jutott volna letiltani őt dundisállapotában sem a kedvenc ruhastílusáról.

Büszke voltam rá, amiért megszülte az ikreinket, és eszembe se jutott volna szégyellni, micsoda hülyeség lett volna.

A kérdésem: azok az emberek, illetve elsősorban nők, akik fogyni akarnak, miért vannak belekényszerítve egy olyan klisébe, hogy nem érezhetik jól magukat, amíg nem vékonyak?

Miért ne járhatnának szépségversenyekre?

Nekem sem tetszik amit ott látok, vagyis nem mind, mert láttam már ilyet közelről, és bizony a 140 kilós asszonyságoktól kezdve az magas, de mondjuk 80 kiló közeli csajokon át, akik szinte soványnak látszódnak mellettük, mindenki egy kalap alá van véve.

Olvasni, hogy akkor járjon valaki nőies ruhákban, ha lefogyott - kérdem: addig tehát nem nő a nő?

Akkor micsoda?

És kérdem azt is, hogy miben különbözik ez a lebúúziizástól, a lecigányozástól, a bármiféle negatív diszkriminációtól?

Miért ne azon kellene igyekezni, hogy amíg lefogynak, addig is motiváltak legyenek, de ne terror árán, hogy "nem fogadnak el addig amíg" - belegondoltam, ha valamelyik gyermekünknek ezzel kellene küzdeni, milyen nehéz dolga lenne.

Nem, nem vagyok tonnadonnaimádó, nem találom szépnek a sok narancsbőrt és a lifegő alkarhájakat, de nem gondolom, hogy addig is, amíg leadják, ne érezhetnék jól magukat - könnyebben menne nekik a fogyás, hiszen ha addig sincsenek bántva, mászkálhatnak normális ruhákban, bizonyára többeknek menne a lefogyás és a karcsúsodások.

Sóbertnorbi pedig nem veszi észre, hogy hiába fittneszbajnokoskodik, a fejében nem sikerült rendet rakni, ugyanolyan frusztrált, mint dagadék korában és mindenki másra is azt vetíti ki.



2014. jún. 22. 11:41
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

6. "Akkor dagadt nő. Nagy seggel, lógó hassal, hájhurkával a dereka helyén, karfiolos, rengő combokkal... nőnek nő, de igénytelen, lusta."


A feleségem ikrekkel volt terhes.

Amikor megszülettek, a segítség ellenére is az első évek arról szóltak, hogy megpróbáltunk nem megőrülni, az egyik kicsink ráadásul kis súllyal született, problémák voltak vele, amíg szerencsére megerősödött, és másfél évvel utána beérte a testvérét is.

Hónapokig szerveztünk, próbáltunk aludni, kórház-szoptatás-háztartás-énmunka-időzavar körben, emberpróbáló feladat volt.


Ha te akkor láttad volna a feleségemet, bizonyára őt is ilyen mocsadék szavakkal illetted volna, mert a hozzád hasonló szemét rasszista állatoknak odáig terjed az észbeli képességük, hogy dagadt = igénytelen és lusta.

Talán egyszer majd megtudod, hogy bizony, nem mindig lusta és igénytelen az az ember, aki nem sovány.

Menj oda hozzá, kérdezd ki, miért ilyen - és mondd el neki, hogy addig is elfogadod, és nem akarod kinyírni verbálisan, mivel nem tehet róla hogy ilyen.


"visszatetszést keltő, nevetséges"


Édesapám, amit te itt megfogalmazol, itt kezdődik a rasszizmus, innen csak pár lépés a zsidótörvények meghozatala.


"Öltözzön mindenki a testalkatának megfelelően, ne erőltessük a "90 kilósan is gyönyörű vagyok miniszoknyában" hazugságot.."


Mert egy 90 kilós miniszoknyában akar járni, most komolyan, nagyvárosban élünk, de én még nem láttam miniszoknyás kövér nőket soha.

A testalkatnak megfelelő öltözködés azt jelenti, hogy x kiló felett mackónadrágot húzhatnak csak, nehogy esetleg megélhessék a nőiségüket?

Kapjál már a fejedhez öregem.

2014. jún. 23. 03:08
 12/51 A kérdező kommentje:

Közzéteszem az alábbi, ma privátban küldött levelét annak az MDMAI1 nevű senkiházinak, akinek a gyávaság mellett súlyos szövegértelmezési problémái is vannak, a dologgal nem kívánok foglalkozni, tanulságos mindenesetre mind a levél stílusa, mind az előítéletesség, döntse el mindenki maga, hogy mit gondol.


"Te nem is férfi vagy! Te magad vagy az a dagadt nő, akinek a férjének itt előadod magad :D Drágám, terhesség miatti hízással takarózni évekkel a szülés után, nagyon nevetséges. Ha olyan sok dolgod lett volna a picivel, akkor nem értél volna rá zabálni... hagyjuk már a kifogásokat. A "rasszizmus" szót meg keresd ki a szótárból, tudatlankám. Azért, mert valaki undorodik a rengő hájadtól, azért még nem rasszista az illető. Na nem sorolom tovább, mert úgyis az lesz a vége, hogy ma azért zabálsz be, mert én "bántottalak" holnap azért, mert a férjed utánafordul egy miniszoknyás szexbombának, holnapután meg azért, mert süt a nap, izzadsz mint a disznó, de a túlsúlyod miatt nem vehetsz fel lenge ruhákat... ne a dagadtak mellett kampányolj, hanem fogyj le: olyan életérzést ad, amit te most a zsírbörtönödben szenvedve el sem tudsz képzelni. Továbbbi kellemes mocskolódást."


A stílus maga az ember, ennek emberünk tanújelét adta, de te nagyon örüljél hogy nem tudom ki vagy, mert beverném az arcodat.

2014. jún. 23. 22:27
 13/51 A kérdező kommentje:
*MDMA123
2014. jún. 23. 22:28
 14/51 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező sajnos Magyarországon nagyon el vannak maradva ezzel a témával kapcsolatban, Schobert Nobertről pedig megvan a véleményem, nem csak emiatt, hanem, mert ő számomra nem hiteles. A mai napig egy mázsásdisznót lát, ha tükörbe néz, és a lelkében nem tudja elfogadni magát, így pedig örök harc neki minden, képtelenek megérteni az emberek, hogy vannak akik soványnak születnek, vannak akik nem.

Akik nem, azok tényleg sokszor embertelen erőfeszítések árán tartják csak a súlyukat ideigóráig, és a lelkük mélyén nem boldogok, pedig valóban, helyesen látják azok, akik szerint addig is érdemes lenne őket támogatni amíg lefogynak. Nem azt kell mondani, hogy "majd akkor" - ilyen dolgokat nem lehet feltételhez kötni.

A mozgássérült srác, aki mondjuk baleset miatt - nem születése kapcsán - tolószékbe kerül, részben a saját hibájából lett olyan, akkor neki is azt kellene mondani, hogy ő okozta magának, ezért nem segítünk neki?

Szégyellje magát mindenki, aki minden átlagtól eltérő embert diszkriminál - bárki megérheti, hogy egyszerre "mássá" válik, majd akkor megtudja, ha máskor nem, amikor öreggé válik, és mások segítségére szorul. Nem egészen helytálló a példa, de szerintem érthetők a párhuzamok.

A kövéreknek való szépségversenyeknek szerintem nem az a célja amúgy, hogy követendő példaként állítsák, hanem hogy megmutassák, hogy ilyet is lehet, és ne szégyelljék magukat, amiért nem soványak.

2014. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
38%
Hát nektek túlsúlyosoknak tényleg eltorzult már az értékrendetek is, nemcsak a külsőtök. MILYEN JOGON MERITEK a magatokra zabált zsírt a mozgáskorlátozottságfal és a holokauszttal összehasonlítani? Normálisak vagytok?!
2014. jún. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Na most állj.

Tisztelt utolsó örjöngő, és te - hogy téged idézzelek - "milyen jogon mered" a diszkrimináció alfajait megkülönböztetni?

Ha valakit diszkriminálnak fajilag, vallásilag, fizikailag vagy verbálisan, bármilyen is az a diszkrimináció, attól még ugyanaz marad, az előző véleményem szerint ezt próbálta a példájával érzékeltetni.

Neked:

Persze hogy elmaradottak, naná, nyugaton ez nem téma, itt pedig nem látják, hogy mivel az a kifizetődő mindenkinek, ha lefogy, ahhoz kell egy támogató környezet is.

Nem több és nem kevesebb.

"a magatokra zabált zsírt" - kisöreg, amikor az asszony a gyerekeket várta, nem zabált magára zsírt, de két gyerek nem kevés változást idéz elő, és amikor szoptatta a két gyereket, először két külön helyen - mint említettem, alig bírtuk megszervezni, hogy mindkettő időben kajáljon, kötődés és egyebek miatt is, hát megmondom neked, kisebb gondunk is nagyobb volt annál, mintsemhogy fogyókúrára fogjam, és nem, nem zabált, annyit evett, normális adagokat, amennyit szoktunk.

Aztán amikor a lurkók nagyobbak lettek, több lett az ideje, és lemozogta a súlyfelesleget, hogy jobban érezze magát, de ismétlem, hogy megértsd, nem zabált soha.

Komoly bajok lehetnek a fejedben, ha ennyire nem tudsz szöveget értelmezni, de engem a te problémád nem érdekel, oldd meg, ahogy tudod, ennyit érdemelsz.

2014. jún. 24. 01:53
 17/51 anonim ***** válasza:
42%
Öreg, mi pedig az asszonyod elmázsásodásának történetét sz..juk le magasról.
2014. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, Kérdező, ha te meg vagy róla győződve, hogy az asszony nem zabált, normális adagokat fogyasztott, akkor mégis min vagy felháborodva?? Akkor az asszony már vag nem kövér vagy hamarosan úgyis helyreáll a súlya, nem? De ha az asszony még kövér, akkor lehet, elgondolkoznék.


Én most csinálom a 2. diplomámat, mellette két munkahelyem van, munka előtt és után tanulok, volt hogy egyetemről mentem be munkahelyre és van egy kutyám, akinek nem mondhatom, mikor hulla fáradtan hazaérek, hogy bocs, de most nem viszlek ki játszani. Nekem is rohadt sok dolgom van, van stressz az életemben, mégsem híztam el, és szerintem nagyon sok ember szintén különböző gondokkal, stresszel küzd, mégsem hízott el.


Egyébként nem értem a kérdésedet sem, ha a nejed jól érzi így magát, akkor miért vagy így felháborodva, mert valaki beszól a kövérekre? Rám akármi miatt beszólnának, nagy ívből tennél rá, mert elégedett vagyok magammal. Ha már ide rohansz kérdést kiírni, az gyanús.

2014. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

Egyébként meg tényleg felháborító, hogy egy kalap alá veszed a kövéreket meg a cigányokat, meg a tolószékeseket! Vannak olyan kövérek, akik súlyos betegek és ezért nem tudnak lefogyni, de ugyan már, nekem senki ne mondja, hogy a magyar lakosság összes kövér embere ilyen súlyos beteg!

A származásáról meg senki nem tehet, ellenben azzal, ha valaki össze-vissza zabál és nem mozog semmit. Tisztelet a csekély kivételnek.

2014. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem senki nincs belekényszerítve olyan klisébe, hogy x kilósan nem érezheted jól magad. Ma már a csapból is plus size szépségversenyek, meg a fogadd el magad úgy ahogy vagy, meg tökéletes szép nő vagy, úgy ahogy vagy kampányok vannak, meg a kutyák játszanak a csontokkal szólások stb. szóval nem értem, miről beszélsz.


Felőlem egyébként mindenki úgy öltözik, ahogy akar, csak aztán ha beszólnak nekik, ne legyenek vérig sértődve. Helyesen fogalmazták az előttem szólók, hogy nem áll ugyanúgy egy kövér nőnek egy cicanadrág pl. mint egy sportosnak. Ettől függetlenül egy kövér is felöltözhet ízlésesen. Én nem vagyok kövér, mégis tudom, hogy vannak ruhadarabok, amik nem állnak jól, így nem hordom őket. Önkritika - néha nagyon is hasznos. És sok kövér embernek nem ártana gyakorolni ahelyett, hogy sírnak, hogy milyen bunkók az emberek, meg hogy szegények mennyire diszkriminálva vannak. Mert sok kövér ember is tud ám nagyon bunkó lenni a nem kövérekkel, csak ez mindig el van felejtve és egyenesen kötelező a túlsúlyosokat sajnálni. Én meg valahogy nem tudok sajnálni embereket olyan dolgok miatt, amiről saját maguk tehetnek, vagy tehetnének ellene, de lustaságból nem tesznek. Ennyi.

2014. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!