Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Schobert Duciszépségverseny...

Schobert Duciszépségverseny fikázása kapcsán - az alábbi a véleményem, ti mit gondoltok arról?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, nemrég ez a Norbi azt találta mondani, hogy ne kampányoljanak a Plus Size modellek mellett, mert mittudomén, amelyik nő nem vékony, az nem mutogatnivaló, blablabla.

Szóval ennek kapcsán, mint meglett családapának a következő jutott eszembe:

az orrvérzésig a szánkba van rágva hogy a kövérség egészségtelen.

Ezért aztán a legtöbb ember kottára rámondja egy 10 kiló plusszosra is és egy ötvenkiló plusszosra is, hogy fúj, undorító, igénytelen, egészségtelen, jobb esetben papolnak nekik szerencsétleneknek az egészséges életmódról, amit valószínű azért elviek tudnak, rosszabb esetben gúny céltábláivá válnak.

A férfiakkal is megesik, amikor az ikreinket vártuk, az asszonnyal szinte szolidaritva híztam 20 kilót, nem stresszeltem viszont, se ő, se magam miatt, mindketten normálisan visszafogytunk, mindenféle hisztéria, kényszer, lelkiterror nélkül.

Azon gondolkodtam el, hogy valahogy eszembe nem jutott volna letiltani őt dundisállapotában sem a kedvenc ruhastílusáról.

Büszke voltam rá, amiért megszülte az ikreinket, és eszembe se jutott volna szégyellni, micsoda hülyeség lett volna.

A kérdésem: azok az emberek, illetve elsősorban nők, akik fogyni akarnak, miért vannak belekényszerítve egy olyan klisébe, hogy nem érezhetik jól magukat, amíg nem vékonyak?

Miért ne járhatnának szépségversenyekre?

Nekem sem tetszik amit ott látok, vagyis nem mind, mert láttam már ilyet közelről, és bizony a 140 kilós asszonyságoktól kezdve az magas, de mondjuk 80 kiló közeli csajokon át, akik szinte soványnak látszódnak mellettük, mindenki egy kalap alá van véve.

Olvasni, hogy akkor járjon valaki nőies ruhákban, ha lefogyott - kérdem: addig tehát nem nő a nő?

Akkor micsoda?

És kérdem azt is, hogy miben különbözik ez a lebúúziizástól, a lecigányozástól, a bármiféle negatív diszkriminációtól?

Miért ne azon kellene igyekezni, hogy amíg lefogynak, addig is motiváltak legyenek, de ne terror árán, hogy "nem fogadnak el addig amíg" - belegondoltam, ha valamelyik gyermekünknek ezzel kellene küzdeni, milyen nehéz dolga lenne.

Nem, nem vagyok tonnadonnaimádó, nem találom szépnek a sok narancsbőrt és a lifegő alkarhájakat, de nem gondolom, hogy addig is, amíg leadják, ne érezhetnék jól magukat - könnyebben menne nekik a fogyás, hiszen ha addig sincsenek bántva, mászkálhatnak normális ruhákban, bizonyára többeknek menne a lefogyás és a karcsúsodások.

Sóbertnorbi pedig nem veszi észre, hogy hiába fittneszbajnokoskodik, a fejében nem sikerült rendet rakni, ugyanolyan frusztrált, mint dagadék korában és mindenki másra is azt vetíti ki.



2014. jún. 22. 11:41
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
73%
Én nem látom, hogy bármiben diszkriminálva lennének, de még ők maguk sem: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__58..
2014. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Sok itt a frusztrált ember, akinek nehéz értelmezni a kérdéseket, szóval akkor fussunk neki mégegyszer:


aki a személyes példán gúnyolódik, és azt veszi alapul, azt nem lehet komolyan venni, ő valóban csak provokálni jött ide, ugyanis a kérdés nem arra vonatkozott.


A kérdés arra vonatkozott, hogy a kövér embereknek miért nem lehet segíteni olyan módon, hogy amíg lefogynak, addig is normálisan, és emberként érezzék magukat a bőrükben. Konkrétan, hogy ne diszkriminálják őket.

A diszkrimináció minden fajtája egy tőről fakad, ugyanis azt fogalmazza a másik felé, hogy nem vagy jó úgy ahogy vagy és nem fogadlak el, te nem vagy ugyanolyan ember mint mi. Ez pedig lettlégyen roma, muzulmán, kövér, drogos, ugyanazt jelenti, a megkülönböztetést.


Sajnos nem olvastátok végig, ugyanis a beteg kövér ugyanolyan, mint a beteg mozgássérült, aki mondjuk baleset/születés kapcsán kerül olyan helyzetbe, amilyenba. Az a kövér, aki azért hízik el, mert nem ad magára és nem törődik az egészségével, illetőleg az az ember, aki a saját felelőtlensége révén kerül olyan helyzetbe, ami itt fentebb említve volt, szintén más.

Sajnos senkire nincs ráírva, hogy mitől vált olyanná.


Ámde, akárhogyis, senkinek nincs joga ítélkezni felettük, és ilyen minősíthetetlen módon beszélni róluk, mint ahogy ti tettétek itt páran. Nagyon durva, hogy micsoda gyilkos düh van bennetek, a helyetekben komolyan elgondolkoznék valami szakemberi segítségen.


Tisztelt "Én most csinálom a 2. diplomámat, mellette két munkahelyem van, munka előtt és után tanulok, volt hogy egyetemről mentem be munkahelyre és van egy kutyám, akinek nem mondhatom, mikor hulla fáradtan hazaérek, hogy bocs, de most nem viszlek ki játszani."


Remélem, négyesikreid lesznek, akkor majd megtanulod, hogy ne hasonlítgasd a kutyádat ehhez a helyzethez - másoddiploma és egyéb magánéleti kérdések ugyancsak nem helytállóak itt, azontúl nem is értem, minek írtad ide, ilyen ember, aki két munkahelyen dolgozik, és mellette még tanulnia is kell, az nem sikeres ember, de ez a te problémád, és rajtad kívül nem érdekel senkit.


Mostantól a kérdésre válaszolni és nem hőbörögni itt.

2014. jún. 25. 21:21
 23/51 A kérdező kommentje:

???


Hát ezzel mellényúltál.

2014. jún. 25. 21:42
 24/51 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, itt egyetlen ember frusztrált és az te vagy, és egyetlen ember beszél itt minősíthetetlen hangnemben, TE.

A túlsúly egy egészségtelen állapot, megjegyzem senki nem fog beszólni neked, ha túlsúlyod van, ugyanis a magyar lakosság fele kb. túlsúlyos. Akit komoly negatív diszkrimináció ér, az bizony morbidan elvan hízva. És még egyszer leírom, a betegségek 99 százaléka fogyással jár. A Cushing, és a hypothireózis valóban hízást eredményez, de kezelhető betegségek. Az elhízást az esetek 99 százalékában nem betegség okozza, hanem a lustaság, a mozgásszegény életmód, és az egészségtelen táplálkozás. Ha tetszik, ha nem!

Nem rinyálni kell, meg rasszistázni, hanem sportoni, ha kell orvos/dietetikus segítségét kérni.

Ó és természetesen joga van egy kövér nőnek miniszoknyában megjelenni, és nőnek éreznie magát. Nekem meg jogom van úgy közlekedni, és élni, hogy nem érnek ilyen vizuális merényletek.

2014. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
63%

Szép kis vita, emberek, szép kis személyeskedések és cicaharcok.

Nektek örömöt okoz, hogy itt trollkodtok de most komolyan, nincs jobb dolgotok?

Aki kövér, annak le kell fogynia, ez nem kérdés.

Azt, hogy milyen környezetben kell ezt megtennie, már más tészta.

Aki csúfolódik, azért teszi, mert valahol jót akar - de ezzel nem fogja elérni a célját.

Három éve egy síbaleset után sok-sok hónapig voltam mozgásra alig képes, az egyik lábamat alig tudam emelni, tehát a sima vécéremenés is külön program volt, nemhogy bármi sport - szteroidokat kellett szednem, fel is jött rám csaknem 22 kiló, és ha nem áll mellettem támogató környezet, alighanem ma is ezzel küzdenék.

Ha nem fogadtak volna el a megváltozott alkattal és hájakkal is, valószínűleg sokkal nehezebb lett volna.

A duciszépségversenyek szerintem azért nem jó ötletek Magyarországon, mert itt nem az az üzenete, mint mondjuk egy olyan helyen, ahol a dagi lányok is érvényesülhetnek.

És nem azért tapsolnak nekik, mert olyan szépek a karfiolos combok, hanem mert felvállalják magukat, viszont innentől már bátorságverseny.

Támogatni kell a kövér embereket, hogy lefogyhassanak, de nem ostorozással.

2014. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, nagyvonalakban egyetértek veled, ha nem is mindenben, de már bocs, én végigolvastam a válaszait, hol beszél a kérdező minősíthetetlen hangnemben?


"Nekem meg jogom van úgy közlekedni, és élni, hogy nem érnek ilyen vizuális merényletek." - azért az ilyen kijelentésekkel vigyázz, mert ezt bármelyik emberre ki lehet ám mondani, aki nem tetszik nekünk valamiért, akár rád is.

2014. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

Kérdező, én vagyok a kutyás. Szóval szerinted nem vagyok sikeres ember, mert két munkahelyem van és mellette tanulok? :D Vicces vagy. Sok embernek egy munkahelye sincs, nekem meg van kettő rugalmas és jól fizető és nemsokára két diplomám is lesz. Ja, szar lehet nekem, tényleg. Mivel nem sikerült értelmezned, hogy miért ezt le, most elmagyarázom. Te írtad egy válaszodban, hogy mivel egyik gyereketek kevés súllyal született és meg kellett oldani a szoptatást stb. a nejednek nem volt ideje magára és biztosan más rasszista lekövérezte volna. Na, én erre írtam, hogy nekem is van egy csomó elfoglaltságom, konkrétan az egyetem meg a két munkahely meg a kutya és mégsem vagyok kövér, hulla fáradtan is szoktam edzeni, mert tudom, hogy szellemileg és testileg is felfrissít és levezetem általa a sresszt, ami napközben ér.


A kutyát meg nem hasonlítottam én össze a gyerekkel, nem tudom, hogy ezt megint hogy sikerült kihoznod. De ha gyerekes példát akarsz, tessék: anyukám testvére szült egy gyereket, pár évre rá meg ikrei születtek. A férje üzletember, így egész nap egyedül volt otthon a 3 kicsi gyerekkel és képzeld, ledolgozta a felesleget. Nem volt könnyű neki, ezt bevallotta, de tisztelte annyira a saját testét, hogy ezt megtegye magáért.

2014. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
26-os válaszoló: már nem láthatod, mert törölte a moderátor, de az éjjel az egyik válaszoló és annak a gyermekei halálát kívánta... pszichésen komoly gondjai vannak, sérteget és káromkodva vergődik privát üzenetekben is, majd ezek után TISZTELETET követel... vicc ez a kövér nő, aki itt férfinak adja ki magát.
2014. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Kutyás válaszoló: ha tényleg annyira szuper a két munkahelyed - nyilván azért kell kettő mert egyből nem élnél - és ráadásul még tanulnod is kell - nyilván azért, hogy a lehetőségeidet feljavítsd, az korántsem annyira siker, mintha egy diplomád lenne, egy munkahelyed, amiből úgy megélsz, hogy nem kell minden szabadidődet erre beáldozni.

A helyzetünket pedig nem ismered, tehát ne ítélkezz, ugyanis csak azt kapod amit adsz.

2014. jún. 26. 16:20
 30/51 A kérdező kommentje:

Kedves 28. válaszoló:


nem írtam senkinek privátban, azonban az említett MDM vagy hasonló nevű válaszoló, aki kétségbevonta a nemi identitásomat, és akitől az előző levelet beidéztem, azóta több stílusosss levéllel is megörvendeztetett, és mint ilyen, sajnos neki lehetnek komoly pszichés zavarai.


Az az ember, aki ilyet ír valakinek, akit kövérnek vél:

"

A kérdésre írt válasz: Schobert Duciszépségverseny fikázása kapcsán - az alábbi a véleményem, ti mit gondoltok arról?

"*MDMA123"

Folytasd csak, egyre jobban mulattatsz.. kösz, hogy kiraktad, így úgy van kint az őszinte véleményem, hogy mások nem tudják lepontozni, köszi :) Menj, egyél egy falatot, addig is, amíg kitalálsz valami frappáns választ." - mindenki döntse el maga.


A beírást szintén ő tehette vélhetőleg a százalékai alapján, és kénytelen voltam az otromba hangneme miatt töröltetni. Nem, nem tőlem származott, arctalanul trollkodó valamiért örömét leli abban, hogy fikázik mindenfelé.


A továbbiakban kérném a kédés eredeti témájánál maradni.

2014. jún. 26. 16:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!