Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Schobert Duciszépségverseny...

Schobert Duciszépségverseny fikázása kapcsán - az alábbi a véleményem, ti mit gondoltok arról?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, nemrég ez a Norbi azt találta mondani, hogy ne kampányoljanak a Plus Size modellek mellett, mert mittudomén, amelyik nő nem vékony, az nem mutogatnivaló, blablabla.

Szóval ennek kapcsán, mint meglett családapának a következő jutott eszembe:

az orrvérzésig a szánkba van rágva hogy a kövérség egészségtelen.

Ezért aztán a legtöbb ember kottára rámondja egy 10 kiló plusszosra is és egy ötvenkiló plusszosra is, hogy fúj, undorító, igénytelen, egészségtelen, jobb esetben papolnak nekik szerencsétleneknek az egészséges életmódról, amit valószínű azért elviek tudnak, rosszabb esetben gúny céltábláivá válnak.

A férfiakkal is megesik, amikor az ikreinket vártuk, az asszonnyal szinte szolidaritva híztam 20 kilót, nem stresszeltem viszont, se ő, se magam miatt, mindketten normálisan visszafogytunk, mindenféle hisztéria, kényszer, lelkiterror nélkül.

Azon gondolkodtam el, hogy valahogy eszembe nem jutott volna letiltani őt dundisállapotában sem a kedvenc ruhastílusáról.

Büszke voltam rá, amiért megszülte az ikreinket, és eszembe se jutott volna szégyellni, micsoda hülyeség lett volna.

A kérdésem: azok az emberek, illetve elsősorban nők, akik fogyni akarnak, miért vannak belekényszerítve egy olyan klisébe, hogy nem érezhetik jól magukat, amíg nem vékonyak?

Miért ne járhatnának szépségversenyekre?

Nekem sem tetszik amit ott látok, vagyis nem mind, mert láttam már ilyet közelről, és bizony a 140 kilós asszonyságoktól kezdve az magas, de mondjuk 80 kiló közeli csajokon át, akik szinte soványnak látszódnak mellettük, mindenki egy kalap alá van véve.

Olvasni, hogy akkor járjon valaki nőies ruhákban, ha lefogyott - kérdem: addig tehát nem nő a nő?

Akkor micsoda?

És kérdem azt is, hogy miben különbözik ez a lebúúziizástól, a lecigányozástól, a bármiféle negatív diszkriminációtól?

Miért ne azon kellene igyekezni, hogy amíg lefogynak, addig is motiváltak legyenek, de ne terror árán, hogy "nem fogadnak el addig amíg" - belegondoltam, ha valamelyik gyermekünknek ezzel kellene küzdeni, milyen nehéz dolga lenne.

Nem, nem vagyok tonnadonnaimádó, nem találom szépnek a sok narancsbőrt és a lifegő alkarhájakat, de nem gondolom, hogy addig is, amíg leadják, ne érezhetnék jól magukat - könnyebben menne nekik a fogyás, hiszen ha addig sincsenek bántva, mászkálhatnak normális ruhákban, bizonyára többeknek menne a lefogyás és a karcsúsodások.

Sóbertnorbi pedig nem veszi észre, hogy hiába fittneszbajnokoskodik, a fejében nem sikerült rendet rakni, ugyanolyan frusztrált, mint dagadék korában és mindenki másra is azt vetíti ki.



2014. jún. 22. 11:41
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

"Miquel - kicsit még a te véleményedben is bújkál a kövérutálat"

Tény, hogy nem szeretem őket. De ők sem magukat! Egy ideje Németországban élek. Itt még figyelnek egymásra az emberek, s ha kocsi nélkül, csak egy-két áruval állok sorba az áruházi pénztárnál, habozás nélkül előretessékelnek még a 60-70 éves nénikék is. Kivéve a kövér nőket! Azok közül még egyetlen egynél sem tapasztaltam ezt a gesztust. Végigmér, és elfordul. Láthatólag nincs kibékülve a világgal.

2014. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, ezek provokálni járnak ide - ne reagálj rájuk, nincs megfelelő kapacitásuk, hogy felfogják, miről van szó, viszont itt újabb jó alkalmat adtál nekik a kövér emberek becsmérlésére.

Bármit mondasz, semmi nem lesz jó nekik, az alkalmat keresik arra, hogy megmutassák, mekkora arcok.

És bizonyára én tévedek, de nem olvastam sehol, hogy a kérdező kövér lenne. Ráadásul pasas. Most tényleg, mire jó nektek ez a sárdobálás?

Exdagadék, neked meg annyit mondanék, a jogászkodást bízd azokra, akik esetleg még értenek is hozzá.

"Nem mindegy hogy olyan miatt büntetik az embert amiért felelős vagy olyan miatt amiről NEM tehet. (Pont erre épül az igazságszolgáltatási rendszerünk is)."

Akkor tehát alázzuk a dagadékokat, biztos téged is jó sokan megaláztak, azért pofázol ilyen sületlenségeket.

A diszkrimináció az alkoholistákra és a drogosokra is vonatkozik - büntetik azokat a következményeit, melyek ugye, közvetve vagy közvetlen személyi/vagyoni akérmilyen kárt okoznak, viszont ha segítségre szorulnak, nincsenek magukra hagyva.

A kérdező szerint a kövérek magukra vannak hagyva.

Nem fogyókúra, lelki támogatás. És ebben egyetértek vele, belegondoltam, a volt osztálytársam, akit mindenki azért utált (nem mindenki de sokan) mert kövér volt, ilyen környezetben nem tudott lefogyni, mert állandóan bántotta a lelkét (mert emberből van ugye) hogy olyanért bántják, aminek rengeteg összetevője van. Nem, nem csak a zabálás.

Aztán az első osztálytalálkozón nem ismertük fel szinte, mert kikerült a németekhez, ahol senki nem bántotta, és lefogyott szép karcsúra.

Ja, és hogy joga van elmondani - tudod mit mondanak a szólásszabadságról szóló tanulmányok, nem az a fontos hogy minden vélemény helyet kapjon, hanem hogy a közlés lehetősége meglegyen - az ilyen trasht, ami belőled itt kijött, senkinek nem számít, nem méltó a védelemre.

Na csocsika hájfejek, további jó zsírbirkózást!

2014. júl. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

Tisztelt utolsó válaszoló, köszönettel vettem az értelmes hozzászólást.

Sajnos ez a közönség nem az a közönség, aki bárminemű levezetést szellemi kapacitásánál fogva képes megérteni, fröcsögnek, és mindennél előítéletesebbek.

A politika oszdmeg és uralkodj elvét ebben az országban sikerrel lehet alkalmazni.

Kedves Miguel, kár, hogy te is ilyen előítéletes vagy - két hónapja kiküldetésben voltam Hamburgban, amit te itt leírtál, nem tudom alátámasztani, pontosabban, az hogy előre engednek a sorban, ha kevés a vásárolt áru, igaz, azonban a kövér nők, ahogy te fogalmazol, még kisgyermekkel is előreengedtek.

Nyugaton épphogy nem téma, hogy kinek mekkora a súlya, ilyen alázásokat, amiket itt a kövérek felé megeresztettek, ott nem lehet, ugyanis becsületsértésnek minősül.

Téma lezárva.

2014. júl. 2. 17:55
 44/51 anonim ***** válasza:
53%
Tudod kedves kérdező, sokan azért nem szeretik a kövéreket, mert süt róluk, hogy igénytelenek. Értem én, hogy van aki betegség miatt ilyen értem én, hogy biztos csomó övér az evéssel vezeti le a mindennapi stresszt de most komolyan mnapság kinek nincsenek problémái? Képzeld van rengeteg ember aki ugyanúgy elfoglalt úgyanúgy éjjal-nappal dolgozik/tanul és nincs elhízva, mert nem mindenki akar úgy kinézni mint egy teleszart búvárruha. Remélem azért a feleséged nem esett mély depresszióba, mert valaki lekövrezte, ha tényleg olyan mint amilyennek itt elmondtad akkor 1-2 beszólás nem tudom, hogy miért jelent ekkora problémát ( vagy netalán te lennél az a kövér nő?? gyanús...), hogy rögtön ilyen agresszívnek kell lenni. Mindenkit elküldesz a pi**ába és fikázol aki nem úgy állítja be a kövéreket mint a szenteket. Arról nem is beszélve, hogy manapság már szinte divat kövérnek lenni, a csapból is a "csak a kutyák játszanak csontokkal" és "úgy vagy szép ahogy vagy" szarságok folynak, de ezek persze csak arra jók ,hogy a kövérek önigazolást nyerjenek, hohgy igen ők így is szépek, nyugodtan punnyadhatnak otthon tovább és tömheti ka fejüket. Miért csodálkozol azon ha pár beteg fetisisztán kívül a többségnek a vékony, sportos nők tetszenek akik tesznek is valamit azért, hogy ne úgy nézzenek ki mint egy disznó? A legtöbb kövér ember egyszerűen csak lusta lefogyni, és egyszerűb azzal nyugtatnia magát, hogy ő így is sép mint,hogy felkeljen és csináljon valamit.
2014. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

Látható, hogy belőled is süt az előítélet, utolsóválaszoló.


Nem kívánok vitába bonyolódni, de ha szerinted az rendben van, hogy "süt róluk hogy igénytelenek" és zárójelben ott van, hogy persze, vannak akik betegség fassságok, akkor te mondjuk hogy tudod megkülönböztetni, hogy a szembejövő igénytelen tehén, vagy épp súlyos hormonproblémákkal küszködik?

Már rájuk mondod, hogy telizart búvárruha - durva ítélkezés ez, és megalázod vele azokat az embertársaidat, akik nem tehetnek állapotukról.

A feleségem, mint említettem, szépen visszafogyott, igaz, ikrek után ez tényleg nem volt könnyű, és valóban, jobban kedveltem soványan az együttléteinket, azonban tudod, a felelősség arról is szól, hogy az előnye a dolgoknak még így is több volt, mint a hátránya.

Az, hogy te leteliszartozol ismeretleneket, tehát a feleségemet is, akkori állapotába, téged minősít.

Megnézném a te fejedet, hogy nézhetsz ki, hogy nálad látatlanban is szebb emberekről magadban ilyen véleményed van, nem, nem helyed a te látásmódod, utálatszító-gyűlöletkeltő.

Az pedig, hogy beteg fetisisztáknak nevezel valakikt, mert nem csak az éjjelnappalbudapest műnőire áll fel a farok, beteg dolog, sőt, majdhogynem rejtett homo-hajlam.

Nézz utána, és fogadd el magadat, majd kevesebb indulattal reagálsz a felfogásokra, amelyek normálisak.

2014. aug. 19. 02:52
 46/51 anonim ***** válasza:
100 tulsulyos emberbol, 1-nek van hormonproblemaja.
2014. aug. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Szaz emberbol kilencven eloiteletes es intolerans.
2014. aug. 22. 00:57
 48/51 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy ez a téma miért vált ki belőled ekkora indulatokat.
2014. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
51%
Szaz emberbol kilencvenkilenc kifogasokat keres.
2014. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

Nem vált ki indulatokat.

Az lenne a jó, ha az a sok ember, aki ilyen előítéletes, kicsit elkezdene gondolkodni.

Nincs itt semmiféle indulat.

A trollkodást viszont sehol sem kedvelik, egyeseknek kellemes szórakozás másokba belekötni.

Ha mon

2014. aug. 24. 19:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!