Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Schobert Duciszépségverseny...

Schobert Duciszépségverseny fikázása kapcsán - az alábbi a véleményem, ti mit gondoltok arról?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja, nemrég ez a Norbi azt találta mondani, hogy ne kampányoljanak a Plus Size modellek mellett, mert mittudomén, amelyik nő nem vékony, az nem mutogatnivaló, blablabla.

Szóval ennek kapcsán, mint meglett családapának a következő jutott eszembe:

az orrvérzésig a szánkba van rágva hogy a kövérség egészségtelen.

Ezért aztán a legtöbb ember kottára rámondja egy 10 kiló plusszosra is és egy ötvenkiló plusszosra is, hogy fúj, undorító, igénytelen, egészségtelen, jobb esetben papolnak nekik szerencsétleneknek az egészséges életmódról, amit valószínű azért elviek tudnak, rosszabb esetben gúny céltábláivá válnak.

A férfiakkal is megesik, amikor az ikreinket vártuk, az asszonnyal szinte szolidaritva híztam 20 kilót, nem stresszeltem viszont, se ő, se magam miatt, mindketten normálisan visszafogytunk, mindenféle hisztéria, kényszer, lelkiterror nélkül.

Azon gondolkodtam el, hogy valahogy eszembe nem jutott volna letiltani őt dundisállapotában sem a kedvenc ruhastílusáról.

Büszke voltam rá, amiért megszülte az ikreinket, és eszembe se jutott volna szégyellni, micsoda hülyeség lett volna.

A kérdésem: azok az emberek, illetve elsősorban nők, akik fogyni akarnak, miért vannak belekényszerítve egy olyan klisébe, hogy nem érezhetik jól magukat, amíg nem vékonyak?

Miért ne járhatnának szépségversenyekre?

Nekem sem tetszik amit ott látok, vagyis nem mind, mert láttam már ilyet közelről, és bizony a 140 kilós asszonyságoktól kezdve az magas, de mondjuk 80 kiló közeli csajokon át, akik szinte soványnak látszódnak mellettük, mindenki egy kalap alá van véve.

Olvasni, hogy akkor járjon valaki nőies ruhákban, ha lefogyott - kérdem: addig tehát nem nő a nő?

Akkor micsoda?

És kérdem azt is, hogy miben különbözik ez a lebúúziizástól, a lecigányozástól, a bármiféle negatív diszkriminációtól?

Miért ne azon kellene igyekezni, hogy amíg lefogynak, addig is motiváltak legyenek, de ne terror árán, hogy "nem fogadnak el addig amíg" - belegondoltam, ha valamelyik gyermekünknek ezzel kellene küzdeni, milyen nehéz dolga lenne.

Nem, nem vagyok tonnadonnaimádó, nem találom szépnek a sok narancsbőrt és a lifegő alkarhájakat, de nem gondolom, hogy addig is, amíg leadják, ne érezhetnék jól magukat - könnyebben menne nekik a fogyás, hiszen ha addig sincsenek bántva, mászkálhatnak normális ruhákban, bizonyára többeknek menne a lefogyás és a karcsúsodások.

Sóbertnorbi pedig nem veszi észre, hogy hiába fittneszbajnokoskodik, a fejében nem sikerült rendet rakni, ugyanolyan frusztrált, mint dagadék korában és mindenki másra is azt vetíti ki.



2014. jún. 22. 11:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Vihar a biliben. Tetszik nem tetszik, a ducikra szükség van. Részint, mert a fény csak a sötétben látszik. Teát a szép lányok esztétikai értéke csak akkor tűnik elő, a vannak mellettük kevésbé szépek, urambocsá' csúnyák is.

Részint pedig a férfiak ízlése eltérő. Én magam is ismerek nem egy olyan nőt, (nem a nőiesen telt, hanem formátlan, laposseggű, nagyhasú stb) aki bottal sem piszkálnék meg, de mégis olyan pasija van, hogy le a kalappal. Nekik ezek a nők tetszenek.

Innen nézve pedig semmi kifogásolni való sem lehet a szépségverseny kapcsán.

2014. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Már megint a kutyás válaszoló vagyok. :D Nos, ezt írtad: "A helyzetünket pedig nem ismered, tehát ne ítélkezz, ugyanis csak azt kapod amit adsz." De azért te írod nekem, hogy biztos azért van két munkahelyem, mert egyből nem élnék meg, meg azért csinálok még egy diplomát, mert így nem elég jók az esélyeim és korábban azt is leírtad, hogy nem lehetek sikeres ember. Akkor ki is ítélkezik? Szerintem te sem ismered az én helyzetemet, mégis egy csomó kijelentést tettél az életemmel kapcsolatban.


S a tisztánlátás végett, azért van két munkám, mert az egyiket itthonról csinálom szabad beosztással (fordítok), a másik munkahelyre meg úgy írom be magam, ahogy akarom. És megfizetnek és képzeld, 22 évesen tök jól jön a pénz egyetem mellett, és igen, a második diplomámat pontosan az esélyeim feljavításáért csinálom PLUSZ, mert van egy álmom, amihez szükséges. Nem gondoltad volna, mi? :)


További szép napot neked!

2014. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy válaszoljak a fő kérdésedre is: Schobert nem fikázta a plus size szépségversenyt, csak a szennylapok a szenzációhajhász mivoltuk miatt kiforgatták a szavait. Norbi később egy videóinterjúban elmondta, hogy helyesli az effajta versenyeket és hogy 5-10 kg felesleg, ha úgy oszlik el, feszes és szép is lehet. Azt mondta, hogy a karfiolsegget meg a tokát stb. nem szereti, de ezt magad is írtad, hogy te sem. Akkor mi a problémád, egy állásponton vagytok végső soron.


Én meg azt gondolom a plus size versenyekről, hogy ha valahol diszkriminálva vannak a kövérek, akkor az ez a fajta verseny, mivel ha a kövérek is ugyanolyan emberek, meg ugyanúgy lehetnek gyönyörűek, akkor mégis mi szükség van nekik külön szépségversenyre, miért nem jelentkezhetnek csak úgy a simára??

2014. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Miquel - kicsit még a te véleményedben is bújkál a kövérutálat, de alapvonalakban egyet tudok érteni veled.

Nyilván, kinek a pap, kinek a papné - kinek meg a kecskéik.

Nem kell mindenkinek mindent cspni, és ez addig rendben is van, amíg emiatt nem éri hátrány a másikakat.

2014. jún. 28. 04:25
 35/51 A kérdező kommentje:

Ifjú kutyás fiatalember, most már értem ezt a piszoknagy öntudatodat, büszkélkedj csak a kis eredményeiddel, a te korodban nem rosszak, de azért ugye hogy jobb lenne mondjuk köztársasági ösztöndíjasnak lenni, akit már az első diploma után vár a nagy fizetéses biztos és menő állás - vannak fokozatok, de majd megtanulod.

A véleményemen a leírtjaid viszont nem változtatnak, mellesleg azért is hiteltelen, mert az utolsó hozzászólásodban olvashattuk a kérdésre a válaszodat, minden azelőtti rólad szólt és a fikázásról.

Semmi gond, még túl fiatal vagy ahhoz, hogy kifejlődött értékítélettel rendelkezz. Majd megtanulod te is.

További kellemes szövegfordítgatást, csináld amíg lehet, vagytok elegen hozzá.

2014. jún. 28. 04:31
 36/51 anonim ***** válasza:
70%
Ez jó, te még egy normális alakú nőt sem tudtál összeszedni, mégis te akarsz kioktatni másokat... vicces.
2014. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Utolsó:

a provokáció az oldalon tilos.

2014. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Te idefigyeljél barátom.

Aki le mer írni egy ilyen mondattt hogy "csak egy ilyet tudtál összeszedni" - az egy egészséges értékrendű ember szemében nem egyéb egy utolsó aljas nácinál, aki ugyanezt mondta egyes, azóta is kisebbségben levő népcsoportokra.

Nézzél már ember, mit beszélsz!

Ha a te nőd feleilyen lenne, nem lennél ennyire frusztált és utálattal teli.

És ismét csak ajánlom a kérdésem alatti szöveg újraolvasását, mert valami fontosat sikerült figyelmen kívül hagynod, ami az egész hozzászólásodat is még hiteltelenebbé teszi.

2014. jún. 28. 19:56
 39/51 anonim ***** válasza:
91%

Úristen, Kérdező, belőled árad a gyűlölet és a harag. Neked mi bajod, de most komolyan? :D

Miért nem vagyok köztársasági ösztöndíjas? És ha az volnék? Neked mindegy lenne, akkor azt kérdeznéd, miért nem én szartam a spanyolviaszt, mindegy lenne neked, csak tudjál kötözködni.


Ha a gyerekeid netán eljutnak az egyetemig és mellette még munkát is vállalnak, akkor azt mondod majd nekik is, hogy, "hát fiam, jó szar és sikertelen életed lehet, hogy egyetem mellett dolgozol is, miért nem vagy köztársasági ösztöndíjas, ezek csak kis eredmények"?? Előre sajnálom őket. :'D


De hát én ugye ilyen fiatalon nem rendelkezhetek "kifejlődött értékítélettel", szerencsére te rendelkezel vele, de olyan szinten, hogy a Blikk lehoz egy cikket, hogy mit mondott a Schobert a plus size szépségversenyről, te meg iderohansz sírni a gyik-re, hogy a nejed elhízott anno és akkor most milyen szemét a társadalom a kövérekkel. Ember! Aki helyes értékrenddel rendelkezik és harmóniában él önmagával, a testével, a körülményeivel, az tud személyeskedés nélkül, kultúráltan vitatkozni, de feltételezem, nincs szüksége kérdést kiírni némi megerősítésért a véleményével kapcsolatban, mert BIZTOS MAGÁBAN.


Végezetül pedig szerintem, és ahogy a többi véleményt olvasom, itt az ideje, hogy a saját életeddel foglalkozz és ne találgass, hogy melyik anonim kommentelőnek milyen élete lehet, mert nem tudhatod, az viszont ordít, hogy a tiéd jó silány lehet.

2014. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Na álljon már meg a díszmenet! Nem kéne idekeverned a rasszizmust meg a diszkriminációt. Egyrészt mert köszönőviszonyban nincs a te problémáddal, másrészt van egy igen lényeges különbség.

Nem mindegy hogy olyan miatt büntetik az embert amiért felelős vagy olyan miatt amiről NEM tehet. (Pont erre épül az igazságszolgáltatási rendszerünk is)


Nem értek egyet azzal, hogy csak azért alázzunk valakit mert kövér, de nekem ne mondja senki hogy nem tehet róla ha 110 kg. Az az ő felelőssége. Más a bőrszín szerint megkülönböztetés, hisz nem az ő döntése hogyan, hová születik.


Te tudatosan, a következmények ismeretében vagy olyan amilyen. Rengeteg ész érv szól a kövérség ellen, te ezeket önként figyelmen kívül hagyod akkor nem arról van szó hogy lehetőséget sem kapsz, nem a klasszikus értelembe vett diszkrimináció valósul meg.

Igen, neked jogod van kövérnek lenni, másnak meg joga van elmondani a vélményét róla, pláne ha te kéred (hisz kiírtad a kérdést).

Egy ex-kövér

2014. jún. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!