Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó vagy rossz ember vagyok?

Jó vagy rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, bár nem ártottam még senkinek, nem bántok senkit és nem is akarok, viszont elég könnyű felbosszantani, és ha valaki felbosszant annak képes vagyok beszólni néha elég durvákat.

Ezenkívül nem mindig köszönök olyan helyeken ahol illene, ismerősöknek azoknak azért szoktam.

Növényeket és állatokat se bántok, kivéve a szobámba bejövő legyeket, szúnyogokat.

Viszont a gondolatok azok, amik miatt megfordul a fejemben nem vagyok-e rossz ember, néha úgy elképzelem azt ahogyan megverem azt, vagy mások megverik azt aki bunkó volt velem. Néha vannak ilyen agresszív gondolataim, de én magam nem akarok bántani senkit.

Van, amiken szerintetek változtatnom kéne?


2014. jún. 28. 12:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és elég türelmetlen tudok néha lenni, még azt kifelejtettem.
2014. jún. 28. 12:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember, csak kicsit heves vérmérsékletű :)
2014. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Agresszív vagy.

Hogy jó vagy rossz ember vagy, az szerintem nem ezen az egyetlen jellemződön múlik.

Rossz ember az én "definícióm" szerint az, aki (bármilyen okból) szándékosan árt másoknak. Mint írtad, te nem akarsz bántani senkit. Ez alapján nem tűnsz gonosznak. :)

Csak az agresszivitásoddal kell kezdeni valamit.

2014. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Relatív a jó meg a rossz, de rosszindulatú biztos nem vagy. Egy kicsit illetlen vagy, ha nem köszönsz pl. ha belépsz egy üzletbe. Ha Magyarországon élsz, ezen talán érdemes változtatni (de mondjuk Finnországban mindenki így csinálja, senki nem köszön rá a boltban az eladóra/vevőre).

Szerintem az se biztos, hogy agresszívabb lennél másoknál. Abból is adódhatnak a megverős elképzeléseid meg a durva beszólásaid, hogy nem tudod teljesen megvédeni magad és a határaidat.

2014. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!