Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Leszavazás, ha nem értenek...

Leszavazás, ha nem értenek valamit. Ez rendben van így?

Figyelt kérdés

Kifejezetten sért, hogy a tegnapi nap során adott segítőkész válaszaim nagy részét nem értékelték, párat 100%-ra, de egy topic alatt teljesen nullásra kattintották végig, pedig nem troll hozzászólás volt. Kiderült, hogy még csak azt se értik, hogy amit írok, nem is értik.. és nem csak a kérdező, hanem valami ügyeletes seggnyalója is a válaszadók közt...

Szerintem kéne erre az oldalra valami olyasmi, hogy a 0-ás értékeléseket, és a 100-as értékeléseket is revizorálják, az adminok.. Ha valaki troll, akkor troll... tiszta sor... De aki nem troll, az ne kapjon már nullás értékelést, még akkor se, ha mondjuk a kérdező nem arra gondolt, vagy nem érti, vagy épp elveti azt az ötletet...


Szerintem ki kéne rakni még 2 gombot, és a 4 gomb így nézne ki:

nekem hasznos nekem nem hasznos, offtopic, rosszindulatú-értegető


A trollok azonnal kiviláglanának a sértegető, vagy erősen témán kívüli hozzászólsaikkal..


vagy nem tudom, de ez igy nem jó


2014. júl. 8. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg meg kéne szüntetni az értékelést. A teljesen értelmetlen válaszokat úgyis törlik, amúgy meg semmi értelme. Most attól jobb lesz neked, hogy 100% van a neved mellett? A kutyát nem érdekli. Nem adnak érte fizetést, nem adnak érte kitüntetést, semmi hasznod nincs belőle.

Ezen az oldalon meg csomó troll és idióta van. Ha egy kérdés úgy kezdődik, hogy "véleményetek szerint" vagy hasonló, akkor milyen alapon pontozzák? Én úgy gondolom. Hát hogy nem jó esetleg, vagy kisebbségi álláspont, az más kérdés. :D

A legegyszerűbb, ha meg se nézed a válaszaid. Legalább nyugodtan alszol majd. :D

2014. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, nem jó ez a pontozás. Nagyjából annyit lehet tenni, hogy nem törődik vele az ember, de tudom, hogy nehéz megvalósítani, mert bántó, hisz sok időt vesz el az embertől, hogy válaszoljon/ és általában a segítő szándék vezéreli a válaszolókat. Arra felhívom a figyelmedet, hogy nem csak hogy nem értették meg, hanem sokan a pontozók közül el sem olvasták a válaszaidat. Ha megnézed a toplistát vannak olyanok akik "értékelésből" kapnak sok pontot. Ez azért lehet, mert van egy rossz gyakorlat itt: pont jár azért, ha úgy pontoz, mint a többség. Tehát ezek az "értékelők" végigrohannak esténként (vagy főállásban nappal:D) az összes válaszon, ahol 0-t látnak le-, ahol 100-at ott felpontoznak. Ehhez 23-as IQ is elég persze. Azután van a "kérdezők" népes kasztja - akik abból szednek pontot, sok-sok buta, értelmetlen, erőltetett, vagy éppen kamu kérdést tesznek fel.

Remélem, sikerült elvenni a kedvedet, hogy a pontokat nézd! :))

2014. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

A mostani rendszer elméletben működik, csak gyakorlatban nem. Sok idióta nem a válasz hasznossága, hanem személyes vélemény alapján.

Pl. Ha megkérdezi valaki, szeretem -e a csokit, és nemet mondok, akkor lepontoznak, mert ők viszont szeretik. Így működik gyakorlatban.


Elméletben a pontozás, "százalékolás" célja az lenne, hogy az alacsony százalékon álló válaszolók kommentjeit "ne vegyék olyan komolyan", hisz már rengetegen hasztalannak vélték a korábbi válaszaikat. Ha offol valaki, vagy trollkodik, van lehetőséged jelenti a választ, de ezzel viszont nem törődnek.


Nekem speciel tetszik a jelenlegi rendszer. 40-50% körül tudom, hogy nem érdemes odafigyelni a válaszokra, alatta pedig főleg nem.

2014. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

"Nekem speciel tetszik a jelenlegi rendszer. 40-50% körül tudom, hogy nem érdemes odafigyelni a válaszokra, alatta pedig főleg nem."


Mert buta vagy. Ha betévednél mondjuk a politika kategóriába és rendszeresen válaszolgatnál ott, hiaba írnál értelmes dolgokat, mégis egyetlen hónap alatt rengeteget zuhanna a százalékod. Ha te nem a válasz hasznosságát veszed figyelembe, hanem előbb megnézed a válaszoló százalékát, aztán az alapján el sem olvasod a választ, akkor még az ostoba trolloknál is butább vagy, mert ők legalább viccesek néha, te meg csak szűklátókörű.

2014. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Például a 3as válaszolót ebben a topic-ban miért pontozták le 27%-ra?! Teljesen normális választ adott (bár a 4-es válaszoló nem értett vele egyett)....

Látjátok? Erről beszélek, itt a baj.. Mert valaki nem a mainstream állásponton van, rögtön nullázzák..

2014. júl. 8. 23:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Hm. Arra akartunk utalni, hogy nem érdemes a százalékot nézni, mert nem jelent semmit, sokan csak pontoznak, nem gondolkodnak, gyakorta nem is olvasnak.

Talán azért kapott a 3. hozzászólás kevés pontot, hogy igazzá váljon a mondása:

"Nekem speciel tetszik a jelenlegi rendszer. 40-50% körül tudom, hogy nem érdemes odafigyelni a válaszokra, alatta pedig főleg nem."

2014. júl. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

#Tequila Sunrise

Nem hiszem hogy ez a helyzet. Ha értelmes válaszokat adok, 70% fölött tudom tartani magam, és ezt szerintem minden Gyakorizó tudja. Azt bizonyították be ezzel a lepontozók, hogy igazam van, és a saját véleményükkel nem egyező válaszokat pontozzák le, nem pedig a "hasztalanokat".


Ezek után álszent aki azt mondja szűklátókörű vagyok, pedig ő legalább olyan önkényesen értékeli a válaszokat, mint én.


Természetesen ez nem a #4-es válaszolónak szól, hiszen nem tudhatom, a lepontozók között volt -e, hanem a Gyakori népének nagy részére.


#4

Látogatom a politika kategóriát, és nem egyszer pontoztak le a "mainstreammel" ellentétes nézeteim miatt, de ettől függetlenül tudom tartani a 70%+ -ot, mert más, a politikával nem kapcsolatos, objektívabb kérdésekre a többség szerint hasznos válaszokat adok. A lepontozgatás annak árt igazából, aki trollkodik, vagy csak a beszűkűlt emberekről híres, notórius témaköröket látogatja.

2014. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hasznos, nem hasznos mellé vagy ahelyett az egyetértek, nem értek egyet gombot kellene írni. Úgyis ebben az értelemben használja mindenki a kezeket. Kivéve talán a kérdezőt. Én személy szerint ritkán kapok pontot a hasznosnak vélt válaszomra. De ha nem értenek egyet velem, tömegével kapom a lepontozást.
2014. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as, egyet értek!
2014. júl. 15. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!