Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Eléggé labilis vagyok, sokszor megsértődöm, és másoktól ölelést akarok folyton. Az utolsót pedig néha erőszakosan szeretném megszerezni.

Nem vagyok túl jó ember, mert mindig feszültséget keltek akaratlanul is... Szégyellem magam emiatt, és nagyon szeretnék rajta változtatni... De nem tudom hogyan... Nagyon nem szeretem magam most. Tudna valaki tanácsot adni?


Előre is nagyon szépen köszönöm!


14/L



2014. júl. 8. 23:05
 1/5 anonim válasza:
Eloszor is tudnod kell hogy nem mindenki akar rosszat neked.vannak akik segiteni probalnak neked es persze vannak akik csak sekálodnak na eeket sz_rd le nagy ivben. eröszakos ölelés ?na meg ilyent sem hallottam(én örulok neki ha nem kell mindenkihez hozza dorgolodni). de hat ahany ember anyifele,ehhez nem sokat tudok fuzni csak at ha valaki megakar olelni mg fog olelni nem kell eroszakosnak lenni.
2014. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó ember vagy, a rossz nem szégyell semmit.


Ha érzed, hogy valtoznod, változtatnod kell, mar meg is tetted az első, a legfontosabb lepest! Csak igy tovább!

2014. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fish1 ***** válasza:

Az, hogy nem szereted magad és az ölelést erőszakosan akarod megszerezni, azt jelenti, hogy szeretetéhes vagy. Olyat is tapasztaltál magadon, hogy meg akarsz felelni bizonyos embereknek?

A megfelelési kényszer olyan dolog, hogy egy ember azért teszi ezt, mert saját magát nem szereti és ezáltal mástól várja a hiányzó szeretetet.

Ezzel azt tudod tenni, hogy változtatsz azokon a dolgaidon, amiket nem szeretsz magadban. Ahhoz, hogy ezeket felismerd, figyeld meg a saját viselkedésedet. Amikor valami miatt rosszul érzed magad, akkor gondolkodj azon, hogy pontosan mi miatt is érzed magad rosszul és mit csináltál rosszul. Ezekből rájöhetsz, hogy mely szokásaid helytelenek szerinted. Aztán onnan már el lehet indulni. Ha van időd, olvass önismeret témában, hasznos dolgokat találhatsz ott.

2014. júl. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Válaszolónak:


Köszönöm! ^^ Ezt már mondta nekem egy jó barátom, akinél sajnos kijöttek ezek a tulajdonságaim... ki akartam sajátítani, bár nem gondoltam el, de a lényeg tényleg ez lehetett. :c

S akkor a hozzáállásomon változtatok. ><


2. Válaszolónak:


Köszönöm szépen a bíztatást. :)


3. Válaszolónak:


Igen, sejtem, hogy szeretetéhes vagyok. :/ A megfelelési vágy is megvan egy bizonyos fokig, ameddig bele nem fáradok, és azt nem mondom, hogy nekem elegem van ebből. ><



Köszönöm szépen mindannyiótoknak a válaszát, és tanácsát! ^^

2014. júl. 9. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy rossz ember vagy de figyelned kell mások szabadságára, akaratára. Pont az ölelés olyan dolog, amit ha kierőszakolsz, csak rontasz egy kapcsolaton, hiszen ezzel őszintétlenségre kényszeríted a másikat.

A sokszori megsértődés sok mindent jelenthet, de ahogy már írták, valószínű, hogy nem akarnak neked rosszat. Ilyenkor hajtogasd, hogy nem azért mondta, hogy megsértsen, nem bántásból mondta, etc...

Az ilyen mélyebb elgondolkodások magunkról nem biztos, hogy jót tesznek 14 évesen, tapasztalatom szerint a fiatalok gyakran beleragadnak az ilyen gondolatokba, és ez csak további problémákhoz vezethet, szóval javaslom ne tökölj sokat, ne akarj mindent megoldani! Sok dolgot pont azzal tudsz megoldani, ha nem foglalkozol vele túl sokat!

Élj lazábban, fogd fel az életet, a kapcsolatokat egyfajta játékként!


Sok sikert!:)

2014. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!