Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik felháborítóbb, ha a...

Melyik felháborítóbb, ha a kiérkező ügyeletes orvost megkéri valaki, hogy a lakásba belépve vegyen lábzsákot, vagy az, hogy az orvos (és asszisztencia) erre nem hajlandó?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 12:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A férje lett rosszul, émelygés, szédülés stb. Valami vírus.
2014. júl. 10. 14:12
 12/23 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az ügyeletes orvosnál már ott kiverte a biztosítékot a dolog, hogy egy felnőtt ember hányingerrel kihívja őket teljesen fölöslegesen. Ezután még lábzsákot is akar velük húzatni a delikvens.


Na ez a felháborító, nem pedig az, hogy nem álltak le az ügyeletesek nekiállni szöszölni a lábzsákkal.

Általában őket sürgős esethez hívják, ahol nincs idő öltözködni. Se le, se föl.

2014. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a mentősök voltak bunkók:


- Az a pár másodperc már nem számított volna.

- A kezük nem a lábzsáktól lenne koszos, mert valószínűleg kocsival jöttek, fogdosták a kilincset, ajtót...stb. (Egyébként lábzsák ide vagy oda, szerintem mindenképpen illene kezet mosniuk, mielőtt beteghez érnek.)

- A feleségnek is jobb, ha nem kell utánuk takarítani, és mondjuk foglalkozhat helyette a férjével.

- Egy mentősnek azért illene törődnie a tisztasággal.

2014. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Egy mentősnek azért illene törődnie a tisztasággal."


Egy mentősnek gyorsnak kell lennie. Vagy szerinted ha okkal vannak kihívva mondjuk egy infarktushoz, akkor be kellene kiabálniuk az ajtón, hogy


egy perc, csak lábzsákot húzok és kezet mosok, mert nem merlek koszos kézzel újraéleszteni. Teljesen ne halj meg addig.


Az, hogy a mentősök rutinból gyorsan cselekszenek az a tapasztalataik miatt alakult így. Ilyen böszmeséggel meg nem lenne szabad orvost hívni, hogy egy felnőtt embernek hányingere van. Ez úgy fel tud háborítani. Miért nem megy el másnap a rendelésre? Sokkal egyszerűbb, ha házhoz megy mi?

2014. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
NEM mentőt hívtak, hanem az ügyeletes orvost...
2014. júl. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbit még korábban találtam egy oldalon - kicsit passzol a témához:


A "minden idők legnagyobb marhája" címre komoly esélyekkel indulhat az a japán férfi, aki rátámadt a lakástüzét éppen eloltani készülő tűzoltókra, mivel azok nem vették le a cipőjüket belépés előtt.


(Mainichi Shimbun, 2002 május 4)

2014. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 *Nekomimi* ***** válasza:

Szerencsére nálunk még nem történt ilyen orvosos dolog, szóval nem kellett kihívni egy dokit sem, viszont rendőrségi úgy ( betörés ) már történt nálunk és akkor bizony egyáltalán nem foglalkoztunk azzal, hogy a rendőr le-e vette a cipőjét vagy sem...

Ez a cipő dolog már kukacoskodás.

Egy normális ember letojja, ha sürgős esetben cipőben mennek be hozzá.

Ez az illető tűz esetén a tűzoltóktól is megkérné, hogy vegyék le a cipőket?

2014. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
De fel tudnak húzni az ilyen rekord idióták, akik még az orvossal is levetetik a cipőt, vagy lábzsákot húzatnak. Ha ez ilyen fontos, akkor minek hív orvost? Nagyon fontos lehet neki a beteg, ha még vészhelyzetben (már ha az van) is ezzel foglalkozik. Aki pedig egy szimpla hányás miatt képes kihívni a mentőt, azzal kifizettetném a kivonulási költséget. Rokonom mentőtiszt, és ő is mondta, hogy fontosabb helyeken van rájuk szükség, nem pedig olyan helyeken, ahol hányt a tizenéves gyerek délelőtt, az anyja meg éjfélkor mentőt hívott.
2014. júl. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha sürgős az eset, akkor pont ezzel fog szórakozni a doki, hogy utána meg azért vegyék elő a tisztelt betegek hozzátartozói, hogy késlekedett... Gondolkozz!
2014. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
14.22 vagyok: NEM volt életbevágóan sürgős eset, tehát ennyit igazán megtehettek volna. Szerintem alapvető intelligencia és figyelmesség kérdése.
2014. júl. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!