Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún miért kérdezik,...

Állásinterjún miért kérdezik, hogy más céghez jelentkeztem-e?

Figyelt kérdés

Mi közük hozzá? Ez alapján akarnak "sorrendezni"?

Vagy ha más céghez is jelentkeztem, akkor nem vagyok megbizható abbol a szempontból hogy ha állást ajánlanak akkor elfogadom-e tőlük vagy faképnél hagyom őket, mert a másik is állást ajánlott esetleg? Lehetőleg HR-esektől várok válaszokat. Nem találgatásokba szeretnék bonyolodni.



2014. febr. 28. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert, ha máshova is jelentkeztél és oda is felvesznek, akkor te nem biztos, hogy őket választod, ha kiválasztanak.

De ezt elég egyszerűen meg lehet oldani. Azt mondod, hogy folyamatosan keresed a lehetőségeket (hogy ne gondolják, hogy lusta vagy, meg csak az ő cégük létezik a világon) de most ez az egy cég az, amelyik komolyan érdekel és ahova konkrétan jelentkeztél.

2014. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy tök jó kérdés, amivel sok mindent fel lehet mérni. (Nem vagyok HR-es, de ha nekünk kell új ember, akkor velük együtt dolgozunk, ismerem a módszereiket.)


1) Kényes kérdésre, hogyan reagálsz.

2) Mennyire akarsz, pont ennél a cégnél dolgozni

3) Mennyire vagy őszinte

4) Mennyire küzdesz azért hogy állást találj

5) Mi az a fizetés amivel már elégedett lennél


Ha jó fizetést akarsz, akkor kb. a legjobb válasz ez

(közben sasolják minden verbális és nonverbális kommunikációt, lábak a legőszintébb testrészek, ezekre különösen figyelj):

Náluk szeretnél dolgozni, mert minden versenytársuknál jobb cégnek érzed őket, személyesen is az ő termékeiket kedveled, használod. Más céghez is pályáztál, de inkább csak biztonsági tartalékként, valahol több forduló után most is versenyben vagy, korrektnek tűnnek ősszegésében, de számodra igazán mégsem tetszenek, mert nem látsz a cégükben akkora jövőt, és magadnak sem, a termékeiket szolgáltatásaikat személyesen nem használod.

2014. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!