Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti barátkoznátok, vagy járnáto...

Ti barátkoznátok, vagy járnátok vadásszal?

Figyelt kérdés
Ismerkedtem valakivel, szimpatikus volt egészen addig, amíg nem említette, hogy van vadászengedélye, vadászvizsgája, meg minden és néha eljár vadászni. Nem kicsit taszít engem az ilyesmi, tudom hogy kell a vadgazdálkodás miatt időnként bizonyos fajokat "ritkítani" de bakker, aki élvezetből megy állatokat lemészárolni, aki élvezi annak a kiszolgáltatott, tehetetlen állatnak a félelmét, a kiömlő vérét, a haláltusáját... Nem akarok ilyen lelketlen emberrel semmit, de körülöttem mindenki kórusban lehülyéz, hogy így meg úgy... Tényleg én vagyok a maradi, vagy nem tudom mi, amiért irtózom a hóhérmunkától?
2014. júl. 22. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én sem díjazom ha valakinek az állatok kilövése jelenti a hobbiját, szóval nehéz lenne egy ilyen barátság...
2014. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Én igen. A vadász, nem orvvadász. A vadász azt az állatot lövi, amelyiket a vadgazdálkodás miatt kell. Nem csak úgy, amit kedve van.

Orvvadásszal nem barátkoznék. Azokra jellemző inkább, amiket írtál, hogy lemészárolják az állatokat.

Akkor ennyi erőből pl. fogorvossal sem szabad járni, mert micsoda fájdalmat okoz az embereknek és kínozza őket :)

2014. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem, nem járnék ilyen emberrel. Nem tudom felfogni, hogy mit lehet élvezni ebben, sőt a horgászatban és a háborús filmek nézésében sem. Pedig húsevő vagyok, de képtelen lennék mondjuk egy csirkét is levágni, akkor inkább éhen halnék.
2014. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"vadász azt az állatot lövi, amelyiket a vadgazdálkodás miatt kell. "


Csakhogy ő nem vadász, nem erdész, semmi köze a

vadgazdálkodáshoz, van rendes munkája és amellett néha állatokat ölni jár, mert élvezi. Például elméletben egy hentestől sem borzonganék, ha az a munkája, de nagyon nem szeretnék olyasvalakivel kapcsolatot, aki hobbiból állatokat darabol fel otthon, ha százszor is halott már az adott állat.

2014. júl. 22. 19:28
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

De egy vadász nem lőhet ki akármilyen állatot, amihez kedve támad éppen. Engedély kell rá.

Csak az orvvadász lövöldözik kénye kedve szerint.

2014. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Persze.

Csak ne vigyen el vadászni, és lehetőleg az állatokat se előttem nyúzza meg.

2014. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha eszel húst, azt is feldarabolták valahol, és ki tudja hogyan ölték le.
2014. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
De konkrétan nem járnék motorossal és BMW-sel sem, mert ők is gyilkossági szándékkal mennek az utakon úgy, ahogy mennek, és nem járnék NAV ellenőrrel, BKV ellenőrrel, szóval semmilyen gonosz lelkületű emberrel.
2014. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdés címe: Ti barátkoznátok, vagy járnátok vadásszal?


pár hsz-el lejjebb: Csakhogy ő nem vadász


Kérdező, netán skizofrén vagy?

2014. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Olvastam a hsz.-eket és csak fogom a fejem. A vadász nem csak kedvtelésből lövi az állatokat. Na meg a horgászat is értelmetlen gyilkolászás -.- ? A motorosok is gyilkosok aztán miért is? Ha letépsz egy virágot azt is megölöd ennyi erővel.
2014. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!