Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irigyek azok a nők,...

Miért irigyek azok a nők, akik nem tudnak főzni?

Figyelt kérdés

Tehát nem,hogy nem tudnak, hanem nem akarnak.

Többször is hallottam ismerõs hölgyektõl , hogy szivesen készülnek a vendégfogadásra.

Altalában dicsérik a férjek a finomságokat.Viszont a kedves nõitársaknak ez rosszul esik, csak fintorog.


2014. aug. 14. 15:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%

"A főzéshez csak olvasni kell tudni, mindenki tud főzni..."


A barátom is ezt mondja, ha valaki elmondja, hogy nem tud főzni. Pedig ez nem igaz, egyszerűen csak neki van hozzá érzéke, másnak meg nincs. Ilyenkor mindig azt mondom neki, hogy: "Mindenki tud főzni, csak van, aki rosszul."

Vagy mivel nem jó az énekhangja, azt, hogy: "Az énekléshez csak a hangokat kell tudni, mindenki tud énekelni."

2014. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
bocsi, előző előtti
2014. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%
Te így gondolod, én úgy. Nem érzék kell hozzá, hanem pontosan követni egy leírt szöveget. Szóval csak szöveget értelmezni és olvasni kell hozzá tudni...
2014. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
58%

13.

Persze.

Azt mondja a recept pl. hogy süsd a combot 200 fokon 15 percig. Akkor 15 perc múlva kiveszed, akkor is, ha még nem sült át rendesen?

Vagy mikor pl. a tészta receptjében azt írják, hogy "amennyi lisztet bevesz". Akkor éppenséggel fél kilót is bevehet...


Tudod, pont azok a legrosszabb szakácsok, akik nem főznek, hanem szöveget értelmeznek.

2014. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

De a többi csak ízlés. Hiába valaki mesterszakács ha nekem túl főszeres a kajája.

Olvasni mindenki tud, összeöntögetni mindenki tud, és kész a többi már azon múlik hogy hasonló ízlésűeknek tálaljuk fel.

És igen hiába tud valaki énekelni ha nekem nem tetszik a hangszíne, akkor az számomra tehetségtelen...

2014. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%
Basszus annyi életlogika meg kell hogy 15 perc után megkóstolom és ha nem jó még ott hagyom...ha nincs akkor nem csak a főzés nem megy...
2014. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%
Csak azt tudom, hogy mindig olyan nagy dolognak adják elő az emberek a házimunkát, főzést. Amikor elkezdtünk magunkra főzni a párommal, rájöttünk, hogy ez mennyire egyszerű, és milyen egyszerű a háztartást is rendben tartani. Biztos ufók vagyunk.:))
2014. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

15. Ez akkora hülyeség.


Tele van pontatlan receptekkel az internet, nézd csak meg az ilyen nosalty mindmegette jellegű oldalakat, ahol hőfok, mód és idő helyett ráírnak annyit, hogy told be a sütőbe oszt várj amíg megpirul.


Az nem tud főzni, aki csak olvas és borogat, mert neked aztán leírhatják ennyi erővel azt is, hogy borítsál 3 deci olajat egy süteménybe, megteszed, mert hát azt írták.


Aki főzni tud, az tudja, hogy mibe mennyiből mennyi kell, hogyan lesz megfelelő állagú és ízű.


A mesterszakács meg attól, hogy neked nem ízlik, amit készít, még mesterszakács marad, csak te nem az ízlésednek megfelelő dolgot rendeltél az étlapról.

2014. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is hülyeség, hogy csak olvasni kell.

Ha receptek alapján főznék, szerintem nem lenne ehető kaja az asztalon.

Érzésre kell, ami adottság is.

Van, aki soha nem tanult, de mégis elsőre is egész jól megy neki. Van aki évekig főzöget, mégsem főz olyan jól.

Ez is ugyanolyan, hogy van, aki születet táncos, van, akit tanítanak évekig, de csak botlábú.

Ez van.

2014. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18: azt tudod, hogy nem minden komment én vagyok?:D na jól van, akkor a könyvekből se tanulhatunk semmit, mert néhányban pontatlan dolgok vannak! és ez tény! be merry with us.
2014. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!