Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennyire rossz ember lennék?

Ennyire rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Volt egy bnőm 7 évig, de megsértődött egy játék során, azóta nem köszön, hiába köszönök, hazudott rólam az anyukájának is! Lett egy új barátnőm, voltunk táborba, összebarátkozott másik 2 lánnyal, én is próbáltam velük barátkozni de az eggyik szájából csak ugy dőltek felém a bántó szavak, a másik rám se hederített. Hagytam őket, nem akartam a barátságuk útjába állni, nem haragszok meg a barátaimra. ha más barátaikkal vannak. Én kerestem barátokat, találtam 2 is, de a bnőm nem szól hozzám, hiába mentem oda és kérdeztem tőle mi ujság, rám se bagózott. a másik 2 lánnyal voltam végig.... ész sztem megharagudott rám. külön csoportba tettek minket, én egyedül voltam. minden barátom a másik csoportba volt.

Most mit tegyek? Nekem lelkiismeret-furdalásom van csak nem tudom miért! Nem én hagytam ott a bnőmet, ő hagyott ott engem és ment a másik 2 lányhoz.


2013. aug. 17. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember, csak empatikus. Ez egy szép tulajdonság. Viszont, könnyű ezt kihasználni arra, hogy bűntudatot keltsenek benned. Ez ellen egy megoldás van: légy tudatos, figyeld mások félelmeit, szégyenét és érzelmeit, és használd az empátiád, hogy erővé alakítsd ezeket az érzelmeket magadban.


Nem lehet elítélni azt, aki megharagszik. Az empátia amilyen szép tulajdonság, olyan félelmetes is tud lenni. Az empatikus ember elkötelezettségre késztet másokat, amihez viszont erős bizalom szükséges. A bizalom pedig több, mint egy szép gesztus - sok sok idő és tapasztalat összessége.


Ne keseredj el, mert idővel beletanulsz ezekbe a dolgokba, és előnyödre kovácsolhatod az empátiát. Gondolj úgy erre a dologra: a félelem, bizonytalanság természetes emberi érzés, melyhez mindenkinek joga van. Így idővel megtapasztalod, milyen lépéseket kell tenned ahhoz, hogy felbátorítsd az embereket, és bizalommal forduljanak feléd.

2013. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20/F
2013. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. aug. 18. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!