Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a pontatlan...

Mi a véleményetek a pontatlan emberekről?

Figyelt kérdés
Például egy interjú során megbeszéltek egy pontos időpontot, természetesen a felvételiző óramű pontossággal bír de az interjúztatók 25-60 perceket késnek róla átlagban.Én úgy tudtam, hogy a pontosság a másik ember tisztelete is, nem csak neveltetés, vagy ez most valamilyen divat? Az üzleti életben egy ilyen késés egyenlő az üzlet sikertelenségével és elvesztésével is. Hiszen ki akarna bármilyen szerződést egy olyan emberrel aki egy időpontot képtelen betartani. Vagy én látom rosszúl?
2014. aug. 21. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
25-60 perc az rengeteg idő. 5-10 perc még belefér de ha ilyen sokat késik ajánlom hogy nyomós indoka legyen.
2014. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mi a kérdés lényege, milyen válaszokat vársz. Szerinted van olyan, akinek az a véleménye, hogy imádja, ha megvárakoztatják?
2014. aug. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elég sok állásinterjún voltam már életem során. Azt tapasztaltam, hogy mindig, mindenhol megvárakoztatják az embert. Először én is kerestem a miérteket, majd egy idő után rájöttem, ez nem véletlen.


Úgy gondolom, hogy ez is egy fajta előszűrés a stressz tűrésre, valamint kíváncsiak a reakcióra.

Soha nem tettem szóvá a késést, viszont én mindig pontos voltam. Nem kirívó eset az ami veled történt. Ezt ezentúl is kalkuláld majd bele.

2014. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha figyelmen kívül hagyjuk az indokolt késést (ebben az esetben természetesen elnézést illik kérni és magyarázatot adni), akkor ebből már lehet levonni bizonyos következtetéseket. Nekem az a tapasztalatom, hogy aki indokolatlanul várakoztat meg másokat, az udvariatlan, semmibe veszi a másik embert, megbízhatatlan, link, stb. Nem lehet komolyan venni, nem érdemes sokat foglalkozni vele.
2014. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2-nek:


Ha én megbeszélek valamit X időre, akkor inkább 10 perccel korábban, mint 1 perccel később vagyok ott azzal akivel megbeszéltem.

Az meg nonszensz, hogy az interjúztató akkora sötétség, hogy még teli szájjal nyomja is, hogy pl. fodrásznál volt:D

Szóval biztosan bennem van a hiba:D

2014. aug. 21. 12:04
 6/14 A kérdező kommentje:

3-nak


*Úgy gondolom, hogy ez is egy fajta előszűrés a stressz tűrésre, valamint kíváncsiak a reakcióra


Most mondjam meg neki reakcióra, hogy a jó nagy neveletlen tuskó vagy barátom, akinek nem tanították meg, hogy a pontosság az alap egy munkahelyen, akár interjúztató vagy, akár felvételizendő? mert a minimum az, hogy ha lebeszélsz egy időpontot akkor percnyi pontosan érkezz rá:D

2014. aug. 21. 12:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is inkább előbb érkezem, mint későn. Szégyen az amikor valaki késik, max. 15 percet el lehet 1 szer nézni...
2014. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít a késés, de nem lehet egy szavam sem, mert én is mindig mindenhonnan elkésem. Fogalmam sincs, hogy csinálom, akármilyen korán is kelek fel, akármilyen korán is indulok el otthonról, késés a vége. A legdurvább az majdnem egy órás késés volt. :/ Nagyon szégyenlem magam, de mindig összejön. Ritkán fordul elő, hogy előbb érek a helyszínre a megbeszélt időpontnál.
2014. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ő megteheti, hogy késsen, kevés munkáltató vagy hr-es áll hozzá ehhez emberileg. Amúgy is rászánnád azt az időt, nem?
2014. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Chopen ***** válasza:
Én 5 perc késéstől is idegbajt tudok kapni. Ha megbeszéltünk valamit, akkor én elvárom a pontosságot.
2014. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!