Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is van fura fóbiátok?

Nektek is van fura fóbiátok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy féltek/undorodtok olyasmitől, ami nem megszokott? (szóval nem egy klausztrofóbia)

Húgom egyik ismerőse undorodik a köldöktől. Igen, a köldöktől. Már magától a szótól is rosszul lesz, magától a testrésztől meg főleg :D

Nekem meg lábujjfóbiám van. Egyszerűen rosszul vagyok, ha lábujjakat látok, nyáron igyekszem nem lefelé nézni, nehogy lássam az utcán/járművökön/boltban az emberek lábujját. Amiktől meg szó szerint bukfencezik a gyomrom, az a lakkozott lábköröm, meg az, ha olyan balerinacipőt vesznek fel a lányok/nők, amikből kilátszik az ujjak közötti vájat. Az még rosszabb, mintha szandál lenne rajtuk :D

Még én is csak akkor veszek fel szandált, ha már NAGYON meleg van, pedig alapvetően nincs semmi baj a lábammal :D

(Félreértés ne essék, természetesen nem azért mondom, hogy járjon mindenki mindig zárt cipőben.)


Nektek is van ilyen furcsaságotok?


2014. szept. 5. 17:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

nekem a folyton, köszönést, és minden udvariassági formát mellőző egyszeri utastól van herótom, aki állandóan érdeklődik, ahogy meglátja rajtam a kék-fehér csíkos inget, holott a megállóban minden ki van írva.

hatványozottan gyűlölöm ezt a fajtát akkor, amikor munkába megyek, vagy onnan jövök, és semmi közöm a közlekedéshez.


ja igen, villamost vezetek.

2014. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11: Nem mondod? :D A Párom meg metrót! Nem gondoltam, hogy itt is BKV-sba futok :)

Viszont erről eszembe jutott egy sztori. Párom ment melózni egyenruhában, előtte bement a Media Markt-ba, azt hiszem micro SD-t akart venni. Negyed órát tartózkodott az üzletben, ezalatt hárman kértek tőle útbaigazítást. :D A harmadiknál kiakadt, megfogta az ingzseben a feliratot, rámutatott és közölte, hogy ő kék-fehérben van, az üzlet meg piros-fekete, de no problemo.

2014. szept. 5. 23:07
 13/20 anonim ***** válasza:

:D

a 8-as vagyok,én pedig villamosokat javítok!

:D

2014. szept. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

a 11-es vagyok:

régen, amikor még a fehér ing volt a rendszeres, kék szövet mellénnyel, volt, hogy a presszóban, ahová egy kávéra ugrottam be a végállomás közelében, két fazon sört akart rendelni tőlem a teraszon ülve. :D

2014. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Amikor húzom le az ágyneműt, akkor rettegek attól, hogy a lepedő alól bogarak másznak elő, én pedig mit sem sejtve bogarakkal aludtam egy ágyban.

És még:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..

2014. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15: Jujjj, ez a lyukaktól való félelem/undor elég para... :s nem is tudtam, hogy ilyen létezik.

Az a lyukacsos növény iszonyat undorító >.<

2014. szept. 6. 19:43
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy írjam le érthetően, de a fura fényviszonyoktól, vagy a megszokott helyen megszokott fényviszonyok változásától félek. De csak a mesterséges fényekre, a napfény ilyesmit nem vált ki belőlem.

Például ha a lakásban, ahol hónapok vagy évek óta élek, kiég a villanykörte valahol és betekerek/betekernek helyette egy másikat, ami másképp világít, erősebben vagy gyengébben, vagy másfajta izzó, olyankor tiszta ideg leszek. Ha abba a helységbe kell bemennem, igyekszem a legkevesebbet ott tartózkodni. Ez addig tart, amíg meg nem szokom.

Ha nagy térben egyedül vagy ha viszonylag kiszolgáltatott, nem könnyen elhagyható helyen, helyzetben vagyok, ott is érzékeny vagyok a fényviszonyokra. Például vízben, pedig imádok úszni, semmi bajom a vízzel, sőt, kifejezetten lételemem. De a zárt uszodákat gyűlölöm, főleg ha nem jut elég nappali fény és feloltják azokat a bazinagy lámpákat. A sulimban három tesiórából kettő uszodában telt, és az összes R-betűs hónapban (a tanév nagy részében magyarul) szinte rettegtem, hogy aznap felhős-e lesz az ég vagy sem.

Nagy tereknél ugyanez, de ott csak akkor, ha egyedül vagyok. Például egy nagy, kivilágított, kihalt folyosón, vagy teremben, vagy csarnokban egyedül.

2014. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"nekem a folyton, köszönést, és minden udvariassági formát mellőző egyszeri utastól van herótom, aki állandóan érdeklődik, ahogy meglátja rajtam a kék-fehér csíkos inget, holott a megállóban minden ki van írva"


Minden ki van írva, de tapasztalataim szerint 10 alkalomból 7-szer rosszul. Ettől függetlenül együtt érzek veled is.

2014. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én rettegek a repülő labdáktól (kiskori trauma miatt), és ebben az a vicces hogy röpizni járok :D

Ja és nem bírom elviselni ha valaki hozzám ér. mármint nem az, hogy átöleli a vállam, vagy ilyesmi, de ha már így bökdös és folyton 'simogatni akar' (nem is tudom megfogalmazni), azt utálom :P még a saját családtagjaimmal sem szeretek puszilkodni - persze egy fiú esetében ez nem így lenne, de na :/ :D

2014. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ne nézz hülyének! Én undorodok a virslitől. Ha közelembe kerül egy sírva futok a p*csába. xD
2014. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!