Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják az emberek a...

Miért mondják az emberek a csúnya lányoknak hogy szépek?

Figyelt kérdés

Most főleg facebookra gondolok, akárhányszor egy ronda csaj felrak egy képet stb akkor jönnek a kommentek h ú milyen "gyönyörű" "nagyon szép"... pedig a vak is látja hogy bűnrondák.

Jó persze nem írhatják oda hogy "jaj de ronda vagy" de azért akárhogy is, az mégiscsak egy hazugság...mert kétlem hogy akik ezt írják valóban úgy gondolják.. így meg ez olyan mintha azt mondanám h az ég márpedig zöld nem pedig kék, tehát ez hazugság amiről mindki tudja hogy az...



2014. okt. 2. 22:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk láttam már szépségversenyen is számomra kifejezetten taszító lányt. Meg alapból az egész versennyel úgy vagyok, hogy kimegyek az utcára, már látok 10 szebb lányt mint az aki megnyert egy versenyt.
2014. okt. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs "egy bizonyos határ". Legfeljebb csak nagyon extrém mértékben.

Lehet, hogy az, aki neked bűnronda, az valakinek tetszik. Lehet, hogy valakinek meg éppenséggel te vagy bűnronda. (Nem személyeskedés, csak példa.) Válassz ki véletlenü legy lányt, és kérdezz meg tízezer fiút! Mindenféle véleményt fogsz kapni, az álomnőtől a "bottal sem piszkálnám meg"-ig. Egész egyszerűen azért, mert mindenkinek van egy szubjektív szépség-skálája. Olyan, hogy valaki objektíve szép vagy ronda, olyan nincs. Ez nem egy egzakt, mérhető mennyiség, mint az ég színe.


Persze, az is benne van, hogy valaki annyira kiéhezett, hogy még Conchitát is meghágná, ha p*ncija lenne, meg ugye van, aki puszta kedvességből írja ki, de ettől még lesz olyan, aki tényleg szépnek látja.

2014. okt. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

áhhh igen persze hogy az is előfordulhat.. de az csak egy pédla volt.

A lényeg az hogy olyan rodaságokról beszéltem akik minden kétséget kizáróan rondák..


De hogy mégegy példával éjek: ha pl zenéről van szó akkor egy körfűrész használat közbeni hangjára senki se mondhatja hogy zeneileg szép. .

2014. okt. 2. 23:39
 14/27 anonim ***** válasza:

"egy szépségversenyen senkire se mondanád azt hogy bűnronda, igaz?"

Pedig akármennyire is kételkedsz, volt már rá precedens.

"akkor se mondhatod azt hogy ronda mert nyilván nem az mivel szépségverenyen van"

Szóval attól, mert szépségversenyen indul valaki, már szép lesz. Mit mondjak... nem épp logikus feltételezés.

Ez kb. olyan, hogy attól, mert valaki úszóversenyen vesz részt, még nem lesz úszóbajnok, de még csak nem is biztos, hogy jól tud úszni. Pedig ez azért egy egzaktul mérhető dolog. https://www.youtube.com/watch?v=I-nlBOBwu8M :D

A szépség meg eleve relatív. Az, hogy valaki egy "szépségversenyen" indul, az csupán azt jelenti, hogy valakik (általában egy rémesen szubjektíven ítélő zsűri) számára szép. Az, hogy nekik ki tetszik, attól tök független, hogy pl. én kit tartok szépnek meg rondának.

Esetleg átlagokról lehet beszélni, hogy vannak, akiket a LEGTÖBBEN szépnek vagy rondának tartanak, de az attól még nem lesz objektíve az.

"vannak olyan gyönyörű csajok akikre semmilyen körülmények közt, senki se mondhatja h ronda"

Pedig akármennyire is hihetetlennek tartod, de ilyen nincs.


Egyébként ha meg zavar, hogy valaki képeket tesz ki magáról, iratkozz le a frissítéseiről, és nem kell onnantól miatta bosszankodnod meg kérdést kiírnod. ;-)

2014. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A zenei példáddal pont hogy magadat cáfolod. (Azért mondjuk a zajt és a zenét összekeverni ugyanolyan kategóriabeli tévedés, mint ha arról beszélnénk, hogy vajon kinek tetszik egy meztelencsiga. Nem azonos a kategória.)

Én például kifejezetten szeretem Vivaldi műveit, és nyilván nem én vagyok vele egyedül így, ha már tankönyvekbe is bekerült a munkássága. (Ez kb. azzal egyenértékű, mint ha valaki egy szépségverseny döntőjébe eljutna.) Mégis van olyan, aki kifejezetten undorítónak tartja. Nem csak egyszerűen átlagosnak, vagy sablonosnak, hanem kifejezetten zavarónak és rossznak. Engem meg pl. SP-vel és Fluor Tomival lehet kiűzni a világból, másoknak meg ez a mindenük.

Szóval a zenében is ugyanúgy megvan ez a szubjektív megítélés, mint a szépség terén.

2014. okt. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Igen nyilván nem ugyan az a kategória, de nem is kell hogy az legyen, mivel ez csak egy példa. Egy lány rondaságát hasonlítottam egy zaj zeneiségéhez. A példáknak nem kell közvetlen kapcsolatban lenniük az eredeti állítással, hanem (mint ez esetben is) a megmagyarázásukra szolgálnak.

Máskülönben a zenés példám nem mind2 irányba értetendő.

Azt nem mondtam hogy ha egy konkrét szám a többségnek tetszik akkor nincs olyan akinek ne tetszene.

Direkt mondtam egy olyan dolgot ami tényleg semmilyen körülmények közt nem tekinthető zenének. Ez a zaj ugyan a hangnak egy bizonyos formája zenének mégsem tekinthető.

A szépségversenyes példámat meg azért ne forgasd már ki! Nyilván nem arra gondoltam aki csak indul a versenyen.. de rendeben , akkor azt is átfogalmazom:

A miss universe-re SENKI se mondhatja hogy ronda. És tegyük föl létezik ennek az elentétje is, tehát a világ legrondább csaja... tehát rá ugyanúgy senki se mondhatná hogy szép..


Bármennyire is szubjektív, kell hogy legyen olyan valaki aki abszolút mindenki szemében ronda.

2014. okt. 3. 00:19
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de. Képzeld, a Miss Universe-re is egészen biztos, hogy van valaki, aki azt mondja, hogy ronda. Ezt nem te fogod eldönteni.
2014. okt. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Bármennyire is fáj, kérdező, lásd már be, hogy nincs igazad. Nem egy ember állítja ezt.

Különben meg ha a rondaság és a szépség tényleg objektív lenne, és az a lány tényleg bűnronda lenne, akkor a kutya sem írná oda, hogy szép. Egy valóban bűnronda lány még a túlkanos szüzikéknek sem kellene ám.

2014. okt. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Nem tudom eldönteni, most te csak egy ízlésficamos srác vagy, aki a többség által szépnek tartott csajokat bűnrondának látja, vagy pedig egy bűnronda csaj vagy, és irigykedsz, hogy ő többeknek tetszik, mint te?
2014. okt. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
kedveskednek a kis/nagy rondaságnak,hogy legyen egy kis öröme neki legalább neten.
2014. okt. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!