Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják az emberek a...

Miért mondják az emberek a csúnya lányoknak hogy szépek?

Figyelt kérdés

Most főleg facebookra gondolok, akárhányszor egy ronda csaj felrak egy képet stb akkor jönnek a kommentek h ú milyen "gyönyörű" "nagyon szép"... pedig a vak is látja hogy bűnrondák.

Jó persze nem írhatják oda hogy "jaj de ronda vagy" de azért akárhogy is, az mégiscsak egy hazugság...mert kétlem hogy akik ezt írják valóban úgy gondolják.. így meg ez olyan mintha azt mondanám h az ég márpedig zöld nem pedig kék, tehát ez hazugság amiről mindki tudja hogy az...



2014. okt. 2. 22:49
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

A csúnya lányok is sokkal vonzóbbak, ha van önbizalmuk. Ebben sokat segítenek a barátok egy-egy dicsérettel.


Egy fiú ezt nehezebben érzi át, mivel mi leginkább csak akkor dicsérjük egymást, ha valami nagy hülyeséget csinált a haverunk. ;)

2014. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Valószínű a csúnya lányok is olyan képeket tesznek föl, ahol magukhoz képest szépek. Ezért teljesen jogosak a kommentek. Gondolj bele mi lenne, ha csak azokhoz lehetne ilyet írni, akik mindenkinek tetszenek:D És nem is ez a dolgunk. Ugyanígy a "de jól nézel ki ma", lehet hogy akinek mondod, pont mögötte áll egy sokkal szebb lány, de attól még az a lány tényleg a szokásosnál jobban néz ki, magához képest. De nyilván nem azt fogod neki mondani, hogy "na, magadhoz képest nem is vagy olyan gusztustalan"... szóval a szépség relatív:)
2014. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Igen ez így még rendeben van. DE, egy szépségversenyen senkire se mondanád azt hogy bűnronda, igaz?"

Hát.... az az igazság, hogy természetesen nem pocskondiázok le nyíltan egy olyat, aki szépségversenyen vesz részt, hiszen neki ez biztos fontos és nyilvánvaló, hogy sokaknak tetszik. De ott is láttam már olyat, akit én, személy szerint nem láttam szépnek.

2014. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Aki annyira ronda, hogy senki, semmilyen mercevel sem latja szepnek, es vonzonak, az mar olyan sulyosan fogyatekkal elo, testileg, es mentalisan is serult ember lehet, hogy azok már ugyse posztolnak kepet facebookon...
2014. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

"Bármennyire is fáj, kérdező, lásd már be, hogy nincs igazad. Nem egy ember állítja ezt." konkrétan miben nincs igazam? Nem is állítottam hogy igazam lenne valamiben, pusztán felhoztam pár példát, de mivel azok csak példák voltak nem a valóság ezért nem lehetnek hamisak . (ha egy matek példában az áll h peti megevett 1 óra alatt 50 dinnyét a 100ból akkor nem azt mondod h ez nem igaz, mert annyit nem lehet megenni)


És csak úgy mellékesen, egy ilyen kérdésben hogyan is lehetne eldönteni hogy kinek van igaza? Ez ugyanannyira szubjektív mint az h valaki csúnye e vagy sem.

Tehát az hogy mit állít a többség egyáltalán nem számít.

Máskülömben meg nekem ez egyáltalán nem fáj, élvezem ezeket a "vitákat" :D


"Nem tudom eldönteni, most te csak egy ízlésficamos srác vagy, aki a többség által szépnek tartott csajokat bűnrondának látja, vagy pedig egy bűnronda csaj vagy, és irigykedsz, hogy ő többeknek tetszik, mint te?"


Hol mondtam én olyat hogy szépnek tartott csajokat látom rondának? Amúgy meg 19/F



Kösz még1x a válaszokat, a kommentjeitek alapján látom hogy néhányan tényleg komolyan gondolják amikor bókolgatnak, bármennyire is meglepő, sőt szinte hihetetlen, de jó ezt is tudni :D


(utólagosan : aki azt írta h a miss universe is lehet valaki számára ronda, akkor ebből következik hogy egy körfűrész hangja is lehet valaki számára zenei. Na most képzeld már el ezt az embert, a buszon ülve körfűrész meg egyéb hasonló munkagépek zaját halgatni :D nem gondolnád de ezek alapján lehetséges :D)

2014. okt. 3. 19:43
 26/27 anonim ***** válasza:

Mert egy csúnya embernek minden rossz szájíz nélkül mondhatod, hogy szép. Hisz tudod, hogy nem igaz, de szebbé tetted a napját. Neki is jó érzés, neked is.


Szerintem akkor vagy szép, ha nem mondják: sok embernek nehéz beismerni, hogy a másik szép, ha az tényleg szebb. Talán irigység, talán ilyen "minek dicsérjem, úgyis szép, van elég önbizalma" dolog.

2014. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, lemaradt, hogy még középiskolában levágattam a hajamat, nekem nagyon tetszett, jól néztem ki, de meguntam, elkezdtem növeszteni, és a barátnőm mondta, hogy ne növesszem meg, csodaszép vagyok így. Minden szépet mondott, hogy így látszik az arcom, kiemeli a szemem, stb.


Évekkel később, már "felnőtten" és becsiccsentve mondta, hogy csak azért mondta, hogy ne növesszem meg, mert ő akart hosszabb hajat, ő akart a "szép" lenni.


(Mondjuk azóta sem értem, hogy hozta össze a hosszú hajat a szépséggel.)

2014. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!