Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kéne védekeznem azokkal...

Hogyan kéne védekeznem azokkal az emberekkel szemben, akik folyton keresztbe akarnak tenni?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra mennek, hogy ellenem fordítsanak másokat és ez elég rosszul érint, mert amúgy is nehezen barátkozom.Bevált tippeket szeretnék kérni vagy valós sztorikat.

2014. okt. 19. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mucikám ezt túl kell élni, ahhoz hogy ignoráld őket kell egy élettapasztalat, ami neked még nincs meg, gondolom iskolába jársz, de annyit tanácsolhatok hányd le őket nyugodtan
2014. okt. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szülők, tanarak bevonása, ha pedig nem segít, akkor másik osztály, másik iskola. Első a lelki egészség!
2014. okt. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
23 vagyok és nemrég végeztem a főiskolán, ahol voltak ilyen-olyan tapasztalataim egyes személyek miatt. Sajnos a (magasról teszek rátok és megpróbálok távol maradni tőletek) felfogás nem sokat segített rajtam, egy kicsit sem mozdult meg az illetőkben semmi, eszükbe sem jutott, hogy abbahagyják a szarkavarást.Ilyen alattomos emberekkel a főiskola előtt nem találkoztam.Ezért írtam ki a kérdést, hogy ha vannak tapasztalt emberek, akik tudnak helyesen védekezni az ilyenekkel szemben, akkor érdekelnének a tanácsaik illetve, ha ők keverednének ilyen helyzetbe azt,hogy oldanák meg?Sajnos nem vagyok túl jó ember ismerő és nem szeretnék még egyszer ilyenekbe futni...
2014. okt. 19. 02:47
 4/9 anonim ***** válasza:
30 eves vagyok es miota megszulettem ezt csinaljak velem. Egy pelda. Jartam egy ferfival es szakitas utan ellenem forditotta az osszes kozos ismerost. Ugyanezt tette a kovetkezo exevel is. En azt mondom nem sajnalom azokat az ismerisoket mert kiderult hogy talpnyalo birkak... es jobb hogy idoben kiderult ki milyen ketszinu.
2014. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja. Mit tehetsz az ilyen es ehhez hasonlo dolgok ellen? Semmit. Ismerkedj olyan emberekkel akik olyanok mint te es tudod hogy bizhatsz bennuk. Ok ha szeretnek teged sosem fordulnanak ellened. A tobbit le kell tojni.
2014. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az elején összebarátkoztam egy lánnyal, aki jófej volt és sok dologról ugyanaz volt a véleményünk, ahogyan arról a pár lányról is, akikkel később bonyolódott minden. Aztán kb 3 hónap múlva derült ki, hogy konkrétan engem használt fel ahhoz, hogy betudjon vágódni a többinél. Annak a pár lánynak is úgy játszotta meg magát, mint nekem és miatta történt az, hogy olyan szinten megutáltuk egymást ezekkel a lányokkal, hogy az már embertelen... Eljátszotta a továbbító szerepét, úgy hogy átköltött mindent negatív értelművé, valami szemét kis dögnek állíthatott be a hátam mögött, miközben azt a pár lányt is ugyanilyen szemét dögnek állította be nekem és emellett még saját véleményt is alkotott róluk. Aztán jócskán meglett róluk a véleményem, mert úgy mondtak rólam ilyen olyan dolgokat, hogy egyáltalán nem is ismertek. Miközben nagyban panaszkodtam ennek a közvetítőnek, a lányok reakciói miatt, mert nem értettem, mért ilyenek velem, ő persze ezekből is egy másféle sztorit formált és azt adta tovább, amitől a lányok fejében valami ilyesmi fogalmazódott meg (Még nekem áll feljebb?!). Próbáltam volna elásni a csatabárdot, de ők ezt nem akarták, mert iszonyatos módon be voltak rám sértődve (amúgy, olyan dolgok miatt, amik meg sem történtek). A közvetítő meg el akarta velem hitetni, hogy valami "bajom" van, nem bír a többi és azért alakultak így a dolgok és miközben ezt mondta hozzátenném, hogy röhögött. Miután rájöttem, hogy mit csinál, elkerültem ahogy tudtam szóba sem álltam vele és aztán rájött, hogy nekem leesett a tantusz és gondolom tartott attól, hogy balhézni fogok és kiderülnek a kis dolgai, ezért már nemcsak ennek a pár lánynak mondott kamu sztorikat velem kapcsolatban, hogy én kiről miket mondok. Ezeket a megjegyzéseket már teljesen magától találta ki, mert én szóba sem álltam vele. Ezt abból a tapasztalatból vontam le, hogy néha hallottam félfüllel ezt azt, amikor kibeszélt a többi, valamint mindegyik megutált úgy, hogy én semmi okot nem adtam nekik erre. Többször próbáltam velük békülni, de csak röhögtek rajtam, hogy én milyen naiv vagyok, hogy azt hiszem ők nem tudják,hogy csak ártani akarok nekik. A hiábavaló próbálkozásaim után csendes lettem és visszahúzódó és teljesen magamra maradtam. Semmi kiutat nem hagytak nekem ebből a helyzetből, amikor látták, hogy egy számukra ismeretlen emberrel kedves vagyok, egyből megkörnyékezték, hogy ne álljon mellettem senki. A fő szarkavaró persze sikeresen bevágódott és megúszta sértetlenül az egészet és"érinthetetlenné" vált ebben a közösségben, mert amit ő mondott, azt mindenki egyből elhitte. Egyébként egy ember sem jött ide hozzám kérdőre vonni a dolgokat, talán így tisztázhattam volna magam.
2014. okt. 20. 00:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik tanulság az, hogy csak amit saját magad hallasz, látsz, arra alapozz. (Még akkor is félreértheted a látottakat.) Amit az emberek másokról mondanak, sokkal inkább szól róluk magukról, mint arról, akiről mondják.
2014. okt. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Amit az emberek másokról mondanak, sokkal inkább szól róluk magukról, mint arról, akiről mondják."


de ha ezt mások is tudják, akkor mért én szívtam meg?

bár igazából, mivel vetélytársak voltunk a szakmában, gondoltam rá, hogy eszükbe sem jutott, hogy esetleg segítsenek rajtam.

2014. okt. 20. 01:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán mások nem tudják. Először Neked kell ezt tudatosítani, és elkerülni azokat az embereket, akik másokról rosszakat mesélnek - az sem mindegy, milyen stílusban és konkrétan mit. Általában ha értékelést mesélnek, minősítéseket, azt nem szabad komolyan venni. Tényeget meg csak avval a fenntartással, hogy igaz is lehet meg nem is.

Te - egyelőre azt látni a sztoriban - annyit hibáztál, hogy tartós kapcsolatot ápoltál valakivel, aki mások rossz hírét keltette. Miért? Nem tesz depresszívvé állandóan azt hallgatni, hogy szerinte mások milyen bénák, buták, rosszindulatúak, nevetségesek? Vagy miket mondott?

Én erre egyszerűen nem lennék kíváncsi, és elhúzódnék az ilyen embertől, nemhogy még keressem is a társaságát.


Talán szükséged lett volna rá, hogy jó minősítést hallj mások szájából Magadról és ezért kerestél Magad köré olyanokat, akik minősítgetnek?

Akkor meg kell tanuld, hogy mik az értékeid, hogy ne legyen szükséged külső megerősítésre. Volt itt egy Jézus nevű ember, aki akkor is tisztában volt értékeivel, amikor éppen agyonverték és köznevetség tárgyává tették.

Nyugodtan lehet ő a példád!:)

2014. okt. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!