Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogyha az...

Miért van az, hogyha az emberek meghallják, hogy egyetemista vagyok, sőt, ha azt, hogy fogorvosnak tanulok, rögtön húzzák a szájukat?

Figyelt kérdés
Mindenkitől megkapom, hogy ingyenélő vagyok, mert tanulok, és nem dolgozok, és hogy biztos csak divatból tanulok, meg hogy majd el fogok szállni magamtól. A másik véglet pedig az, hogy a diplomámmal majd kitörölhetem a s.ggem. Egyből úgy állnak hozzám, mintha burzsuj ki beképzelt lányka lennék, pedig ez abszolút nem igaz. A szüleim könyvelők, 2 testvérem van, az egyikük vegyész, a másik óvónő, én meg mindig is valami orvosi felé akartam továbbmenni, és ez nyert. Ez miért akkora baj?
2014. okt. 20. 11:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A 16-osnak valami pszichés traumája lehetett.

Előfordulhat sokak így vannak vele.

Tapasztalatom alapján az orvosok, orvostanhallgatók között is vannak kedves, szerény emberkék, igaz ők vannak kisebbségben.

2014. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Eltűntek a hozzászólások! Pedig pont ő volt, aki a kérdésedre megadta a választ. :)
2014. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja, látom én is, hogy eltűntek. De nem gond, nem adta meg a választ, csak annyit mondott, mint mindenki más, de indokolni szegényke nem tudott :)) Ezért továbbra is érthetetlen számomra az emberek ilyesfajta hozzáállása az orvostanhallgatókhoz.
2014. okt. 20. 13:41
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"Mindenkitől megkapod..."?

Hát, szerintem nagyon sötét emberek vesznek körül.


1. Aki szerint divatból tanulsz, az nem látja a különbséget egy büfé-szal és az orvois egyetem között.

2. Aki szerint a diplomáddal kitörölheted a s..gedet, azok szimplán irigyek, mert pontosan tudják, hogy ezzel a diplomával tényleg jól lehet keresni.

3. És egyébként mindegyik fenti kategória általánosít, anélkül, hogy meg akarna ismerni.


Akkor meg magasról le kell sajnálni őket.


Helyette barátkozz olyanokkal, akik értékelik az ambíciódat, szorgalmadat, tehetségedet!

2014. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es nagyon jól összegezte a dolgokat, azokkal ne törődj :)


S hogy az emberek miért általánosítanak? Mert egyszerűbb, és nem kell azzal a dologgal olyan sokat foglalkozni.

2014. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Azért mert pszichés problémájuk van. Ez pedig az ő gondjuk legyen és ne a Tiéd!
2014. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés: miért ennyire fontos az, hogy mások mit gondolnak? Ne másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak!

Egyrészt az ember hadd döntse el maga, hogy mi akar lenni, nehogy már random idegenek véleménye számítson.

Másrészt meg... hadd meséljek valamit! Huszas éveim elején hajtottam egy hölgyre, aki pár évvel volt nálam fiatalabb, de már dolgozott. Én meg még a főiskolát végeztem. Akkor messzemenően lenézett, és ennek hangot is adott, hogy milyen ember vagyok, aki elmúlt 20 éves, és még mindig tanul. Kifejtette, hogy mennyire hülye vagyok, amiért munka helyett csak "lógok", és a tudomásomra hozta, hogy neki olyan pár kell, aki "a munkában is férfi".

Azóta eltelt pár év. Ez a hölgyike azóta is egy csekély forgalmú ajándékboltban eladó, a pasija élelmiszerboltban árufeltöltő, mindketten minimálbéren vannak. Előrébb lépni nem valószínű, hogy valaha fognak. Én meg - bár tényleg nehéz volt rendes munkát találnom - nem keresek jól, de azért csak többet keresek nála egy huszassal, továbbá reális esélye van, hogy pozitív irányban továbblépjek.

De ezek csak az anyagi előnyök. Számomra az sem lényegtelen, hogy az ember fejben mennyit ér el. Míg én - minden nagyképűség nélkül - azért valamit már elértem, a munkámban elismert vagyok, és még országos tanulmányi versenyen is eredményesen szerepeltem, addig ő két ép mondatot nem tud hiba nélkül leírni, és az egyenes arányosság számára már sci-fi kategória.

2014. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük azzal, hogy én orvostanhallgatóként azt kell, hogy mondjam, hogy a medikák jó 90 százaléka önmagától totálisan elszállt egoista liba. Akik a seggelésen kívül úgy nagyjából semmit nem tesznek le az asztalra. Szóval ez az előítélet beton erős lábakon áll, ugyanis a medikák valóban szinte mindig elkényeztetett, burzsuj, beképzelt lánykák.

Az viszont más kérdés, hogy a diplomád értékes lesz, és azt mindenki tudja, hogy orvosin tanulni is kell. Szóval az ingyenélő és társai beszólások inkább irigységből jönnek.

2014. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem lévő hozzászólóval! Nálunk (ált. orvosi) 3 klikk alakult ki: 1. pénzes-beképzeltek, 2. beképzeltek, 3. a söpredék, akikkel nem beszél senki (ezt a tábort erősítettem). Én viszont nem találkoztam olyan hozzáállással mint te, mikor megtudták az emberek, h mit tanulok, akkor mindjárt elkezdték mesélni, h hol fáj nekik meg hogy mit szedjenek :D
2014. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!