Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bántanak, ha vékony vagyok?

Miért bántanak, ha vékony vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Mindig is vékony alkatú voltam, kiskoromba is sokszor csúfoltak emiatt. 35-40 kg voltam sokáig, majd 17 évesen elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, onnantól jött rám pár kiló. Most 54 kg vagyok. Nem vagyok elégedett magammal, hiába akar mindenki vékony lenni. Próbálnám elfogadni magam, de akkor jön egy csapás és ismét utálok tükörbe nézni. Attól rettegek, hogy amikor valakivel találkozok, egyből azt mondja, hogy fogytam. Párom családjában két embertől állandóan megkapom, hogy milyen sovány vagyok. Kint vannak a bordáim, hogy nézek ki..Egyszerűen nincs kedvem hozzájuk menni. Nyáron elmentünk strandra, vetkőztem le és egyből megkaptam, hogy milyen brutál sovány vagyok és elment a kedvem az egésztől. Persze ők nem vékonyak, mondhatni, hogy van rajtuk sok felesleg, de én nem mondom nekik, hogy kövérek vagytok. Én nem érzem magam brutál vékonynak, normálisan eszek, hiába magyarázom nekik , hogy ilyen az alkatom, mindig megkapom, hogy hogy nézek ki. Mindig napokig rossz kedvem van emiatt, szeretnék kiállni magamért, de akkor hirtelen nem tudok mit visszaszólni, mindig utána gondolkozom, hogy ezt kellett volna mondanom nekik. Olyan jó lenne, ha csak elmenne a fülem mellett, és nem venném fel ezeket a beszólásokat :'(

Valakinek valami tanács, aki ugyan ezt átélte már?!



2014. okt. 30. 18:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hány centi vagy? Szerintem azért mondják, mert szeretnének ők is vékonyak lenni. Nekem 55 kg az álom súlyom, de soha sem leszek olyan vékony más alkatom van. Tudom mit érzel. Én már egész megbarátkoztam magammal, amikor a barátom azt mondta, hogy ő vékony lányokat szereti. Nem bírtam tükörbe nézni és egy hónapig koplaltam (hülyeség volt, de egy hónap kellett, hogy belássam.) Most már egész oké a dolog:) Fel a fejjel, neked kell megszeretned önmagad és akkor nem bántanak a megjegyzések.
2014. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok :)

168/53, de vékonyabbnak nézek ki.


Én azt szoktam mondani, hogy az én BMI indexem még a normális tartományban van, a tied meg a túlsúlyos kategóriában :)

2014. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy? 160-165 centihez szerintem tökéletes ez a súly, de persze csak magamból indulok ki. :D Arányosan vagy sovány? Melled, derekad, csípőd hogy arányul egymáshoz? Ezek is fontosak ahhoz, hogy valaki esztétikus látványt nyújtson, mert nem csak a kiló számít. Lehet valaki soványként piszkafa, és nagyon csinos is, kicsit teltként pedig homokóra alkatú, és "szennyes ruha kupac" is. Szerintem próbáld meg elfogadni magadat, én biztos vagyok benne, hogy ők irigyek rád. Ez alkat kérdése, tényleg. Ismerek olyat, aki hiába él Mekis kaján, kólán, cukron, süteményen, egyszerűen ha megfeszül se tud hízni. Kész, ez van. :)
2014. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondd nekik, hogy ha nem tetszel, nem kell rád nézni. Nem is nekik kell, hogy tetsszél, hanem a párodnak.

Egyébként elég undorító szokás ez, én is megkaptam már. Amikor sovány voltam azért, amikor meg később kicsit túlságosan is kikerekedtem, azért. Sajnos bunkó, rosszindulatú emberek mindig lesznek, akik a külsejük miatt bántanak másokat.


A párod miért nem áll ki melletted? Én legközelebb nem is mennék velük a strandra. Menj kettesben a pároddal. Nyugodtan megmondhatod nekik, hogy nem vagy köteles a családja bántó, udvariatlan megjegyzéseit hallgatni.

2014. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, nem gondolnak sokan bele, hogy amikor azt mondják valakire, hogy "de sovány vagy", az kb. ugyanolyan sértés és rosszul esik, mikor a túlsúlyosnak azt mondják, hogy "de dagadt/hájas vagy".
2014. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos szereted a párodat,és nem akarok szenyó lenni,de én biztos ott hagynám a büdös francba az egész pereputtyot,ugyanis ha valaki ennyire tapintatlan,hogy állandóan csesztet a legfájóbb területen,az egy bunkó,érzéketlen tajparaszt.Az ilyen tahókkal én nem tartanám a kapcsolatot.

Hát hiányzik ez neked?

...

2014. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Juj, de átérzem a helyzetetdet! Sajnos ezt kevesen tudják átérezni, ritka, hogy valaki vékonyság miatt panaszkodjon. Ha ilyen az alkatod, tényleg nem tehetsz róla. Nekem mindig azt mondták, hogy anorexiás vagyok. Már fejből tudom a definícióját mindennel együtt, annyiszor magyaráztam el a különbséget a vékony és az anorexiás között... Igen, mondhatnám, hogy ne törődj velük, de tapasztalatból tudom, hogy ez így nem megy. Azt bírom a legjobban, amikor a túlsúlyosok szólnak le, hogy pedig hízni könnyű, csak én nem vagyok hajlandó. Vérig lennének sértődve, ha én meg visszamondanám, hogy fogyni könyű, csak ők nem akarnak. Ezek közül meg egyik sem igaz, kinek milyen az alkata. Nem értem, miért kell ezen kattogniuk. Tudják, hogy rosszul esik neked?
2014. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nehéz lesz amit mondok most de meg kell tanulnod lesza.rni mások véleményét. Az emberek ilyenek ha van rajtad valami kirívóbb akkor ha van sapka azért ha nincs sapka azért. Meg lehet meg gyanusítanak hogy anorexiás vagy meg ilyenek esetleg féltékenységből. De úri ember nem azzal kezdi hogy más külsejére megjegyzést tesz. Viszont abból kevés van. Én is tudom milyen ez csak nem vékonysággal kapcsolatban. Az én esetem az hogy fiatalnak nézek ki. 20 évesen kb 16-nak néznek de van aki direkt szemétségből még kevesebbet mond . Sokszor a fejemhez vágják csak úgy. Főleg idősebbek egy pasik meg ilyen hülye pi.csák random szituációkba. Se róla nem tehetek ellene meg szintén nem kívánatos dolgokkal tehetnék amit nem fogok. Na meg tapasztalat hogyha ez téged zavar annál inkább mondani fogják. Nálam ez mindenbe így volt. Úgyhogy sza.rd le a beszólásokat meg vágj vissza ha teheted.
2014. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a csesztetünk valakit soványság vagy fiatalság miatt ez tényleg egykutya nem tudsz akarsz ellene tenni a környezetednek meg valamiért tényleg bántja a szemét.
2014. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia! Én azt mondom, érezd jól magad a bőrödben úgy, ahogy neked jó! :)

12 éves koromban én voltam a legvékonyabb lány az osztályban, persze a legkésőbb érő is. 148 centihez 32 kiló voltam, pedig esküszöm, hogy rendesen ettem (oké, néha nem volt kedvem szendvicset csinálni magamnak, ezért ebédidőig koplaltam, de amúgy rendesen tudtam kajálni menzán:D). Pont a menzasorban álltam, erre letámadott az iskolai védőnő, hogy "Jaj, nagyon vékony vagy! Eszel te rendesen?" Még meg is fogta a csuklómat (ki a jó isten hízik csuklóra??? :D na mindegy). Aztán mondtam neki, hogy ilyen az alkatom.

Szép lassan engem is utolért a serdülőkor, kb. két év késleltetéssel az átlagoshoz képest (15 és fél évesen jött meg). 161 centi lettem és 44-48 között ingadoztam, de így is mindenki izélt, hogy milyen vékony vagyok, pedig akik láttak ruha nélkül, tudták, hogy simán vékony csontú vagyok és inkább fenékre, combra hízok, szóval alul normális a méretem, felül meg madárka vagyok.

Az utóbbi időben sokáig 45-46 kiló voltam, aztán nemrég elkezdtem kondizni...meg enni is, és hát két hét se kellett, és a 45-ről 47,5 kg vagyok most... Sajnos nem csupa izom, de ahhoz, hogy ennyit hízzak, sokkal többet kellett volna ennem, szóval valószínű, hogy a szervezetem elkezdett raktározni energiát...oké...hájat. :D


Anyukám 158 cm-hez 41 kg volt fiatalon, miután megszült, egyből 43 kg-ra visszament. Apukám fiatalon 174 centihez 55 kiló, pedig szertornázott (a válla széles is lett). Úgy harminc éves koruk fölött beindult a biznisz, anyukám elhízott, 86 kiló körüli tömegre (ami kifejezetten nem jó a vékony csontozatának és izületeinek). Apám sörözött régebben, attól egyszer 90 kiló is tudott enni.

Szóval ne félj, mindketten olyanok voltak, hogy akármennyit ehettek, nem híztak, de szerintem pont ez a legszerencsésebb alkat, mert mondjuk az első húsz évedben "soványoznak", de utána tiéd a világ, mert ha még edzel is (és sok fehérjét eszel), akkor ez a karcsúság nagyon jól fog kinézni! Sok embernek sikerült már, én is ezen vagyok, hogy formásodjak (zsíros a fenekem meg a combom, és szeretnék jobb testtartást, feszesebb bőrt és erőt).

[link]

[link]

[link]

Meg eg videó egy lányról:

https://www.youtube.com/watch?v=agIdPn0ikL8


Üdv.:

23/N


Ui.: tinédzser koromban táplálkozási zavarom volt, és mindig hájasnak gondoltam magam, és nem mertem rövidnadrágot felvenni nyáron (44 kilóval). Később megtanultam elfogadni a testem, és ha narancsbőrös vagyok, vagy akármilyen, felvállalom, mert tudom, hogy nem is tettem meg mindent, hogy jobban nézzek ki. Ehhez kellett 2 év, hogy ne szégyelljem magam a testem miatt.

2015. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!