Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántanak az emberek, ha...

Miért bántanak az emberek, ha meghallják, hogy milyen nevet szeretnék adni a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem várok babát, a munkahelyen ebédszünetben feljött a téma, hogy ki milyen nevet adott a gyermekének. Én mondtam, hogy ha MAJD lányom lesz, akkor vagy Ida, vagy Borbála lesz. Tudom, hogy nagyon régi nevek, de nekem tetszenek.



A két "főkolompos" elmondott minden idiótának, olyan hangnemben és stílusban beszéltek velem, hogy el sem hittem, mindezt két név váltotta ki.


Tényleg ilyen borzalmas nevek ezek?


Nem ez a legfőbb gondom, de sok olyan név van, ami tényleg borzasztó. Nem írnék példákat, de a szappanoperák egész tárháza szerepel már anyakönyvezhető névként.


Köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 19. 13:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%

Hát nekem se tetszenek, főleg a Borbála, inkább a modernebb nevek tetszenek, de eszem ágában sem lenne lefikázni azokat, akiknek mások tetszenek! Engem meg azért szólnak meg, hogy Miront akarok adni a fiamnak.

Tegyél rá, hogy mit gondolnak, majd Ők adnak a sajátjuknak azt, amitÔk akarnak!

2014. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%
A Borbála még elmegy, bár becézni nem tudnám (a Bori és a Borcsi, Borcsa szerintem eszméletlenül ódivatúak, és hülyén is hangzanak). Az Ida meg... na hát azt hagyjuk is. Ettől függetlenül nem tartalak idiótának, tényleg vannak ezeknél rosszabb nevek is, de jobbak is, vitathatatlan. A munkatársaid stílusa is megkérdőjelezhető, de tény, hogy sokakból ilyen indulatot vált ki a gyerekkel kapcsolatos összes kérdés.
2014. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%
Hú az első mondatom elég érdekes lett, de remélem azért érthető. :D
2014. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
84%
Itt most nem az afontos, hogy milyenek a nevek, hanem az, hogy bunkok a kollegak. Miert engeded meg, hogy igy beszeljenek veled?
2014. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%

2 ember leszólta a nevet és te már úgy állítod be, hogy "bántanak" az emberek. Nem tudom te kikkel beszélgetsz, de én ilyen taplókkal még sosem találkoztam. :)

Egyébként szerintem egyre népszerűbb a Borbála név, ismerek nem egy kisbabát, akit így hívnak. A régi nevek is kezdenek visszatérni. Nemrég egy ismerősöm a Teréz nevet választotta.

2014. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%
Nekem tetszenek az általad említett nevek. Inkább mint.......... na de inkább nem mondok példákat.
2014. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Borbálával nincs semmi baj és az Ida sem olyan rossz.
2014. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

5-ös. Az említett két hölgy két kolléganőm. Nagyon bicskanyitogató stílusuk van, mindent és mindenkit leszólnak. Ők a tökéletesek. Nevetséges, hogy 30 fölöttieknek ilyen a gondolkodásmódja.

2014. ápr. 19. 13:53
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek a kislánya két hete született, Ida lett a neve. Egy kicsit furcsa volt eleinte, de hamar meg lehet szokni. A legjobb barátnőm pedig az Alirán (régi magyar név) nevet adta a lányának, ő kapta is rendesen a kritikát, bár nekem mindig is tetszett ez a név. Szóval vannak sokkal furcsább nevek is a Borbálánál meg az Idánál. :)
2014. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
86%

Szard le, hogy ki mit mond :) Nekem bejön a Borbála is, meg az Ida is.


Egyik ismerősöm mutatta be a babáját valamelyik nap, Dorka!

Hát nem mondtam semmit, de az első kutyám neve Dorka volt! :D

Ma már divat ciki nevet választani, én biztatlak, hogy menj majd szembe a divattal! :)

2014. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!