Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt egy próbanapom ma eladóké...

Volt egy próbanapom ma eladóként, pékségben, de a vásárlók teljesen lerombolták az önbizalmam. Miért ilyenek, ha látják, hogy az illető tanul?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem voltam eladó, közelről kasszát nem is láttam. Hajnali 3-kor keltem, mert fél 5-kor már el kellett kezdeni kipakolni az árut, ráadásul ma nyitott az üzlet, és semminek nem volt fix helye, nekem kellett kitalálgatni, hogy mi hova menjen, forró volt a tálca, meg sem tudtam fogni, közben meg jöttek be a vevők, és egyszer lett megmutatva, ledarálva, hogy mit nyomok a kasszán, arról nem is beszélve, hogy volt vagy 200 féle pék cucc, és mindegyiknek aznap találták ki az árát, és azt is kérdezgetnem kellett, meg kézzel írnom róla listát. Volt vagy egy termékből öt féle, még a nevüket is megtanulni, mert ám nem mindegy, hogy papucs, párna, bukta, rúd, stangli, molnárka vagy hosszú zsemle, ezer féle ízesítésben. És elsőre nem mondom, azt sem tudtam, hol áll a fejem, mert zacskózzam be a termékeket, persze, a zacskó nem nyílik ám szét, azzal is szenvedek, de kér 12 molnárkát, amit egyesével kellett bezacskóznom, közben mondja tovább a vevő, hogy kér még három kakaós csigát, meg 4 pogácsát, és közben nézem a kiigazodhatatlan listámon, hogy mi mennyi, aztán kijön a tulaj, hogy adjak ajándékot meg kedvezményt, de a kasszába akkor másképp kell beütni, nem elég, hogy fejben számolok 10 vagy 20 ezres tételből is, mert a kasszába nem lehet beütni, hogy mennyivel fizetett, aztán megszólal a molnárkás nő, hogy ilyen munkaképtelen embereknek miért adnak munkát, és hogy ez így nagyon lassú lesz, és inkább pakoljak vissza mindent, pedig max. 3 percet kellett várnia, de ahhoz képest, nekem mennyi mindent kellett összeszedni, beütni, kitalálni, szerintem nem húztam az időt. Aztán bekiabál az ajtón egy srác, hogy ki van írva az ablakra, hogy tudom is én micsoda is készül, és az micsoda? Mondom, nem tudom, mert ma nyitottunk, és ma is kezdtem, de megkérdezem... Erre megszólal, hogy itt dolgozol, és nem tudod? De olyan stílusban, közben meg nem is vett semmit... Én ezzel nem fogok nap mint nap találkozni, tuti nem megyek holnap. :( Én anélkül, hogy tapasztaltam volna, mindig kedves voltam azzal, aki tanult, mert tudtam, hogy senki sem mindent tudóan születik, és még mondtam is neki, hogy nyugodtan, és elég egy zacsiba, meg akármi...
2014. nov. 8. 09:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Azért mertem jelentkezni, mert ez egy láncolat, és az egyikben, akik dolgoznak, ők mondták, hogy ugyanígy kezdtek, és már 2 hónapja ott vannak, és még mindig föl van írva nekik, hogy mit kell beütni... Se tapasztalat, se szakképzettség, gondoltam, ha bocsánat, de ilyen agyhalottaknak megy, akik megkérdezik, hogy általánosban szereztem-e az érettségim, akkor én is merhetem megpróbálni... Velem nem is volt baj szerintem, csak hát tanulni kellett... És ezt nem tolerálták. Előttem volt egy csajszi, három évet dolgozott pékségben, és még ő sem tudta, hogy a 8 féle kenyérből melyik mi, illetve hogy milyen esetben mit nyomjak a pénztárgépen...
2014. nov. 8. 10:38
 12/14 A kérdező kommentje:
És mikor felhívott a főnök, akkor is mondtam, hogy nincs képzettség, se tapasztalat, mondta nem gond, majd valakivel leszek, aki betanít...
2014. nov. 8. 10:40
 13/14 anonim ***** válasza:

7-es... szerintem elvagy tévedve...

Vannak kötelességeik de amíg náluk a pénz, ők diktálnak. "régi világ" max álmodban....

Ha a vevők folyamatosan panaszkodnak, a főnök fülébe jut, ki is rúgja... sajnos lehet kap 3-t a helyére.

Félreértés ne essék elítélem hogy bunkók, én is várnék még 5 percet is! Azonban az eladónak kell igazodnia!


A szabályok meg ilyenek... pénztárnál meg ez a szabály... fix tv-nek

2014. nov. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

8 ev Melo kavezokban es ettermekben. A vevok idiotak es sajnos total ki van nyalva a hatsojuk. Ez akkor van, ha a fonokseg nem ert hozza. Egy Jo fonok a partodat fogja, csak sajnos nem sok Jo fonok van.

Ha megtanulod figyelmen kivul hagyni a barmokat, hosszu tavon jol fog jonni az eletben, de nagyon nehez.

Ha elfogadsz egy tanacsot, akkor keress valami mast, vagy probalj meg minnel hamarabb feljebb kerulni.

Kitartast!!

2017. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!