Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van szinte minden...

Miért van szinte minden osztályba egy kiközösitett?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Mert van egy ranglétra, és aki a legalján van azzal senki sem barátkozik szívesen, csak a felettük vagy velük egy szinten levőkkel barátkoznak. Van ahol nincs kiközösített mert 5-6 azonos kaliberű ember van egy klikkbe, és ugye ők jóban egymással, szóval nem lehetnek kiközösítettek.

Vannak akik a neveltetés miatt visszahúzódóbbak, és csodálkoznak ha senki nem barátkozik velük pár egyszavas válasz után.

Illetve gyakran kiközösítik azt aki nem megy a csorda után, de az igazi egyéniségeket nem tudják. Csak azt tudják kiközösíteni aki hagyja.

2014. nov. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt annyira rossz nézni,mindennap

Azt osztályomba is van egy lány akinek a száját megoperálták és emiatt bánják és csúnyának nevezik meg lehülyézzék én ppróbálom megvédeni,néha a lány is provokálja a többieket,de őt én akkoris megértem.

Miért ennyire önzőek az emberek

2014. nov. 17. 23:44
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Vélhetően általánosba jársz. Ott jobban előfordul a kiközösítés, mint szakközépiskolában vagy gimnáziumban. Csúfolás és kiközösítés nem ugyanaz. Kiközösíteni csak azokat lehet, akik hagyják, rászolgáltak. Példáiul aki halk, szinte alig beszél másokkal azt sem közösítik ki, csak nem nagyon beszélgetnek vele, mert ő sem beszélget senkivel
2014. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első, én egyszavas válaszokat adok, nem szoktam beszélni emberekkel, de nem csodálkozom, hogy nincsenek barátaim.
2014. nov. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, ilyen az élet, engem is sokszor kiközösítettek, leszóltak, mert gyenge voltam testileg, fejem ronda, de mellette még jól is tanultam, az is baj volt. Bár én próbáltam alapvetően jó viszonyt tartani bárkivel.


Utólag meg pont leszarom, a saját életem, saját céljaim érdekeltek, azokat mindig elértem.

2014. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mert minden ember ostoba, korlátolt, és nem is akar fejlődni.
2014. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hercegnő_: ) ***** válasza:

Volt egy nagyon durva kis liba az osztályomban,minden héten mást közösitett ki.


Volt 2 legjobb barátnője,de őket is kihasználta,ahogyan csak birta.


Volt,hogy a 2 barátnőnek suli után rajzolt a táblára krétával 2 hosszú csikot,magának egy pontocskát.

Kényszeritette őket,hogy nyalják fel,magának meg persze csak egy pöttyött rajzolt,még véletlenül sem azt mint a másik 2-nek.


Mikor nagyobbak lettünk kinőtte,mert elhagyták a barátnői,meg persze mások sem olyan szemmel néztek rá,mint régen,már nem féltünk tőle.


Azóta a csajt elhagyta az összea pasija,mert egy hisztis liba.Szerintem aligha lesz igy valakije..:D

2014. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3-as

Az oké hogy nem ugyanaz,de 8.-kos vagyok vagyok és ilyen éretten már lehetne az embereknek egykis tisztelet felé.Egyébként meg ők kiközösítik meg csúfolják is,mert egyáltalán nem szólnak hozzá és gúnyolják.

Hogy lehet az embereknek ekkora pofájuk.Az én osztályomba mindenkinek megvan a saját kis közössége akikkel elvan,van a központban két ember és ők rendeznek meg irányítanak mindent,a fiúk azok maguknak vannak,bár köztük is van egy fiú akit szintén csúfolnak,de nem közösítik ki.

2014. nov. 18. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:

A 2. általános iskolámban valamilyen szinten én is kiközösített voltam. Bár voltak barátaim, de a tipikus menő, középpontban lévő emberek mindig is kiközösítettek és nagyon sokszor csúfoltak, és ők voltak többen, nem azok, akik barátkoztak velem. Én is azt gondolom, hogy középiskolában változnak a dolgok, mert mindenki máshonnan jön, többnyire senki nem ismeri a másikat, így mindenki tiszta lappal indul. Középiskolában is lesz aki csúfolódik, de nálunk senki nem volt kiközösítve, senki nem volt egyedül, mindenki talált magának barátot. Ott is volt klikkesedés, meg volt mimdenkinek a maga társasága, de ettől függetlenül a klikkek jól meg voltak egymással, nem az volt, hogy senki nem szólt a másikhoz.

Nem tudom én sem megérteni, hogy miért jó, ha valaki bántja a másikat, valószínűleg ezzel akar elismerést szerezni és tiszteletet kivívni a többiek szemében. Viszont ezt csak azzal lehet megcsinálni, aki hagyja is, és sajnos magyon sokan hagyják. Engem is próbáltak középsuliban kikezdeni, bem vagyok egy nagy hangú ember, de megtanultam megvédeni magam és igen is visszaszóltam, aztán mikor nem találtak rajtam fogást, abba hagyták. A magam példájából tudom, hogy a szürke kisegérből is lehet valaki olyan, akivel normálisan bánnak az emberek, esetleg megkedvelik olyanok, akik eddig jobbára csak szivatták.

2014. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én megjártam ezt az utat. Nálunk 3 gyereket közösítettek ki, de teljesen. Az egyik én voltam. Ez alapprobléma az Általánosban. Engem amiatt, hogy kancsal volt a szemem, amit utána megműtöttek és jó lett. A műtét után már kevésbé volt a kiközösítés a probléma. Sajnos ez van, aki egy kicsit is másabb egyből kinézik. Valakit azért közösítettek ki (fiú), mert nagyon világos szőke haja van. Egy másikat azért, mert boxer helyett fecskét hordott. Ezért vittek el tőlünk általánosban legalább 10 gyereket másik iskolába. Mindig kinéznek valakit, és azt kiközösítik. Nekem általánosba 1 igaz barátom sem volt, csak pár olyan akikkel néha hülyültünk. Itt szakközépben már abszolút más a helyzet, vannak igaz barátaim, és az osztállyal sincs gond. Ugye ezzel a baj, hogy azok csinálják, akik 1-es, 2-es, 3-as tanulók, tehát a szakmunkásképzőben és a „gyűjtőben” is ez van de gimiben, szakközépben már sokkal jobb. Itt nálunk a szakközépben inkább azokat közösítik ki, akik nem tanulnak normálisan. Sokkal jobb itt a közösség
2014. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!