Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A leírás alapján szerintetek...

A leírás alapján szerintetek zárkózott, visszahúzódó vagyok, vagy nem?

Figyelt kérdés

Iskolában annak mondanak, de én valahogy máshogy látom a helyzetet. Rendben van hogy ülök egész nap ott vagy a folyosón vagyok és nem szólok senkihez, de az osztályomban mégis kihez szólnék. Semmi értelmes témáról nem beszélnek, keresztülnéznek rajtam, és velem kettesben feszülten érzik magukat úgy veszem észre. Ezenkívül csak röhögni tudnak rajtam a hátam mögött. Így, hogy nem fogadnak be a közösségbe már 4. éve, persze hogy nem beszélek szünetben velük, mert nem is engedték soha.

Más osztályokból is próbáltam barátkozni, ott is csak azt értem el, hogy nevetség tárgya lettem, és messziről kerül mindegyik, nem is köszönnek. De jó sok emberrel megpróbáltam a haverkodni, sikertelenül.

A leírásom alapján szerintetek illenek rám azok a szavak, hogy zárkózott, visszahúzódó, vagy antiszociális?


2014. nov. 18. 15:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és az iskolában kb. mindenki elég furcsán néz rám azt veszem észre, ennek persze az okát nem tudom, mert hiába kérdezgetem, senki se árulja el.
2014. nov. 18. 15:14
 2/11 A kérdező kommentje:
És még annyi információ kimaradt, hogy nem vagyok túl felszabadult, szóval kicsit feszült tudok lenni emberek között, de szívesen beszélgetek, és szeretnék is beszélgetni velük csak nem hajlandóak.
2014. nov. 18. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:

igen illenek rád ezek a szavak.


Többnek érzed magad a többinél, és támadásnak veszed ha kinevetnek.Én is ilyen voltam, de ez lassan átalakult.

Légy ott mindig köztük, de eleinte ne okoskodj. Ha kinevetnek akkor nevess te is. Máris nyílik a kör. Ne tekints rájuk ellenségként, ők csak nem tudnak mit kezdeni a te zárkózottságoddal. Menj bele egy két laza hülyeségbe, persze azért ne botrányosba.

2014. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mondanám hogy többnek érzem magam. Szerintem az életem nem ér semmit, semmit nem értem még el az életben, tudom hogy ők többre viszik majd mint én így magányosan.
2014. nov. 18. 15:22
 5/11 anonim válasza:

Nem vagy az, nem a te hibád, hogy mások nem akarnak veled beszélni. Ez sajnálatos, hogy a tulajdon osztálytársaid sem beszélnek veled.

Osztályfőnökkel beszéltél már erről? Érdemes lenne beszélni vele, hátha rá tudja venni a többieket arra, hogy szóljanak hozzád, vagy hogy ne röhögjenek ki.

Viszont próbálj meg te is kapcsolatot teremteni. Légy kezdeményező! De ne nyomulj! Az nagy hiba, ha nyomulsz, mert akkor egy idegesítő, levakarhatatlan személynek fognak tartani, és újra kiközösítenek.

Amúgy a köszönésről annyit, hogy az idősebbeknek mindig neked kell köszönnöd. De ha kisebbek nem köszönnek neked előre, akkor meg ne vedd ezt figyelembe. Ez nevelési hiba a szülők részéről.

Volt osztályfőnököm azt mondta, hogy ha egy illető csak a cipőkről/sportról/egyébről tudnak csak beszélni, akkor beszélj vele arról. Egy bizonyos idő után pedig kiderül, tudnak-e másról csevegni, vagy csak az ilyen lényegtelen dolgokról.

Egyébként nem hinném, hogy ne lenne az osztályotokban (vagy egy évvel lejebb/feljebb olyan gyerek, akivel hasonló az érdeklődési körötök.

2014. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Legjobban a más osztályba járók viselkedése zavar, valószínűleg idegesítőnek tartanak akit le kell koptatni, csak nem tudom mit rontok mindig el. Hogy miért vagyok túl nyomulós.

Meg egy vadidegenhez nem mehetek csak úgy oda a folyosón hogy ismerkedjünk, az elég furcsa lenne.

2014. nov. 18. 15:28
 7/11 anonim válasza:

előző válaszoló

Passz, akkor nincs ötletem.

2014. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 piriiiiii ***** válasza:
Szerintem egyik sem vagy, de benned lehet a probléma, ha egy egész sereg ember nem vesz figyelembe.
2014. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Odamegyek valakihez beszélgetni akkor ő mindig tömör és távolságtartó, meg feszült. Nem tudnak elképzelni velem tartós beszélgetést és közös programot se.
2014. nov. 18. 15:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha zárkózott és visszahúzódó lennél oda sem mentél volna beszélgetni.
2014. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!