Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek, miért nem vagytok...

Emberek, miért nem vagytok őszinték facebookon?

Figyelt kérdés

Ha valakivel bajotok van, nem akartok vele beszélni, ahelyett hogy elmondanátok nekik a szomorú tényt, inkább beállítjátok hogy offline-ként lásson mindig, vagy lenémítjátok, tudomást se akartok venni róla.

Csak kíváncsi vagyok, miért nem jobb inkább az őszintét megmondani, hogy hagyjon békén, nem akartok vele beszélni?


2014. nov. 23. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem alapból csak azoknak van bekapcsolva a chat, akikkel beszélek. A többieknek nem fogom egyesével megírni, hogy te ne keress, mert téged nem bírlak.
2014. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Wow!!

Azt hittem a kommunikáció két ember között van.

Keresd fel személyesen, vagy telefonon, ha nagyon közölni akarsz valamit.

Addig meg ne vonj le olyan következtetést, ami a másikban nem is biztos hogy megvan, csak te gondolsz rá így.

2014. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Lehet, hogy olyan személlyel van dolga, akit nem akar megbántani, mert pl minden nap össze van zárva vele (pl: osztélytárs)és ezért nem jó ha feszültség van köztük. Ha feltűnően idegesítő az már nem a másik baja hanem az övé, akkor tudomást kell venni róla, hogy miért nem beszélnek vele, és ezen kell változtatnia. De vannak egyszerűen olyan emberek akik tudomást sem vesznek mások érzéseiről, és ezért minden lehetséges módon belé taposnak. Engem inkább offoljanak minthogy megjátszák előttem a jó "barátot" vagy megmondja hogy idegesítő kis senki vagyok.
2014. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

:D

Én csak azt nem értem, hogy téged miért érdekel ez a virtuális pöcegödör? Miért nem a valós életeddel, az igazi személyes kapcsolataiddal foglalkozol?

Fáj, hogy némít?

Nem.

Fáj, hogy offline-ként látod?

Nem.

Van ez miatt bármilyen hátrányod?

Nincs.

Lemaradsz valami érdekesről, fontosról?

Nem.

Háááát akkkkkoooorrr???

2014. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak rosszul esik, ha valaki, akivel össze szeretnék haverkodni, ezt csinálja.
2014. nov. 23. 18:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor segítek kicsit, ha ebből nem jöttél rá: ő nem akar veled haverkodni!!!
2014. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű: az emberek eleve csak azért fáradnak azzal, hogy lekoptassanak valakit, ha ezt teszik, mert a valódi személyeken nincs "ne is lássalak többet" gomb, és amíg nem magyarázzák el a világosan és érthetően a másiknak, hogy hagyja őket békén, addig bizony el kell viselniük. A kultúrevolúció viszont mára a fézbuk révén megoldotta ezt a problémát.
2014. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" :D

Én csak azt nem értem, hogy téged miért érdekel ez a virtuális pöcegödör? Miért nem a valós életeddel, az igazi személyes kapcsolataiddal foglalkozol?

Fáj, hogy némít?

Nem.

Fáj, hogy offline-ként látod?

Nem.

Van ez miatt bármilyen hátrányod?

Nincs.

Lemaradsz valami érdekesről, fontosról?

Nem.

Háááát akkkkkoooorrr???"



Én egyáltalán nem vagyok oda a fb-ért, de meg kell védenem a kérdezőt. Először is nem tudjuk mindenkinek a telefonszámát, aki a fb-on ismerősünk, és ha face-en nem válaszol, mégis hogy szervezzünk velük közös programot, ahol majd személyesen találkozhatunk?


Fáj-e, ha letilt? Igen. Lelkileg. (Te csak fizikai ingerekre gerjedsz? Mint az amőbák?)


Van-e hátrányom?

Igen. Elvesztek egy barátot, másnak is elmondja, hogy idegesítő vagyok, nem hívnak meg ide-oda, a személyes kapcsolatok rovására megy.



Kimaradok-e izgalmasból?

Egy komplett barátságból, ba-er. Azzt ne mondd, hogy a fb-on leráz, az élőben igaz barát.

2015. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Először is nem tudjuk mindenkinek a telefonszámát, aki a fb-on ismerősünk, és ha face-en nem válaszol, mégis hogy szervezzünk velük közös programot, ahol majd személyesen találkozhatunk?"


Fordítva vagy bekötve. Én olyanokkal szervezek közös programokat, akiket ténylegesen ismerek, személyesen is találkozunk elég gyakran, és még a telefonszámát is tudom.


"Fáj-e, ha letilt? Igen. Lelkileg. (Te csak fizikai ingerekre gerjedsz? Mint az amőbák?)"


A fészbukos kapcsolatoknak egyáltalán nem tulajdonítottam semmilyen jelentőséget, sőt, én is letiltottam anno az ismerőseim 90%-át, de már 4 éve nem is létezem fészbukon. Ti már létezni sem tudtok nélküle, pedig attól lesz csak igazán sivár, üres életetek és értelmetlen emberi kapcsolataitok tömkelege.


"Van-e hátrányom?

Igen. Elvesztek egy barátot, másnak is elmondja, hogy idegesítő vagyok, nem hívnak meg ide-oda, a személyes kapcsolatok rovására megy.

Kimaradok-e izgalmasból?

Egy komplett barátságból, ba-er. Azzt ne mondd, hogy a fb-on leráz, az élőben igaz barát.""


Na, ez a vicces bennetek. Milyen barátot veszítesz el? Tudod, hogy mi az a barátság? Azok nem a fészbukon születnek, hanem az élet kovácsol össze embereket.

Én kulcsos gyerek voltam, nem a pc előtt nőttem fel, hanem az utcán. Fociztam, bicajoztam, horgásztam, úsztam, kajakoztam, csavarogtam stb. Utána kollégista voltam, aztán katona, de fiatalon is sportoltam, sokat jártam diszkóba, koncertekre, jégkorongmeccsre, kocsmatúrákra, csajoztam, biliárdoztunk a haverokkal, vagy együtt dolgoztunk évekig külföldön, és csak egymásra számíthattunk, és sorolhatnám a végtelenségig, de a lényeg, hogy emberek közt voltam, és nagyon sok ismerős és néhány életre szóló barátság is lett így. Hozzáteszem, hogy nem fészbukon tartjuk a kapcsolatot. Az én barátaim 20-30-35 éve barátaim.

Nem azért maradsz ki valamiből, mert a fb-on némít, tilt valaki, hanem azért, mert amíg a monitort bámuljátok, és a fb-tól várjátok a csodát, addig elmegy mellettetek az élet. Én voltam olyan szerencsés, hogy a 70'-es, 80'-as években nem volt internet, így a mi generációnk tud normális emberi kapcsolatokat kialakítani, mert mi még úgy nőttünk fel. Ti erre már képtelenek vagytok, csak a tükörben pózolás, és a lájk éltet benneteket, és betörik a fejetek, ha valaki nem kíváncsi már rátok.


Csak sajnálni tudom az ilyen szerencsétleneket.

2015. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

„Fordítva vagy bekötve. Én olyanokkal szervezek közös programokat, akiket ténylegesen ismerek, személyesen is találkozunk elég gyakran, és még a telefonszámát is tudom. „


Hát basszus, akkor te vagy fordítva bekötve. Mi az istennek jelölsz be olyanokat, akik igazából nem is beszélnek veled? Ebben nem én vagyok a hülye.


Felidegesítesz a kommenteddel. Értsd meg, hogy sok nagyon jó barátom külföldön él, vagy Erasmusra ment, vagy más városba ment. A fene fog Írországba telefonálni. Igenis találkozunk velük személyesen. Nehogy már azt mondd, hogy sose telefonálsz, csak személyes találkozókon írod be előre a naptárba a következő időpontot. A telefon meg onnantól mit különbözik a FB-tól? Azért nem tudom a számukat, mert már nem nagyon használjuk. Minek? Az pénzbe kerül.


Olyan szinten vagy előítéletes, hogy hihetetlen. Most mondhatnám, hogy nem szokásom a tükör előtt pózolni, meg amiket felsoroltál, de azt a rövid választ írnád, hogy nem hiszed el, akkor meg minek…


Úgy viselkedsz, mintha csak fiatalok Fb-oznának. Anyám 59 éves, a FB-on szerveznek osztálytalálkozókat. Meg beszélget másokkal is Apám 63, ő is regisztrált. Ő régi külföldi munkatársaival beszél. A 70-es években voltál fiatal? Nagy dolog, az én szüleim az 50-es évek elején születtek, mégis Face-eznek, mint minden kollégájuk (pedagógus és mérnök), minden korukbeli, a falunkból ismert más idősek stb. Ne játsszuk azt, hogy csak a gyerekek face-eznek.


A Facebook sokat segít az introvertáltabb embereknek. Persze lehet rosszul használni, de ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Tiltsuk be a konyhakést is, mert sokan leszúrnak vele valakit? Alapvetően a Face-en meg lehet szervezni személyes dolgokat, lehet beszélni emberekkel, az meg már nem az én dolgom, hogy egyesek CSAK ott bezsélgetnek.

2015. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!