Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi volt eddig a legnagyobb...

Mi volt eddig a legnagyobb sikeretek és a legnagyobb kudarcotok fogyókúra/diéta/életmódváltás során? Sok idő múltán mivel motiváljátok magatokat?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat
2014. jún. 22. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyobb kudarcom, hogy össze-vissza ettem tudás nélkül, elhittem, hogy a szervezetemnek szüksége van a szénhidrátra, a teljes kiörlésű egészséges, stb. Mondanom sem kell, hogy nem sikerült lefogyni. 18 évesen bőrrákkal regisztráltak, elutasítottam mindennemű sugárkezelést és gyógyszert, utánanéztem a táplálkozástudománynak. Kinyílt a szemem és kigyógyítottam magam a rákból zsírközpontú táplálkozással. Napi kb. 1800 kcal, de nem számolom, csak tipp. Ebből 75% zsír, 20% fehérje, 5% szénhidrát. Gyönyörűen leszálkásodtam, ráadásul gyorsan. Annyira megimádtam ezt a témát, hogy most élelmiszermérnöknek tanulok. A vérképem hibátlan, folyamatosan friss vagyok. Ez az én sikerem, mindenkit bíztatok a szalonnaevésre, remélem a jövőben másokat is hozzájuttathatok a tudáshoz, hogy a napi 60% szénhidrát a cukorbetegség, rák és érrendszeri betegségek forrása.
2014. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és nem kell motiváció, mert bármit ehetek és bármennyit, azzal a kikötéssel, hogy napi 30g szh. alatt legyek. Nagy zabálásokat szoktam tartani és a mérleg így is megy le. Most is megettem egy tábla zsíros csokit, amit mandulatejből, kókuszzsírból, keserű kakaópórból, rumaromából és eritritből készítettem :) és ma még lehet megeszek még egy táblával.
2014. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánatot kérek az első hozzászólótól, de muszáj leszek kegyetlen lenni és az igazat szólni.

A legnagyobb diétás csalódásom ugyanis a szénhidrátszegény étrend volt. Túl sok fehérje, túl sok zsír, egyenes út volt a kikészüléshez, legalábbis nekem. Szó se róla, valóban fogytam. De mégis milyen áron? 2 éve nincsen menstruációm. Köszi Atkins, köszi Zóna, kösz Paleó és kösz mindenkinek. Nem vagyok cukorbeteg? Ó igen, valóban nem, viszont hála a rengeteg állati fehérjének, sikerült eléggé tönkrevágnom magamat. Pedig elhihetitek, hogy nem ez volt a cél.


Sikernek azt könyvelem el, amikor felnyílt a szemem, rájöttem hogy ez így baromira nincs rendben. Visszaengedtem az étrendembe a gabonákat (nem a cukros, finomított cuccokat) a zabot, kölest, hajdinát, a rozst. És azóta visszakaptam magam. Nem vagyok stresszes, se agresszív, nem vagyok rágörcsölve az ételekre. Fehérjéket eléggé visszavettem, és láss csodát! Visszatértem az életbe, én legalábbis így nevezem azt az érzést, ami mostanában átjár.


Motiváció? :) Kitartás kérdése és akaraterő. Nálam ehhez jött hozzá még az, hogy éreztem, hogy ami volt az többé már nem jó, és nem térhetek vissza hozzá. Így hát folytatni kellett és menni tovább előre. És megérte. Merem remélni, hogy megérte és hogy ezúttal sikerült végül a helyes döntést meghoznom.


Sok sikert neked is! Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor ne hallgass semmi ilyen divat diétára, főleg ne olyanra ami számodra túlzottan radikális. Ne számolgass kalóriát, Atkinst, Zónát, Paleót, Norbi Update-et és hasonlókat hagyd a francba, vagy legalábbis ne vedd Szentírásnak amit állítanak, és ne kövesd őket vakon, mindenáron, miközben tönkreteszed magadat.

2014. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, mennyi ideig csináltad? Az én menstruációm, mint a nagykönyvben 29 naponta szokott megjönni műszerpontossággal. Ettél olajos magvakat vagy csak hús és zöldség kombináció? Milyen volt a zsír/fehérje arány?
2014. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fél év Zóna diéta. 30% fehérje 30% zsír 40% szénhidrát (szinte kizárólag zöldség-gyümölcs). Ez kalóriára vonatkozik, illetve grammokra be van osztva, hogy miből mennyi az "ideális". Király volt számolgatni, mondhatom. Minden nap, napi 5 étkezéshez, hogy pöccre pont 120 gramm hal, 300 gramm paprika, 3 gramm olívaolaj.. és hasonlók. Kalóriatartalom is elég alacsony, nem beszélve az összetevők minőségéről - túl sok állati eredetű cucc. Meg is lett az eredménye.

Hülye voltam, tudom, de most már remélem jó úton járok. :)

2014. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, voltak olajos magok, főleg abból fedeztem a zsírt. Persze nem sok, nehogy túllépjem azt a bizonyos 30%-os arányt. Mivel pedig a zsír dupla annyi kalóriát tartalmaz, mint a fehérje és szénhidrát, így ez relative kevésnek számít a többihez képest.
2014. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, azt hittem tényleg sok zsírt ettél, de ez közel sincs ahhoz az étrendhez, amit én gondoltam. 40% szh. melett nem is alakul ki ketózis, ugyanolyan cukoralapú az anyagcsere. A kalóriaszámolás meg hülyeség, kell enni és SOK ZSÍRT, mert kellenek a ketonok az energiaellátáshoz!
2014. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vicces, én úgy tudtam, hogy a ketontestek a kóros anyagcsere folyamatok melléktermékei, amik amúgy mérgezőek. Nem jó. Amúgy meg Ok, hogy kevés volt az olajos mag, de a húsok, hal és tojás ugyanúgy tartalmazott zsírt és ez nem volt belekalkulálva a 30%-ba. Az egész diéta elég érdekes feltevéseken alapult, a kivitelezésről nem is szólva..


Nekem amúgy nem a zsírral van bajom. Nekem az állati eredetű élelmiszerekkel van bajom.

Én nem arra lettem teremtve, hogy húson, halon, tojáson, tejtermékeken éljek, ennyi. Magokat rendszeresen eszem, ahogy hüvelyeseket és gabonát is. De persze az alap az a rengeteg gyümölcs és zöldség. Én ebben hiszek, nekem az a meggyőződésem, hogy ez az étrend az ideális. Ezzel tudok együtt élni, ettől érzem úgy, hogy megfelelően működik a testem. Nem hiszem, hogy sokat használna a testemnek, ha megtagadnám tőle a szénhidrátokat, és ehelyett teletömném fehérjével és zsírral. Veszélyes. Beteges, kóros és legfőképpen veszélyes.

De te tudod, hogy te mit vállalsz be.

2014. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, a ketoacidózis nem egyenlő a ketózissal, az előbbi a cukorbetegeknél lép fel csak.

Testünk minden nap kb. 250g szénhidrátot állít elő, tehát a szükséges mennyiségért maga felel. Zöldségeket én is eszek rendszeresen. Sok halfajtában és pl. a száraz húsokban nem kifejezetten van zsír. Miért veszélyes, kérlek fejtsd ki.

2014. jún. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy miért veszélyes a fehérjén és zsíron, sok állati eredetű ételen alapuló táplálkozás, azt már sokszor és sokan kifejtették, nálam okosabb és tapasztaltabb emberek. Ha érdekel a téma, olvass utána a Kína-tanulmányban, ami korunk legkiterjedtebb, legátfogóbb vizsgálata. A könyv internetről letölthető, ha nem találod, akkor átküldöm szívesen. Ezen kívül számos cikk és valódi(!) kutató állítja, hogy a növényi eredetű ételek (így a zöldségek, gyümölcsök, magok és a gabona is) jót tesznek az emberi szervezetnek. Evolúciósan, az emésztőrendszer felépítésében és mentálisan is a legtöbb ember alapvetően növényevő.


https://www.youtube.com/watch?v=enL1v9BMhnI

[link]

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_25482.. (magyar felirat)


Ezek érdekes dolgok, könyörgöm ne nyomd ki az egészet fél perc után, csak mert olyat hallasz, ami elsőre nem tetszik a fülednek!


A legjobban pedig tényleg a könyvet ajánlanám, itt az első link is a Kína-tanulmányról szól, de nyilván a könyv sokkal részletesebben taglalja a miérteket.


Köszönöm, ha időt szánsz erre, hidd el megéri!

2014. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!