Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon senkit nem érdekelnek az embertársai?

Figyelt kérdés
Tegnap lehívtak a ház elé ismerősömék. Én beengedtem őket. Először csak szócsatáztunk, utána eléggé eldurvult a veszekedés. (Sok van a rovásukon és kiadtam magamból minden sérelmemet. Vagyis végre hallattam a hangom és megmondtam a magamét.) Aztán ez nekik nem tetszett és a földre dobtak. Csúsztam 5 métert meg van egy lila folt a lábamon. A derekam fáj. Utána karmoltam, rúgkapáltam, próbáltam védekezni. Ezt azzal hálálták meg, hogy egyikük a lifthez szorított, elkapta a torkomat. Vérzett utána a fogam. Na mindegy, a lényeg az, hogy amikor tettleg kezdtek bántalmazni, akkor sikítottam, kiabáltam. Mindenki hallotta, de senki nem jött ki. Ott álltunk a házmester lakása előtt, otthon voltak és semmi. Senki nem segített. Nemrégiben 5 roma srác megerőszakolt egy lányt a környékünktől nem messze. Hallották a sikoltozást, meg nyitva is volt a bolt, de senki nem ment segíteni. Azt mondták, hogy nem segítségért kiáltozott a lány...de basszus a sikoltás, kiabálás nem elég? Nem jó kedvéből csinálja. Naponta olvasom a híreket, hogy xyt megerőszakolták. Hol a nyílt utcán fényes nappal, hol házak között este. Volt olyan is, hogy arra jártak az emberek, hallották, de nem mentek oda segíteni szerencsétlen lánynak. Miért?? Miért megyünk el a másik mellett lehajtott fejjel, miért tettetjük süketnek magunkat, miért nem nyújtunk segítő kezet?
2015. jan. 10. 11:40
1 2
 1/14 manó1235 ***** válasza:
Mert gyávák az emberek, másrészt meg ha roma van a dologban és a magyar oda megy segíteni annak akit éppen bántalmaznak vagy megerőszakolják, még a magyart jobban meg húzgálják mint a romát. Mert ők kisebbség és több joguk van már mint nekünk magyaroknak. 21/L
2015. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nos ez nem csak nálunk jellemző. Talán hallottál egy "legendás" esetről, egy lányról, akit úgy hívtak, hogy Kitty Genovese. Keress rá a Google-n. Én is értetlenül állok egyébként ezek előtt az esetek előtt. Én tuti, hogy kisbaltával (vagy ami a kezem ügyében van) rontanék arra, aki ártatlanra támad ...körülöttem viszont mindenki a fülét-farkát behúzza. A közvetlen környezetemben is csak én szoktam szólni bármiért, ha valami nem tetszik, a többiek max. csak nekem puffognak, de nem mernek rászólni senkire.
2015. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 manó1235 ***** válasza:
megerőszakolnak*
2015. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de egy lecsúszott csürhe belső konfliktusába kinek mi joga lenne beleszólni? Sőt, megvédeni az egyik felet, amikor talán az a hunyó? Hiszen előbb még ő ordibált mint valami fúria.


Ezzel a "senkit nem érdekelnek" dumáddal pedig elmehetsz a francba. Én magam is több évig önkénteskedem egyetemistaként, mentettem hajléktalanokat az első fagynál, szerveztem véradást, adtam elsősegélyt az utcán, stb. És ez csak a töredéke annak, amit tettem a környezetemért, és több száz önkéntest ismerek még. Te mit tettél az embertársaidért, OP? Elittad előlük a piakészletet a kisboltból?

2015. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
...na én a cigókra vagyok igazán kihegyezve. Taposom ki a belét mindnek, ha meglátom, hogy éppen kötekedik egy nem-romával ...de volt már, hogy romacsajt védtem meg egy agresszív cigánnyal szemben. Ott pofozta előttem a villamoson. Akkorát kapott, hogy beesett az ajtó előtti lépcsőre aztán gondolkozott ott még egy kicsit. Mondjuk nem érte meg közbeavatkozni mert a cigócsaj utána velem kezdett veszekedni, hogy mit avatkozok bele a dolgukba.
2015. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, te is másra mutogatsz, ezért. Mindenki mástól várja a megoldást. Te hányszor mentél oda segíteni másnak? Kezdjük ott hogy mindenki magába néz.
2015. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az "ÉRTELMES-OKOS,AZ ÉLET KIHÍVÁSAINAK JÓL MEGFELELNI TUDÓ EMBERT" jobb társadalmakban nem jelentik fel azért mert megvédi magát vagy mást. Csak mondom.
2015. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Titusztitusz ***** válasza:
A 7-es és a 8-as hsz-hez a magam részéröl még reagálnák annyit, hogy ha látnék az utcán olyat, hogy mondjuk trógerek vernek valakit,akkor hacsak nem durvult már el nagyon a helyzet,(Vagy nem nőt-gyereket vernek...) énse szívesen avatkoznék bele az ügybe...Ennek oka szerintem mindenki előtt jól ismert:Manapság olyan a jogrend ebben az országban, hogy KÖNNYEN ELŐFORDULHAT AZ, hogy ha közbeavatkoznék, MÉG ENGEM(!!) HURCOLNÁNAK MEG A HATÓSÁGOK, hogy: "Milyen jogon, és alapon merészeltem én testileg bántalmazni vajon a kedves verekedő tróger urakat,és megsérteni az emberi jogaikat"??? Aztánmeg ugye még ELLENEM(!!) indulna eljárás "garázdaság" okán...Szóval ha valaki csodálkozik azon az állapotokon amik vannak ebben az országban, akkor annak jusson eszébe a mondás:"Fejétöl bűzlik a hal mindig"...Amíg az államigazgatásban, és az emberek mindennapi életének állami megszervezése során A FEJE TETEJÉRE VAN ÁLLÍTVA MINDEN ÉSSZERÜSÉG, ÉS NORMÁLIS ÉRTÉKREND,addig még a jószándéku illetőknek sem akaródzik a legtöbbször tenni az embertársaik érdekében...Rohadt ez az egész társadalom, úgy ahogy van, és amíg EZT A KÉRDÉST valaki nem kezdi már végre a normalitás, és ésszerűség medrébe visszatéríteni, ADDIG javulás nem várható értékelhető szinten szerintem...
2015. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy erőszakolás teljesen más, de egy verekedésnél ki tudja, hogy kinek van igaza?...

Bár azért kijöhetett volna valaki, hogy elküldjön titeket a pi***ba, hogy máshol öljétek meg egymást.

2015. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha sétálsz az utcán az emberek hány %-a van olyan fizikai állapotban, hogy képes lenne megvédeni valakit? Maximum hívja a rendőrséget és ennyi. De még egy jó kondiban lévő férfi sem fog több ember ellen menni egyedül, ha van egy kis esze, mert hacsak nem valami küzdősport mester őt is sz*rrá verik. Meg persze, majd közbeszól a szomszéd úgy, hogy a kis suhancok látják, hogy hol lakik. Most őszintén, te mit tennél, ha azt látod, hogy 2-3 ember ver valakit?
2015. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!