Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon senkit nem érdekelnek az embertársai?

Figyelt kérdés
Tegnap lehívtak a ház elé ismerősömék. Én beengedtem őket. Először csak szócsatáztunk, utána eléggé eldurvult a veszekedés. (Sok van a rovásukon és kiadtam magamból minden sérelmemet. Vagyis végre hallattam a hangom és megmondtam a magamét.) Aztán ez nekik nem tetszett és a földre dobtak. Csúsztam 5 métert meg van egy lila folt a lábamon. A derekam fáj. Utána karmoltam, rúgkapáltam, próbáltam védekezni. Ezt azzal hálálták meg, hogy egyikük a lifthez szorított, elkapta a torkomat. Vérzett utána a fogam. Na mindegy, a lényeg az, hogy amikor tettleg kezdtek bántalmazni, akkor sikítottam, kiabáltam. Mindenki hallotta, de senki nem jött ki. Ott álltunk a házmester lakása előtt, otthon voltak és semmi. Senki nem segített. Nemrégiben 5 roma srác megerőszakolt egy lányt a környékünktől nem messze. Hallották a sikoltozást, meg nyitva is volt a bolt, de senki nem ment segíteni. Azt mondták, hogy nem segítségért kiáltozott a lány...de basszus a sikoltás, kiabálás nem elég? Nem jó kedvéből csinálja. Naponta olvasom a híreket, hogy xyt megerőszakolták. Hol a nyílt utcán fényes nappal, hol házak között este. Volt olyan is, hogy arra jártak az emberek, hallották, de nem mentek oda segíteni szerencsétlen lánynak. Miért?? Miért megyünk el a másik mellett lehajtott fejjel, miért tettetjük süketnek magunkat, miért nem nyújtunk segítő kezet?
2015. jan. 10. 11:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"énse szívesen avatkoznék bele az ügybe...Ennek oka szerintem mindenki előtt jól ismert:Manapság olyan a jogrend"


Jah. Persze. Nyugodtan leírhatod, hogy mert be vagy fosva. És 100-ból 99 ember be van fosva, nem gond. Ha 5 felbőszült ember ver egyet, és te odamész és beállsz az egy mellé téged is elvernek (vagy megkéselnek, elfutnak), és még azt se tudod miért történt. Lehet h valami tolvajt kaptak el, te pedig szépen beállsz mellé. Egyszerűen az ember vakon nem kezdi el kockáztatni a saját testi épségét, ennyi.

2015. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kérdésre visszatérve: ha lemész balhézni, miért csodálkozol, ha rosszul jössz ki belőle? Be sem kellett volna engedni őket.

Egyébként mi volt a balhé oka? Elvetted a pasiját valamelyikőjüknek? Tartozol nekik?

2015. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Már hogy ne érdekelnék őket az embertársaik?

Mindig megtalálják valamelyiket, amikor éppen kötekedni akarnak valakivel.

2015. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem balhézni mentem le. Teljesen normális volt a hangjuk a telefonba. Nincs adósságom és nem szedtem el senkinek a paliját. Pasik voltak. Régebben a haverjaimnak hittem őket, de mára már nem azok...
2015. jan. 10. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!