Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok öreg miért csak akkor...

Sok öreg miért csak akkor megy el orvoshoz, mikor már tényleg túl késő?

Figyelt kérdés

Oké, tudom, hogy vannak olyanok, akik egy fingás után is mennek az orvoshoz, de szerintem az még mindig a jobbik eset.


Papámmal is ez volt, és ismerősi körben is volt ilyen.

Papámnak rákja volt, nem ment el időben orvoshoz, hiába könyörögtünk neki, ő nem megy, neki nincs semmi baja. Aztán amikor elhatalmasodott a betegség, akkor már ő is félt, elment orvoshoz, de már túl késő volt sajnos. Azóta sajnos már nem él.

Én nem gondolom, hogy félelem miatt nem ment, mert aki ettől fél, az nem fél attól, hogy ha nem megy el időben, akkor tényleg a legrosszabb is bekövetkezhet?


Ismerős egyik családtagja azért nem ment orvoshoz, mert "az orvos úgyis csak meggazdagodni akar meg hálapénzt vár" stb. ő is meghalt.

Rokonom a kórházban dolgozik, és ő is mondta, hogy sokkal többen gyógyulnának meg, ha nem az utolsó pillanatban mennének el az orvoshoz.


Miért ilyen sok öreg?



2015. jan. 27. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert az ő idejükben még minden házilag gyógyítottak meg. Nem mindenki tudott elmenni orvoshoz, sokan egyáltalán nem jutottak el oda. Ezért aztán mindig otthon, házi praktikákkal intézték a betegségeket. Akkor még nem volt annyira szennyezett világ, könnyebben meggyógyultak otthoni körülmények között.Persze itt is sok volt a halálozási arány. Bizony olyanról is tudok, hogy otthon "bábával" szülték meg a gyereket.

Ők ehhez vannak alkalmazkodva, hogy akármi van, meggyógyulnak otthon, és nehezebb őket rávenni hogy elmenjenek dokihoz. Úgy vannak vele, hogy eddig megvoltak nélküle eztán is meglesznek.. Csak van amikor sajnos már késő..

2015. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert a kórházban csak elsinkelik az embert!

Ki van nekik adva,hogy a nyugdíjasokat hagyják meghalni,mert nincs pénz fizetni a nyugdíjat! Felsőbb utasítás!Nem egy nővér mesélte,másfél évig "éltem" a kórházban!

2015. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minél öregebb valaki annál biztosabb, hogy hamarosan meghal. Sokak számára ez nehezen elviselhető gondolat. Egy gyógyíthatatlan betegség diagnosztizálása egyenlő a halálos ítélettel, ezért sem akarnak szembesülni vele.
2015. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!