Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miért van ennyi bunkó,...

Mégis miért van ennyi bunkó, irigy, paraszt ember Magyarországon? Ez vajon a világra kiterjedő probléma, vagy "hungarikum"?

Figyelt kérdés

Nagyon elszomorít,és elkeserít ez. Nem lehet az emberekkel beszélgetni, mindenki lenézi a másikat, vagy irigy a másik sikereire, stb.

Sokszor próbálok kedvesen, megértően fordulni mások felé, mégis a szimpla bunkóság, lenézés, kioktatás van.

Nyilván nem mindenki ilyen, közel sem. De az emberek nagy része sajnos...

Engem ez baromira elkeserít, mert hiba próbálkozom kedvességgel, nem is akarok sokszor már emberek közé menni, mert kiábrándultam úgymond már, legalábbis kezdek. Sokszor úgy érzem, én rontok el valamit, vagy csupán "vonzom" az ilyen embereket.



2015. jan. 27. 20:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%

Már ez a 3. kérdés, hogy Magyarországot fikázzák valami hülyeséggel? Hagyjuk már ezt abba! A világ legtöbb részén sajnos ilyen bunkók az emberek, egy dolog miatt: Kapitalizmus. Ez a rendszer a bunkó, törtető emberek paradicsoma, és az egész világon ez van. Nézd meg amerikát:

Ha valaki meggazdagszik, egy másik az utcára kerül. Mindenki pereli a másikat, egymáson taposnak az emberek.


Szóval nem, ez nem hungarikum, de a Tokaji Aszú az például igen!

2015. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a világon mindenhol így lenne. Nem véletlenül vannak a közmondások, miszerint: Ha megdöglött a lovam, dögöljön meg a szomszédé is például...

És nem Magyarországot fikázom, hanem a magyar emberek mentalitását, hozzáállásának értelmét kérdőjelezem meg.

Miért kell irigynek lenni folyton, nekem attól jobb lesz, ha a másiknak rossz?..Ha nekem rossz, legyen a másiknak is az, de legalábbis semmiképpen se jobb mint nekem...

2015. jan. 29. 11:19
 13/16 anonim ***** válasza:
40%
11 es nincs igazad. en eltem tobb orszagban es mar tobb mint 20 eve elek egy tengerentuli orszagban , sehol egyetlen magyar baratot nem szereztem, mert amit a magyarok akar kulfoldon is muvelnek egymassal az egyszeruen ketsegbeejto. nehany alkalommal hazalatogattam aztan elegem lett abbol hogy allandoan a zsebemben probaltak turkalni, vagy le akartak huzni valahol. Igen, ez egy sajatos es nagyon sajnalatos Magyar hungarikum;-((((
2015. márc. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Engem is elkedvetlenít ez a mentalitás.. Nem hiába,az irigység magyar virtus.. :/


Együttérzek veled,Kérdező.. Átlagos,középosztálybeli családból származom.. Egy apró faluban élek,ami igencsak elmaradott. A szüleim értelmiségiek. Nem egyszer megkaptuk már,hogy: Így bezzeg könnyű!


Pedig nem élünk nagy lábon.. Évente egyszer elmegyünk nyaralni,pár havonta pedig,amikor ruhákat veszünk,olyankor mindig "kevesebb,de minőségi" alapon vásárolunk.


Egyébként Nyugat-Európában,és persze a tengerentúlon sokkal normálisabb mentalitású emberek élnek. Optimisták,nem irigykednek a másikra. :)


Ráadásul a magyar ember másik nagy hibája a beképzeltség.. Ez nyilván nem vonatkozik mindenkire,akinek nem inge,nem veszi magára..


Ismertem több családot,ahol a szülők minimálbérből tengődtek,két gyereket neveltek,inkább éheztek,csak azért,hogy meg tudják venni az IPhone-t. Aztán pedig a gyerek villogott vele: Bibi,mert megtehetem!


Egy szó,mint száz: tényleg kiábrándító ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" felfogás..

2015. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

11-es vagyok. Talán azért lehet ez, mert ilyenné tették az embereket. Igen, nem maguktól lettek ilyenek, akik ilyenek. Az ország vezetőinek a mentalitása kihat az emberek agyára és gondolkodására. Ezzel az egész életvitelére. Erre mondják, hogy a fejétől bűzlik a hal.


Akinek van esze, az persze próbál normális maradni, de nézzünk csak szét: rengetegen élnek szegénységben, (és pont ezért villog a kis hülyegyerek is az Iphone-jával, mert szegény). És a szegénység + az ország sanyargatása sajnos nem a pozitív gondolatokat váltja ki az emberekből.


Ezt az előző írta: "Egyébként Nyugat-Európában,és persze a tengerentúlon sokkal normálisabb mentalitású emberek élnek. Optimisták,nem irigykednek a másikra. :)"


Nem vagyok benne biztos, hogy ez teljesen igaz, de tegyük fel, igaz. Akkor igazoltál engem: A gazdagabb országokban persze, hogy normálisabban viselkednek az emberek, ahol a vezetőség is a NÉPÉRT VAN, NEM ELLENE. Ott persze, hogy pozitívabbak az emberek.

Ellenpélda: Nézzétek meg az amcsikat, nekik még pénzük is van, mégis tiporják egymást, nagyképűek, semmi tisztelet.


Ne hagyjuk, hogy ez a mentalitás elfogadott legyen, én pl szeretek segíteni másokon, és ez mindig meg is térül. Szeretek meghallgatni másokat, a problémájukat, persze azért lelki szemetesláda nem vagyok. Hiszem, hogy egy jobb vezetésű Magyarországban az emberek is megváltoznának és eltűnne az irigység, stb.


Ha a liberálisok hangoztatják, hogy ne általánosítsunk a kisebbségre, akkor főképpen a saját népünkre, a magyarokra se általánosítsunk. A saját népünkért nekünk kell kiállni, csak ez az egy otthonod van. Ha nem így teszel, az olyan, mint egy magyar-idegen focimeccsen az ellenfélnek szurkolni. Hazaárulás.

2015. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen,foleg a fiatalsagnak,de mar manapsag a felnottek se kulonbek azt vettem eszre,pedig hogy leszoljak a fiatalokat,hogy anno ok nem ilyenek voltak,masabb volt minden kozben ok se birnak viselkedni,tisztelet a kivetelnek.

Manapsag mar ismerkedni se erdemes,annyi mocsok bunko van…konkretan minden masodik szavuk egy beszolas,rendesen igy kommunikalnak egymassal. Regen is voltak rossz emberek,de mar idore kezd rosszabbodni. Kivetel meg van,de kevés.

2023. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!