Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes -e így élnem?

Érdemes -e így élnem?

Figyelt kérdés

Minden este, amikor lecsendesedik a város, félelem önti el a szívem, sajnos nagyon gyengén állok pénzügyileg, erre a hónapra nem kapok 'fizetést' ami valójában az én ösztöndíjam..Mellette persze dolgozok is, de januárban nem volt esélyem dolgozni..Jelenleg 2500 forintom van, van bérletem és kifizettem az albérletet ÉÉS..kifizettem a villanyszerelőt és a számlákat. De elég-e 2500 forint arra, hogy március 10-ig kihúzzam? Ma egy 119 forintos kenyeret vettem. Ráadásul a munkahelyem miatt, minden reggel és délután 125 forintot kell fizetnem kiegészítő bérletre..Heti 3 alkalomra vettek fel, így pontosan még 10x kell bemennem dolgozni, így pont 0 forintom lenne. De annyira rossz ilyen félelemben élni, minden nap a halálom a kívánom és azon gondolkodok, hogy bárcsak a Dunába vethetném magam..egyszerűen nem bírom...:( szüleim sajnos nem tudnak segíteni, mivel távol vannak és nem beszélünk. Ismerőseimnek próbáltam ecsetelni finoman, hogy szükségem lenne legalább egy kis ételre, de mivel nem mutatnak hajlandóságot a segítségnyújtásra ezért nem erőltetem.

Gondolkodtam rajta, hogy eladom a szemüvegem, mert a keret ér talán egy 10-est, de rossz a szemem, nem látnék még ennyire se nélküle :( mit tegyek? ezt így nem bírom ..:( oké, hogy nincsenek barátaim, szüleim, vagy párom. Még az is oké, hogy egészségügyileg sem vagyok rendben, de érdemes-e így élni?



2015. febr. 6. 03:16
 1/5 anonim válasza:
100%

ne is gondolkozz azon amiket írtál. ez egy átmeneti időszak, ki fogsz jönni ebből a problémás periódusból és minden sokkal üdébbnek fog tűnni. Ha ennyire zűrös a szituáció, mindenképpen beszélj az ismerőseiddel és mondd el nekik őszintén a helyzeted, meg fognak érteni és biztosan akad aki segít.


Rendbe fog jönni az életed!

2015. febr. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Itt Magyarországon rengetegen élünk így!Köszönjük viktor!
2015. febr. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ismerőseidnek próbáld meg ne csak ecsetelni, hanem konkrétan megmondani, hogy ételre vagy pénzre van szükséged. Kérj a munkahelyeden a főnöködtől. Ha megmondod, hogy éhezel, és örülnél neki, ha kisegítene, nem hiszem, hogy hátatfordít a saját dolgozójának.
2015. febr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ez csak átmeneti állapot. Persze, addig ki kell valahogyan bírni. Ilyenkor minimalizálni kell a kiadásokat, csekkek közül is csak azt befizetni, amit feltétlenül muszáj. (Egy kis késlekedésért nem fogják kikötni a vizet például.)

A szemüvegedet ne add el, ostobaság lenne. Az önmarcangoló, öngyilkos gondolatoktól meg szabadulj meg! Mit érnél vele, ha a Dunába vetnéd magad? Semmit. Így legalább élsz, úgy meg nem élnél. Ergo a helyzeted jobb, mint ha halott lennél.

Gondolom, életedben először vagy kilátástalannak tűnő helyzetben, azért látod most ilyen tragikusan a dolgokat. Átmeneti nehézségek minden bérből és fizetésből élő ember életében akadnak. Sőt, sajnos nagyon sokan vannak, akik rendszeresen átélik ezt, legtöbbször önhibájukon kívül.

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy túlstresszeled magad. Azzal többet ártasz magadnak, mint maga a pénztelenség.

Ha tényleg nem tudsz máshonnan pénzt szerezni, és van olyan barátod, akit tényleg barátnak tartasz, mondd meg neki az igazat, és kérdezd meg, hogy nem tudna-e kölcsönadni neked párezer forintot hónap végéig.

Vagy ha minden kötél szakad, próbálkozz meg a Provident gyorskölcsönnel. Tudom, hogy gyakorlatilag legális uzsorásokról van szó, piszok magas kamattal, de ha jövő hónapban lesz fizud, egy 20 ezer forintos gyorskölcsönbe nem rokkannál bele.

2015. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Segélyszolgálat? Vöröskereszt? Miért nem kérsz kölcsön vagy nyitod ki ténylegesen a szád, hogy hahó, valaki segítsen egy kicsit?
2015. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!