Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberekben tényleg nem...

Az emberekben tényleg nem lehet megbízni?

Figyelt kérdés
Mindig igyekeztem segíteni, ha tudtam, másoknak. Gyerekkoromban is ilyen voltam. De az utóbbi években rájöttem, amire a szüleim sokszor figyelmeztettek már, és persze nem hallgattam rájuk, hogy az emberek számítóak és kihasználják azt akit lehet. Pár éve kaptam egy osztrák munkaajánlatot, ahova elhívtam egy barátnőmet is, mivel anyagi gondjai voltak, engem hívtak be dolgozni. Mikor felhívtam és megkérdeztem tőle, h őt is hívták-e, ő azt mondta, h nem. Másnap pedig csodás módon mégis ő kapta meg a munkát. Mint megtudtam sikeresen bekönyörögte magát az én helyemre. Mondjuk 1 hónap után kirúgták, mert nem jól dolgozott. Tavaly például volt egy viszonylag jó, de legalább stabil állásom Ausztriában, ahonnan egy állítólag barátom sikeresen kitúrt. Felmondtam, mert nem bírtam elviselni, h ő is odajött dolgozni. Rám hivatkozva vették fel , holott egy szót sem beszél németül. Aztán már 2 nap után akkora mellénye volt, mintha ő szerezte volna egyedül a munkát, és ő lenne a nem tudom ki. Aztán volt egy 4 éves kapcsolatom, a srác mikor nálunk volt szépen elvárta, hogy pl én vegyem meg a buszjegyeit. Mikor egyszer lebetegedtem még arra sem volt képes, h hozzon nekem valami ennivalót, inkább hazament az anyjához, mondván, h én ne használjam őt ki. Tavaly volt egy 5 hónapos kapcsolatom egy sráccal. Róla tudni kell, h 2 évre elvették a jogsiját, és újra kellett neki csinálni, ami ugye pénzbe kerül. Adtam neki jóhiszeműen 100.000Ft-ot, mert sajnáltam. Plusz kétszer szereztem neki munkát egyszer Ausztriában, pedig szart se tud németül, aztán itt a határ mellett. De egyik sem volt neki jó, pedig mindkettő jól fizetett. Róla tudni kell, h áltsulit végezte csak el, az ország keleti részéről jött és félig nem volt magyar, amit utólag mondott el, ugyanis nem látszott rajta. Gondolom értitek mire gondolok. Állandóan azzal jött, h ő utál itt és haza akar menni, és én is menjek vele, mert itt olyan szar és mások az emberek. Végül szakítás lett a vége, meg persze minden szarnak elmondott, olyanokat mondott, amiket álmomban sem tudtam volna elképzelni és nem tudom mivel érdemeltem ki, mert soha nem hazudtam neki, sőt segítettem amiben tudtam. Végül hazament. Még írogathatnék dolgokat a gyerekkoromtól kezdve, de talán dióhéjban ennyi. Van még valaki aki hasonló cipőben jár? Igazából jól esett most pár dolgot kiírni magamból.

2015. febr. 7. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia,sajnos ilyen az emberek többsége. Hidd el nem vagy egyedül,én a "barátaimmal" jártam így rendszeresen.
2015. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Sajnos nagyon sok rosszindulatú emberek vannak akik kihasználnak ,énis félek már megbízni emberekben főleg a saját népemben ami elszomorító,énis sokmindenkivel kedves és segítőkész voltam de ezt az emberek mocskosul kihasználtak ,vagyis már nagyon kevés emberben lehet megbízni
2015. febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
manapsag az emberek nagyon onzoek lettek. mindenkinek az a fontos h neki legyen jo ezert ha kell a legjobb baratot is eltiporják...sajnos ez van :/
2015. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sajnos az emberek többsége ilyen, de szerintem mindig is ilyen volt. Én alapból rettentő bizalmatlan vagyok az ilyenek miatt, mindenkivel távolságtartó kimért viszonyban szeretek lenni, mert engem is becsaptak már egy párszor...

Ne add fel, ezek mellett, igaz nehezen, de lehet találni jó embereket, akik ugyanolyan tisztességesek és önfeláldozók, mint amilyen Te vagy.

Nagyon sok ember jár egy cipőben veled, velük szerintem könnyen szót érthetnél, és könnyebben alakíthathatnál ki és tarthatnál meg kapcsolatokat.

2015. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy, jó egy éve már én is nagyon távolságtartó lettem az emberekkel, elegem lett belőle, hogy mindig csalódom. De szerencsére azért egy jóbarátom még van, akire mindig számíthatok, legalább is még nem bizonyította az ellenkezőjét.
2015. febr. 7. 14:45
 6/6 anonim válasza:

Nem kéne megbízni az ilyen emberekben. Én még gyerekként sem bíztam meg bennük, pedig lehettem vagy 11 éves, és már egyszerűen a bizalom odaveszett.

De ne hagyd magad kihasználni, miért szerzel nekik ennyi jót, ha ők semmit sem tesznek érted?

2015. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!