Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor alszok ritkán van...

Amikor alszok ritkán van olyan hogy álom közben nemtudok levegőt venni, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Amikor alszok ritkán van olyan hogy álom közben nemtudok levegőt venni, gyakorlatilag megmuzdulni sem, és erőlködnöm kell hogy felkeljek,utána egyből levegőért kapkodok.. Mi lehet ennek az oka? Már olvastam az ,,alvási bénulásról" de ott nem olvastam olyanról hogy valaki nem kapott volna levegőt. Kérlek segítsetek, előre is köszi!
2015. febr. 10. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem így reagálsz a rossz álmokra és még egy kis idő mire a sokkos állapotból magadhoz térsz.
2015. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem is volt többször.

szerintem a stresszhez nagyon is köze van.

szerintem ilyenkor felébredsz, de a tested még késik vele néhány másodpercet, alváshoz meg nagyon lassan veszed a levegőt. tehát lélegzel, csak nem tudd irányítani, és hirtelen úgy érzed nem is veszel levegőt.

én próbáltam már ordítozni, rángani, de semmi :D

a legjobb talán, hogy mivel már tudod, nem fogsz megijedni, és bele tudsz nyugodni, én voltam már így, hogy "jaj már megint.." és nem jött rám a szívbaj, és már nem volt olyan kellemetlen átélni. állítólag kihasználható lucid dreaminghez is.

nekem jó ideje nem volt már, a sport és nyugizás segít szerintem.

és igen, alvásbénulás/paralízis, érdemes angolul is rákeresni, sokkal bővebben lehet tájékozódni így mindenről

2015. febr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!