Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért torzult ennyire el...

Miért torzult ennyire el manapság a feminizmus?

Figyelt kérdés

Vannak feminista ismerőseim fiú létemre, és szerintem az egyenjogúság már rég megvalósult.

De manapság azt látom a feminista ismerőseimnél is, hogy már szabályosan a többletjogokat követelnek, mert ők nők, ők szülnek, stb.

Hangoztatják, hogy ők ugyanarra képesek, mint egy férfi, de nyugodt szívvel élnek azokkal az előnyökkel, amiket azért kapnak, mert ők nők. Csak a negatív kivételezés a baj? A pozitív az már természetes?


Itt a GYK-n is szoktam olvasni habzó szájú nőket, akik akármilyen kérdésből rendre kikerekítik, hogy egy nőnek mindent szabad, és egy nőnek mindent el kell nézni. (nem vagyok nő ellenes, se nőgyűlölő!)

Van olyan ismerősöm, aki azért lett feminista, mert a kibírhatatlan természete miatt senki sem maradt meg mellette, és naná hogy ez a pasik hibája szerinte.

A mellmutogatós ukrán Femen vagy nem tudom milyne bandáról nem is beszélve.

Sőt, manapság kezdő állásra előbb felvesznek egy nőt, mint egy férfit.


Miért akarnak a feministák már nőuralmat, többlet jogokat? Hisz már nagyítóval is nehezen találni okot arra, hogy hol nincs egyenlőség. A pozitív előnyök miatt miért nem tüntetnek? Pedig az ugyanolyan megkülönböztetés.

Egyik ismerősöm hisztizik, ha egy férfi előre engedi az ajtóban, mert ő is ugyanolyan ember, nem kell előreengedni. De ha valaki be megy előtte, akkor meg meg van sértődve, és "udvariasságról" beszél.



2015. febr. 11. 21:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Angela Merkel.
2015. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
13%
Az, hogy kevesebbet keres egy nő azért van, mert a munkáltatók szemében egy normális nő egy időzített bomba, bármikor terhes lehet és elmehet szülni, vagy ha a gyerek beteg vagy valami baja van ő természetesen otthon marad vele és nem megy be dolgozni. Nincs is ezze semmi baj, de azt meg kell érteni, hogy az ezekből származó bevételkiesést valamivel kompenzálni kell.
2015. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%

"Sorolj fel néhány női miniszterelnököt, vagy legalábbis valami vezető szerepet betöltő női személyt a politikában, kérlek."


Angela Merkel, német kancellár

Hillary Clinton

Condoleezza Rice, amerikai külügyminiszter

Julija Timosenko, volt ukrán minszterelnök

Tarja Halonen, Finnország 11. miinszterelnöke 2000 és 2012 között

II. Erzsébet királynő

II. Margit dán királynő

Diana hercegnő is rendkívül befolyásos volt (amíg élt)

Helle Thorning-Schmidt, dán miniszterelnök

Dilma Vana Linhares Rousseff, brazil elnök

Ewa Kopacz, lengyel miniszterelnök

Erna Solberg, norvég miniszterelnök

Portia Simpson-Miller, jamaikai miniszterelnök


Mennyit írjak még?

2015. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy,csak szeretet legyen...ha valaki nem tesz értem semmit,megharcolom magamnak,ha tesz előre enged..nagyon hálás vagyok,nagylelkűség..feminizmus ide vagy oda nincs elvárás...sem neheztelés,de öröm igen,ha szeretnek...
2015. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

#7. A szatyros dologhoz: Az ilyen nő nem feminista, csak a feminizmust használja arra, hogy másokkal kivédhetetlen játszmát játsszon.

Ha ő cipel, te elvennéd tőle hülye vagy. Ha nem veszed el, bunkó vagy. Ez sakk-matt.

Másokért szintén nem csupaszív-szeretetből emeli fel a hangját, hanem hogy a férfi megintcsak hülye legyen, miközben az adott nő fölött anyáskodik, mintha az nem tudná intézni a dolgát, így gyerekké téve fölé kerekedik. Igy aztán egyszerre két embert tud megalázni.



Fizetésben sok helyen még mindig nincs egyenlőség. A többiben valóban elérte a célját a feminizmus.

2015. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
17%
Az a baj, hogy sokan nem veszik észre a nőellenességet a mai társadalomban. De attól még ott van. Csak könnyebb nem észrevenni, mert nem akar senki egyetérteni a feministákkal.
2015. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 B.Dávid válasza:
58%

Ez a nőgyűlölet akkora sötét ostobaság, h az kiakaszt. Mi a bánatra alapozzák akik ilyenekről beszélnek ?? Az h vannak soviniszta állatok, nem jelenti azt h a társadalom soviniszta lenne. Legalábbis én ilyet nem tapasztaltam. Elképzelhető h egy buborékban élek, és ebben a buborékban csupa hozzám hasonló figura van, aki véget akar vetni a nemek kiváltságának. Ezt elfogadom.


De ezt a sovinizmust kicsit ízlelgessük még egy cseppet .. Rohadt kínos de sokat nyűglődök a nők miatt. Minden nőügyem besül max egy randi után pont azért mert nem vagyok soviniszta. A széles körben elterjedt feminizmus miért nem lázad az olyan nők ellen, akik a macsó állatot keresik a férfiban ?? Pedig ez is egy szar világhoz vezet. Mert a magamfajtának nem lesz bátorsága, csak a szemétláda tudja érvényesíteni az akaratát, hiszen a nők ezt az igényt teremtik meg. Egyre jobban kifelé megyünk a civilizáltságból

2015. febr. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%

Erre szokás mondani, hogy a feminizmus addig tart, amíg nem kell egy hűtőt felvinni a nyolcadikra. ű

Volt ilyen munkatársnőm. Ha cipelni kellett valamit, mindig elutasított minden segítséget, mondván milyen gyengének nézik, bunkó férfiak, akik állaotk, és lenézik a nőket.

Na amikor egyszer tényleg nehéz dolgot kellett felvinni a 2. emeletre, akkor már voltak problémák. Segítséget kért, majd kiröhögték a munkatársai és mondták, te is ugyanazt tudod mint mi, cipeld fel egyedül. Akkor még ő volt a legjobban megsértődve.

Mit akar az ilyen? Semmit. Uralkodni a másikon, és a

feminizmus leple alá bújik, hogy ne lehessen támadni.


Érdekes a feministáknak a gyermekelhelyezéssel semmi problémájuk nincs, pedig szerintem iszonyú igazságtalan, hogy apuka fejre is állhat, akkor sem kapja meg a gyerekeket, mert olyan nyomós indok kell, hogy az nem igaz. Anyuka meg nyugodtan tojhat a gyerekekre, úgysem veszik el tőle, de ha apuka kicsit is rosszul neveli őket, már fenyegeti a veszély, hogy elveszíti a gyerekeket. Hol itt az igazság?


A mai világban pont a feministák tesznek különbséget a nemek között, senki más. Ha nem diszkriminálják őket pozitívan, azt ők egyből negatív diszkriminációnak fogják fel, ami szánalmas és röhejes. Ma a feministák igencsak átestek a ló túloldalára, mert az eredeti feminizmus a mai napokban már elveszítette a jelentőségét, így már nem az egyenlőséget, hanem a női felsőbbrendűséget hirdeti. Ilyeneket pedig nem kéne támogatni.

2015. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 B.Dávid válasza:
#17 nagyon ezt gondolom én is
2015. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem Szirmai Gergő nagyon jól látja a dolgokat: https://www.youtube.com/watch?v=4fTux-34gl8
2015. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!