Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az szerintetek mennyire lehet...

Az szerintetek mennyire lehet hátrány/előny az életben, hogy 30 évesen sokszor 20 évesnek néznek, de nagy ritkán még 18-nak sem?

Figyelt kérdés

Mindenki elcsodálkozik, mikor megmondom, mennyi vagyok, mert 20-25-nél többnek senki nem néz. Valaki azt mondja, hogy ez lehet előny. Ugyanakkor olyan is volt már /és van is a mai napig/, hogy kiskorúnak néztek... Mikor bementem a cigiboltba /ahová eleve ugye nem csak vásárolni, de belépni is csak nagykorú léphetne be/, akkor vásárláskor simán elkérték tőlem többször is a személyit. Pl. 1 hete is. De az is igaz, hogy ez főleg akkor van, ha új boltba megyek vagy új az eladó. Ha "törzshelyre" megyek és az eladót sem először látom, akkor már nem kéri el, mert tudja.


A vonaton is megkérdezik néha, hogy miért nem vettem igénybe a 26 éven aluliaknak járó kedvezményt vagy hogy miért nem diákjegyet vettem...


Ha találkozok egy idősebb /50-60-70 éves/ vadidegen emberrel, néha gátlástalanul letegez engem /igaz, olyanok is vannak, akik magáznak, de ez nagyon elenyésző/. Ami összességében nézve nem gáz, mert nekem pont az lenne a furcsa, hogy nem tegeznének. Csak az ok nem tetszik, amiért azonnal letegeznek /vagyis hogy túl fiatalnak nézek ki/.



Más is van ilyen helyzetben? Örüljek ennek vagy sem? Kicsit félek, hogy így nem nagyon fogok tudni érvényesülni az életben, mert túlságosan kölyökképű vagyok. :S :/ Nagyon sokan megemlítették már ezt nekem. Mármint nem azt, hogy nem fogok érvényesülni, hanem hogy az arcom túl fiatalos. Tanácsolta már pár éve egy csaj ismerősöm, hogy szerinte szakállat kéne növesztenem, attól olyan férfiasabb, "macsósabb" lennék. Van is olyan, amikor 2-3 hétig egyáltalán nem borotválkozok, de inkább csak lustaság miatt. Akkor valóban mintha idősebbnek néznék ki /mikor így mentem be a dohányboltba, akkor pl. soha nem kértek tőlem személyit :D/. De hosszú távon nem szeretem, mert egy idő után zavar is, szúr is és igénytelennek is érzem, ezért egy idő után mindig lehúzom tök simára a pofám.


2015. febr. 17. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi sem hátrány addig, amíg nem tartja annak az illető, ha nem tartod cikinek, akkor nem hátrány, más is van így, vagy idősebbnek néz ki. Ha gondolod növessz borostát, körszakállat és kérdezd meg így idősebbnek nézel e ki.
2015. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Növessz szakállt, engem 16 évesen kb 20-nak néztek :DD
2015. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én eddig a munka területén vettem észre hátrányt. Nem vesznek olyan komolyan, mert kb. 20-22 körülinek néznek (26 vagyok). Engem ez zavar.


Másik pl., ami zavar, hogy hivatalos ügyek intézésekor van, hogy letegeznek, pedig én magázódok. Nekem ilyen szituációkban fontos, hogy komolyan vegyenek.


De inkább az előnyökre figyelek, mert azért szeretem, hogy fiatalabbnak nézek ki. Mondjuk nekem nőként több lehetőségem van (smink, frizura) idősebbnek látszódni. :)


Te férfiként az öltözékeddel, frizurával tudsz jobban változtatni a korodon. Max. megszokod a borostát.


De ezek csak külsőségek, szóval ennek ellenére is tudsz érvényesülni, ha akarsz.

2015. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Amúgy nem parázok miatta, csak úgy kíváncsi voltam, hogy más szerint ennek örülni kell-e vagy nem. Én nagyobb részben örülök, hogy fiatalabbnak látszok /inkább választom ezt, minthogy 40-50 évesnek nézzenek/. Hátránynak sem tartom, mert eddig rossz tapasztalatom nem származott belőle. Maximum néha nagyot nézek, mikor megemlítik a vonaton a diákjegyet vagy személyit kérnek a dohányboltban. De ennyi, más rossz élményem nincs ezzel kapcsolatban.


Csak a jövő kérdéses, ugyanis most nincs munkahelyem és nem tudom, hogy "20 évesen" /esetleg "17 évesen"/ ugyanúgy fogok tudni vajon érvényesülni, mint ha annyinak néznék ki, amennyi vagyok? Ezt a szakáll dolgot nem véletlenül vetettem el már az elején. :D Pár hétig elvagyok így, de hosszú távon nagyon zavar. Nem bírom ki, hogy ne szabaduljak meg tőle. Egy új munkahelyen érdekes lenne: vagy idősebbnek, koromnak megfelelőnek nézek ki /ami előny lehet/, ugyanakkor igénytelennek is /ez viszont hatalmas hátrány/, vagy pedig ha sima az arcom, akkor ugyan igényes vagyok /ez újabb előny/, de fiatalnak néznek /ez szintén hatalmas hátrány, mert nem vesznek komolyan/. Most akkor melyik a jó választás? :D


Amúgy hivatalos ügyek intézésnél /bank, stb./ engem össze-vissza tegeznek/magáznak. Talán a magázás volt több, még a kinézetem ellenére is.


Szóval nekem ezzel az egésszel annyira nagy problémám nincs végülis, csak az a kérdés, hogy akkor mi lesz, ha el fogok helyezkedni valahol...

2015. febr. 17. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne lenne előny ? Majd 40 évesen is simán befűzhetsz egy 20 éves csajt mert nem fog látszani a korkülönbség :D
2015. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

32 éves vagyok és általában 25-nek néznek. Soha nem éreztem, hogy hátrányom lenne belőle. Leszámítva 1-2 kínos helyzetet, pl amikor a párom (aki 5 évvel fiatalabb nálam) barátaival beszélgettünk és szóba került a gyerektéma, és lazán kijelentették, hogy 30 felett már nincs annyi türelme egy nőnek a gyerekekhez, majd mikor kiderült, hogy elmúltam 30 vörösen csúsztak az asztal alá. Vagy ha a trafikban elkérik a személyimet ők kérnek elnézést.


Szóval ne foglalkozz vele, amúgy is sok nő szereti a fiatalos/kisfiús férfiakat. Ha meg mégis zavar akkor vegyél olyan borotvát amivel nem csak 0-ra lehet levágni a szakállt és máris öregebbnek nézel ki a "pár napos/hetes" szakállal.

2015. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem iszonyatos hátrány fiatalon. Évfolyamtársaim, már gimiben párkapcsolatban voltak, szexeltek, szerelmesek voltak stb... Nekem mi jutott? Olyan arc, mint egy 12 évesnek. A nők emberszámba sem vettek egészen kb. 23-24 éves koromig, de most 25 évesen is maximum 18-nak ha kinézek. A lányok pedig a férfias férfiakra buknak. Szakállt, borostát sajnos nem tudok növeszteni, mert ritkásan nől, és nem áll jól. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó esetben, az emberek nem tekintenek felnőttnek, gyereknek néznek.


Egy férfi számára a kölyökképnél nagyobb átok NINCS!

2015. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6-os:


5 évvel fiatalabb a pasid? Köztünk 11 év van a barátnőmmel, persze nem az ő javára... :) De annyira jól néz ki, jól tartja magát, hogy egy 10-est ő is letagadhatna. Csak az a gáz, hogy sajnos én is letagadhatok egy 10-est. :D Néha volt olyan, hogy a nővéremnek/nagynénémnek nézték őt... Az is előfordult, hogy ha éppen mentünk valahová, neki kezitcsókolomot köszöntek egem pedig lazán lesziáztak vagy leszevaszoztak... /vadidegennek számító emberek/

2015. febr. 18. 14:50
 9/14 A kérdező kommentje:

7:


A csajozásban én is későn érő voltam, bár én nem az arcom miatt, hanem azért, mert visszahúzódó/félénk voltam. Nekem is későn jöttek össze a dolgok, de az én esetemben ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy túl fiatalnak nézek ki. Egyszerűen csak nem mertem ismerkedni, kezdeményezni.


Engem is sokszor néznek gyereknek /gondolom, ezért tegeznek le néha a vadidegen emberek/, de összességében nagy problémám nincs a dologgal. Nálad sajnos befolyásolta az ismerkedést a kinézeted. :( Nekem még nagyobb problémám nem volt azzal, ahogy kinézek, lehet, hogy csak ezért nem mondom azt, hogy a kölyökkép átok egy férfi számára. :) Amúgy pl. a híres emberek között sok kölyökképű pasi van, akikért közismerten odavannak a nők. /Justin Timberlake, Leonardo, DiCaprio, Wentworth Miller.../

2015. febr. 18. 15:05
 10/14 A kérdező kommentje:
Szóval nem lehet, hogy nálad sem az arcod miatt nem jöttek össze a dolgok, hanem valami más miatt? Mert a nők szerintem szeretik a kölyökképű, de JÓKÉPŰ csávókat...
2015. febr. 18. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!