Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzek pszichológussal...

Hogyan győzzek pszichológussal szemben, kerüljek fölényben egy beszélgetésbe, ismerjem ki?

Figyelt kérdés

A lényeg, lesz egy iskolapszichológus, ki lehet próbálni magadat 1 órára beszélgetni vele, és ha tetszik mész hozzá, ha nem akkor nem, de azt mondták a tanárok hogy ez se kötelező viszont érdemes elmenni, majdhogynem kérleltek minket szóval elég burkoltan de ott az indoka, hogy szűrni akarják a diákok viselkedését, kiismerni.

Nos én a pszichológust akarom kiismerni, rólam érdemes tudni, hogy jó az emberismeret, a vitakézségem és egyéb beszédkézségem, a koncetrációm és a szókincsem is elég bő, minden megvan és ez nekem tökéletes alkalom, hogy a pszichológussal szemben kipróbáljam magam, az iskolában is jó vagyok és egyéni okai nem lehetnek a dolognak, viszont az 1 óra erejéig szeretnék a beszélgetésben fölényben kerülni, jól tudom manipulálni az embereket, meggyőzni azonban a pszichológus simán félrevezet és igen átlátszóan manipulál, húz ki belőlem információkat, tudom hogy ez a munkája és miért vagyok hülye, de elég intelligensnek tartom magamat és érettebbnek, talán másabbnak magam a többieknél, hogy kipróbáljam magam, azonban tudom hogy nincs hozzá elég ismeretem, így tőletek kérnék gyors választ mivel 1 nap múlva lesz, tehát ennyi időm van információt gyűjteni.

Az interneten semmit nem találtam, amiből rövid időn belül szedhetném ki a lényeget, így hozzátok fordulok, már csak azért is mert itt tudok kérdezni.

Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!


17/F



2015. márc. 2. 19:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem, kedves "Nagyon sokat képzelsz magadról...minden fiatal azt hiszi hogy jobb a kortársainál", én nem hiszem hanem tudom, én tettem érte, én tanulok, figyelek tapasztalatot szerzek és mástól kapom az elismerést nem magamtól.
2015. márc. 3. 18:27
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt állítod, hogy nem kijátszani és idegesíteni akarnád a pszichológust, csak szimplán a beszélgetés alatt fölénybe kerülni vele szemben. (Azaz kijátszani)


Mint írtam, a tizenévesek nagy többsége azt hiszi, hogy ő mennyivel érettebb, egyedibb a koránál, amire természetesen büszke is. A probléma ott kezdődik, hogy ezeknek a nagy része nem érettebb és egyáltalán nem egyedi.


Gratulálok ahhoz, ha a tanulmányi eredményeid sikeresek, ügyes vagy, de neked akkor lexikális tudásod van, amitől te még nem leszel intelligens.


Értem én, hogy "jó mókának" tűnik az, hogy megpróbálsz fölénybe kerülni egy olyan emberrel szemben, aki az emberi viselkedést évekig tanulta -ergo az esélyed egyenlő a nullával- de azért valljuk be, ez egy picit szánalmas - ezt nem bántásból írom. Ő azért van ott -mint korábban is írták- hogy másokon segítsen.


Valószínűleg szeretnéd egy picit fényezni az egódat -ha ez sikerülne - de igazából csak feleslegesen rabolnád el mindkettőtök idejét. Az orvos rövid időn belül megértené, hogy mit szeretnél, és csak a kettőtök idejét pocsékolnád, valami gyerekes dolog miatt.


Most visszanéztem a kapott válaszaidat, 9 emberből 1 ember írt smiley-t, továbbá a legtöbben helyesírásilag rendben voltak -persze, mindenhol akad 1-2 vesszőhiba, vagy elgépelés, de ha annyira szeretnénk, a te írásodba is könnyűszerrel bele lehetne kötni -

Visszatérve ezekre a válaszokra, a legtöbben normális hangvételben írtak neked, normális véleményeket, amik valóban tartalmaztak némi OFF-ot, de egy kicsit el is gondolkodhattál volna azon, hogy ezek az emberek nem gyűlölködni jöttek ide, hanem felnyitni a szemed. Persze könnyebb verni a mellkasunkat, hogy én jobb vagyok, mindenki más meg hülye, gyűlölködő, tudatlan, stb.


Az értelmi szintet, az érettséget pedig nem az "társadalmi hulladékokhoz" kell mérni.



Nem gyűlölködök, nincs problémám veled, csupán segíteni szeretnék - ha hagynád.

A manipuláció tényleg "klasszul" hangzik és ad egy kis önérzetet, ha beválik, de az emberek megvezetését nem nevezném pozitív dolognak, sőt. El lehet vele sokat érni, de akkor te az emberi hulladékok csoportjába fogsz átköltözni.


Én azt javasolnám, hogy próbálj megváltozni, mert ezek alapján csapnivaló jellemed van.

Elsősorban viszont ne legyél ennyire sztereotip, buta, egoista és álművelt sznob.

2015. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem sincs bajom veled (nem is ismerlek), csak az írásod alapján te még SOHA nem jártál pszichológusnál. Egészen más lesz mint ahogy azt te elképzelted.
2015. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Na ezt, amit #10-ben leírtál, mond el neki is.

Ebben minden benne van, amit a pszichológus meg fog érteni.

2015. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végre egy értelmes válasz, tényleg részletgazdagon megfogalmaztad, mindent kifejtettél, magyaráztál, indokoltál és nem elfogult álláspontot kaptam hanem megértő jóhiszemű visszajelzést.

Köszönöm szépen, van benne igazság és sok mindent elismerek benne, de hidd el hogy egyrészt talán még túl fiatal vagyok ezekhez hogy megértsem, másrészt pedig higgy nekem, még ha vad idegen is vagyok, ha elég értelmesnek tartasz vagy legalább kis százalékban is értelmesebbnek a mai fiatalok átlagánál, akkor kérlek hidd el nekem, hogy nem véletlenül mondom magamról azokat, amiket, a hibáimat természetesen beismerem és javítom folyamatosan ha van, de mindenesetre a lényeg, hogy köszönöm a válaszodat, csak ennyit szerettem volna, nem tudom, hogy a többieknek ez miért esett olyan nehezére.

2015. márc. 4. 21:18
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! A kérdésedet és a válaszokat olvasva bennem csak egy kérdés merült fel, amit úgy igazán senki nem fogalmazott meg, max utalt rá: Mégis mi a fenéért állna le veled harcolni a pszichológus? Mármint most gondolj bele, ő ott dolgozik a sulitokban, tengernyi diákkal van dolga, az ő feladata, hogy azoknak segítsen akiknek tényleg problémáik vannak. Te szerintem elég jól irányítod az életedet, kellő határozottsággal és intelligenciával rendelkezel és nem úgy tűnik, mintha mentális problémákkal, vagy a családi háttérrel háborúznál. Ez azt jelenti, hogy neki nem sok dolga van veled. Attól, hogy egyszer leültök és beszélgettek, még nem leszel a betege, nem lesz érdeke, hogy föléd kerekedjen és manipuláljon. Ráadásul amit a legtöbb ember manipulációnak él meg, az igazából csak annyi, hogy egy külső szemlélő olykor jobban látja a dolgokat és némi tapasztalattal ki tud találni olyasmit, hogy az ember csak pislog. De hidd el nekem, én sok pszichológusnál voltam már és hosszabb ideig, szóval ők nem azért vannak, hogy állandóan manipuláljanak. Én személy szerint beszélgetek vele, elmondom a dolgokat, a véleményemet, aztán ő visszajelez és megbeszéljük. Szerinted ebben hol a manipuláció? Ott hogy néha megpróbál rávezetni dolgokra? 7 általam ismert pszichológus közül egyetlen egy volt csak megszállott irányítás mániás, de ő szerintem totál kattant volt és sajnos ilyenek vannak. Másrészt még ha feltételezzük is, hogy esetleg egy terápia alakulásának fontos része az, hogy a pszichológus kicsit legyőzze a pácienst, ezzel elnyerve a tiszteletét... Hát elég valószínűtlen, hogy ez egy egyalkalmas találkozás során megtörténik. Neki nem célja irányítani téged, okosabbnak lenni nálad, vagy bármi hasonló. Mégis mi motiválná? Legfeljebb ha valamivel nagyon nagyon kiprovokálod, akkor jöhet elő ilyesmi. Szóval én csak nem értem hogy te milyen párbajt képzeltél el a fejedben, amiben felül akarsz kerekedni.

Bár... visszagondolva amikor még nem voltam pszichológusnál, nekem is elég vad elképzeléseim voltak arról, hogy mi történhet ott és éveken át inkább ellenséges valamiként gondoltam rá, amire rá akarnak venni, nem pedig a segítség egy formájaként. De teljesen más volt szakemberrel beszélgetni, mint ahogy azt a tinifantáziám bármikor elém vetítette. Szóval szerintem emiatt kaptál annyi olyan reakciót itt, amit támadásnak és lenézésnek véltél, holott a többség nem szánta annak. Csak egyszerűen ők már máshogy látják a dolgokat. Ettől te nem vagy kevesebb, csak ezzel a tapasztalattal nem rendelkezel és a korod abszolút magyarázza, miért versengenél egy felnőttel.

2015. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Amit leírtál szinte egyáltalán nincs kivetni való és köszönöm hogy leírtad, igazad van, viszont nem legyőzni akartam a pszichológust, de egynél voltam már korábban egyszer csak akkor általános iskolában kb. ugyanígy.

Nem direkt akartam menni, de annyira tudtam, hogy fel akarják mérni az osztály/iskola diákjait és azért ez a burkolt "ha akarod" de mondhatnám hogy kötelező volt mert nem akartam, hogy azt gondolják valami titkolnivaló okom vagy félelmem van, hogy nem megyek el még egy alkalomra sem azonban az általánosban a szüleimtől tudtam meg olyan információkat amikről sokszor még én sem tudtam, és meg mondták, hogy maga a pszichológus mondta nekik, hogy miközben játszottunk mert rajzoltunk, amit én annak véltem, aközben tett fel olyan kérdéseket amire mivel nem figyeltem, majdnem olyan mintha tudattalanul válaszoltam volna rájuk.

Így most is megvolt bennem a tudat, hogy felkészültebben kell odamennem és immáron több tapasztalattal állhatok elé, célom pedig nem a legyőzése volt és nem is igazán az, hogy én kerüljek fölénybe, hanem hogy kiismerjem legalább arra az egy alkalomra a trükköket, a módszereit, hogy pontosan mit csinál, tudatosan vegyem észre, hogy mikor vezet félre, mikor szed rá valamire, ugyanis érdekelt.

2015. márc. 7. 08:04
 18/18 anonim válasza:

Ember nevetséges amit csinálsz.

Nem akarok következtetésekbe bonyolódni, de ahol a tanárokat le lehet fújni paprikasprayel az nem egy túl jó iskola. Érdekes ahova én járok például nem hallani ilyen esetről. Az pedig, hogy közülük kiemelkedsz semmit nem jelent. Maximum átlagos lehetsz, mocskosul nagy arccal.

A pszichológus azért van, hogy segítsen. Nem azért, hogy az iskola viselkedésmintákat építsen, meg ilyen baromságok. Kicsit el kéne vonatkoztatni a bűnügyi sorozatoktól meg effélékről, ahol azt nyomatják, hogy a pszichológus manipulációra van.

Ha elmész hozzá azt fogja eredményezni, hogy észre veszi, az önelégültségedet, meg az ellenségességedet.

2015. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!