Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg a milliomosoké a jövő?

Tényleg a milliomosoké a jövő?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a milliomosok azok akik mindent meg engedhetnek maguknak a túlélés érdekében.Például,geotermikus fűtés,napkollektorok,napelemek,minőségi ételek,és egyéb minőségi dolgok.Míg a szegényeknek igen kevés lehetőség adott.
2015. márc. 8. 11:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Na én pl kisvárosban lakom,van autóm,de mindenhova biciklivel vagy gyalog megyek itt a városban,itthon néha mondják is miért nem autóval,sőt még csak feleslegesen sem szeretek kocsikázni kedvtelésből,a gazdagok meg éjjel nappal,szerintem céltalanul nincs értelme egy autónak.Legalább ilyen téren én jól gondolkodom,szerintem.
2015. márc. 8. 12:13
 12/16 A kérdező kommentje:
Egyébként igenén is rengeteget olvasok az egészséges táplálkozás dologról,néha már úgy érzem bele őrülök annyi féle fajta van,de kezdem úgy érezni én is hogy több benne a talán mint a valós,meg ahány ember annyi félét állít ezt egyed azt egyed,akkor sorra jelennek meg az ilyen paleo meg egyéb szerintem már divat diéták.A megtérülő energia igen rohadt drága pl leszigetelni egy nagyobb házat nem egy fillér,csak kérdés mikor hozza vissza az árát,a tetőre szerelt napkollektor,vagy napelem rendszer is kérdés mikorra térül meg,lehet a fejemben csak elképzelt a valós működése lehet többet hiszek mint a valós.
2015. márc. 8. 12:16
 13/16 anonim ***** válasza:
A szegényebbek között is vannak nagyon leleményes emberek, akik képesek a maguk korlátozott lehetőségeiből a legtöbbet kihozni. Van ugye sörkollektor, házi szélkerék, fúrt kút. Sokan állnak át gázüzemű autókra, a háztáji termelés pedig jó minőségű ételeket biztosít a bolti vacakok helyett, amihez a vizet az esővízből nyerik. A különbség a gazdagok és a szegények között az, hogy a gazdag a pénzéért megkapja a csúcstechnikát egy csettintésre, a szegénynek pedig keményen kell dolgoznia azért, hogy mindennek a lebutított változatát kapja. Igazságos? Igen is meg nem is, hiszen nem minden gazdag egy semmirekellő aki csak örökölte a vagyont, sokan egyszerűen csak tehetségesek valamilyen szférában és befutottak. Ezt nehéz látni annak aki szegény, de attól még igaz. Ha ő lenne gazdag, ő sem úgy élne ahogy. Addig pedig az ember legyen kreatív, ne törődjön bele a dolgokba csak azért mert nincsen sok pénze.
2015. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez mindig is így volt! Miért kell ezen még a mai nap is csodálkozni?
2015. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
"az egészséges táplálkozás túl van misztifikálva...nagyon keveset számít, s nem is lehet megmondani mi az egészséges..." hm ez aztán a jó tanács. Gratulálok.
2015. márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez ilyen formán nem igaz.

Egyrészt az, hogy neked geotermikus fűtésed van, vagy fával tüzelsz, a túlélés szempontjából lényegtelen. A minőséginek kikiáltott ételek sem különböznek biológiailag sokban a kommersz kajáktól. Sőt, egy falusi, kertben nevelt tyúkból készített tyúkhúsleves, vagy a baromfiudvarban termelt tojás jóval finomabb és természetesebb, mint a boltban kapható társai.

Ha meg beüt egy igazi katasztrófa, olyankor a pénzzel nem sokra megy az ember.

2015. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!