Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi a jobb: előre...

Szerintetek mi a jobb: előre közölni, hogy milyen ajándékot kérsz, vagy hagyni, hogy azt vegyenek, amit akarnak? (Karácsony, szülinap stb. )

Figyelt kérdés

A "mi nem ajándékozunk" típusú válaszok kíméljenek, nem ezt kérdeztem.

Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek illik-e megmondani mit kértek?


Szerintem attól függ, kinek. Családon belül szerintem kifejezetten jó, mert fölösleges olyasmire költeniük, amit úgysem használok. Akkor inkább ne vegyen semmit, ne költse a pénzét. A barátok persze más esetek: ha egyáltalán ajándékozunk, akkor nyilván sokkal kevesebb összegből, mint családon belül, tőlük nem kérek semmit, de olyan is volt már, hogy egy barát közölte, hogy venni akar nekem valamit, de menjek vele, és mondjam meg, pontosan melyiket.

Szerintem kisebb baj a meglepetés elrontása. Lehet, hogy így követelőzőnek tűnök, de egyrészt senkitől nem várom el, hogy vegyen, de ha vesz, olyasmit vegyen, amire érdemes volt költenie, ne dobja ki a pénzt például giccsekre.


2015. márc. 15. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Karácsonykor mindig ki szoktuk egymást kérdezni családon belül, hogy ki mit szeretne, így jó eséllyel olyat kap, aminek tényleg hasznát veszi. Barátok között nem szoktuk.
2015. márc. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:

Hát, szerintem épp fordítva áll a helyzet.

Egy családban azért csak tudják a tagok, hogy kinek mire van szüksége. Akkor meg minek mondjam meg?

Sőt, eleve mindenki, akivel olyan a kapcsolatom, hogy ajándékot ad, legalább olyan szinten ismer, hogy tudja, mit szeretek. Így felesleges lenne elmondanom. Nem szoktam kívánságaim lenni amúgy, és nem is szeretek kérni semmit. Most fogok például ballagni, és a szüleim már kérdik, hogy mit szeretnék kapni, de hát jó ég, mit lehet erre mondani? Anyagi szempontból igazából mindenem megvan, sőt mi több, túl sok mindeni is. Ha már valamit, akkor könyveket kérnék. Amúgy meg azt, hogy anya, apa, figyeljetek egymásra és rám jobban, és nyissatok már felém, akkor én is nyitnék, de ugye ezt nem lehet csak úgy beadni...

Ha valaki nem tudja, mit adjon nekem, akkor ne adjon semmit inkább, vagy pedig praktikus dolgokat, esküszöm, még a tampon is jobb, mint valami felesleges kacat, mert azt legalább használom valamire, és mindig jól jön.

2015. márc. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Családon belül meg szoktuk beszélni, komoly szervezőmunka folyik, hogy ki kivel fog össze pl. nagyobb értékű ajándék esetén (nagy a família, hálistennek.) Általában a megbeszélt mellett van valami jópofa, kreatív apróság meglepinek. A legjobb barátnőm is kerek-perec megmondja, mire vágyik, én néha rábízom a dolgot. Másoknál ez nem jellemző, ott óvatosan kipuhatoljuk, megfigyeljük, ki minek örülne.
2015. márc. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Barátokat 1-1 alkalommal meglepjük egy tortával, meg összeüléssel, családban jobban szeretem ha megbeszélt dolgot kapok, hogy ne költsenek feleslegesen.
2015. márc. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ha valaki nem tudja, mit adjon nekem, akkor ne adjon semmit inkább"


De ellentmondasz magadnak, mert a szüleid kérdezgetik, mit vegyenek ballagásra. Abban igazad van, hogy ne vegyenek olyat, aminek nem örülsz, hanem olyasmit, amit tudsz használni, de azt nehezebb, ha erről nem beszéltek. Mert hát oké, tudják, mit szeretsz, de pl. én szeretek egy együttest: a szüleim nem tudják, jelent-e meg új lemez, vagy melyik nincs meg nekem. Ugyanez könyvekkel. Nagyon sokat olvasok, és nem arról van szó, hogy nem figyelnek rá, hogy mit, de nem tudhatják minden könyvsorozatról, hogy hanyadik része jön.

2015. márc. 15. 10:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2015. márc. 15. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk évek óta az megy, hogy megkérdezik mit szeretnék. Így megkapom azt, amit alapból nem vennék meg, mert nem létszükséglet, de jó dolog. Ők is jól járnak, én is.
2015. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jahm és tavaly nem kértem anyóséktól semmit, fuu ne tud meg. Hiába mondtam, hogy nem kell ajándék, kaptam egy gicces mécsestartót, egy pink neszeszert abból a kukászsák anyagból, meg egy angyalka csengőt a nevemmel OMG
2015. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, látom a többség velem ért egyet. Azért még jöhetnek válaszok. Köszönöm az eddigieket.
2015. márc. 15. 12:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Sosem kértem még ajándékot, és nem is kérdezték tőlem soha, hogy mit kérek. Szerintem az rendelés, ha megmondom előre, hogy mi kellene, de lehet, hogy csak azért érzem így, mert nálunk ez nem szokás. Annak viszont örülnék, ha valaki ismerne annyira, hogy tudja, minek tudnám hasznát venni, és eszerint ajándékozna valami apróságot, alkalom nélkül(!). Az ünnepek nem érdekelnek, nem kell rám költeni, ajándékot senkitől nem várok el, ha egyszer nincs ötlete, mert nagyon kínos szituációkat tud szülni az ilyesmi.
2015. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!