Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi a jobb: előre...

Szerintetek mi a jobb: előre közölni, hogy milyen ajándékot kérsz, vagy hagyni, hogy azt vegyenek, amit akarnak? (Karácsony, szülinap stb. )

Figyelt kérdés

A "mi nem ajándékozunk" típusú válaszok kíméljenek, nem ezt kérdeztem.

Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek illik-e megmondani mit kértek?


Szerintem attól függ, kinek. Családon belül szerintem kifejezetten jó, mert fölösleges olyasmire költeniük, amit úgysem használok. Akkor inkább ne vegyen semmit, ne költse a pénzét. A barátok persze más esetek: ha egyáltalán ajándékozunk, akkor nyilván sokkal kevesebb összegből, mint családon belül, tőlük nem kérek semmit, de olyan is volt már, hogy egy barát közölte, hogy venni akar nekem valamit, de menjek vele, és mondjam meg, pontosan melyiket.

Szerintem kisebb baj a meglepetés elrontása. Lehet, hogy így követelőzőnek tűnök, de egyrészt senkitől nem várom el, hogy vegyen, de ha vesz, olyasmit vegyen, amire érdemes volt költenie, ne dobja ki a pénzt például giccsekre.


2015. márc. 15. 00:53
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszi. Én nem gondolom, hogy rendelés, ha tudod, h mindenképpen vennének vmit. Mi a nagy családban megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk anyagi okokból. Erre mindenki hozott valamit, csak hozzá tette, hogy á, nem ajándék...
2015. márc. 15. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!