Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért visszatetszést keltő...

Az miért visszatetszést keltő viselkedés ha panaszkodó ismerőseimet gyakorlati példákkal emlékeztetem rá, hogy lehetne 100x rosszabb úgyhogy kussoljanak és örüljenek hogy ez is van?

Figyelt kérdés

Nem vagyok népszerű ismerőseim körében, ha munkahelyi dolgokra panaszkodnak.


Nem bírom megállni ezeket szó nélkül és elmagyarázom nekik hogy ne nagyon ugassanak ezekre a dolgokra mert lám, mindjárt mondom is, lehetne sokkal rosszabb és azt is el kell viselni mert nincs más.


Amikor panaszkodnak hogy túlóra van néha és ott kell maradni. Igen? Gyere hozzánk! Nálunk alap hogy 8 órás bejelentéssel 10 óra munka néha 12 de nem néha, hanem minden nap, és persze a fizu csak a 8 óra után jön (= a túlóra grátisz) és nem tanácsos ágálni ez ellen mert kirúgnak.


Másik panaszkodik, hogy a főnök mondja meg mikor mehetnek szabira. Igen? Gyere hozzánk! Nálunk aztán ilyen gond nincs! Egy nap szabadságra el nem mehetsz, de egy napra se! Nyáron van egy hét fizetés nélküli és slussz. A többit benyeli a cég. Ha ágálsz ez ellen ld előző pont.


Panaszkodnak hogy alig van jutalom prémium. Ez is gond? Gyere hozzánk! Nálunk már annak is örülsz majd ha a fizudat megkapod hiánytalanul és nem hiányzik belőle randomszerűen pénz, csak úgy! Jutalom prémium ilyesmi fel se merül.


És ezekre nem azt mondják hogy igazam van, hanem pesszimista vagyok, provokátor, miért hagyom magam, mertt „én aztán bemennék a főnökhöz és számon kérném!”.


Ja persze. Aztán még ki se érnél az irodából már állás nélkül lennél.

Egyesek úgy tűnik nem tudják milyen jó dolguk van!

Eleve összetehetem akét kezem én is (meg más is) hogy van munkahely ahol napi 12 óra munkával megkapom a kemény minimálbért.

Mert lehetne másképp is. Minden nap látom a közmunkás csapatot a parkban kutyaszart gereblyézni!

És még ez se a vége! Még a közmunkás státuszért, azért a havi 47-ért is ölik egymást az emberek főleg vidéken!


Olyat is tudok aki még a közmunkás bérből abból a kemény 47-ből is visszacsenget bizonyos zsebekbe hogy legyen köv hónapban is közmunka! (és akkor mennyi marad nála? Hát 20-30/hó. )


2015. ápr. 4. 09:43
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért vált ki ellenszenvet, mert nem az ismerőseid hibája, hogy nem volt lehetőséged tanulni / elcseszted a diákéveidet / olyan diplomát szereztél, ami nem kell a munkáltatóknak. Mindenki a saját életminőségéhez képest fogalmazza meg a hiányosságait, az nem boldogítja az egyént, hogy Afrikában egy kartonpapír alatt alszanak és pár naponta étkeznek, és az sem, hogy Te sz*r munkahelyen dolgozol...
2015. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Azért én csak újra és újra neki fogom szegezni a kérdést bárkinek (és az se érdekel ha magányos leszek) hogy cseréljünk? Ha szted neked annyira szar na akkor csere!

Aztán utána beszéljük meg mekkora gond az hogy nem 50-et hanem csak 20-at kaptál jutalomként...

2015. ápr. 4. 11:17
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
gondolom még fiatal vagy, hogy így gondolsz, viszont később, mikor nagy sz.rban leszel, vagy lelki támaszra lenne segítséged, nem lesz ott neked senki
2015. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
40 felett vagyok.
2015. ápr. 4. 13:04
 15/37 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg ennyire nem érthető?

Azért, mert az emberek azért mondják el a panaszaikat, mert megértésre, együttérzésre várnak. Aztán persze ha nem azt kapják, akkor az nem tetszik nekik.


Persze probléma és probléma között van különbség, és tényleg van, ami csak figyelemfelkeltő nyavalygás. De van, amikor az emberek tényleg maguk alatt vannak, és szükségük van arra, hogy kibeszéljék magukból.


Az már kérdés, hogy te erre nem vagy jó alany, mert a reakciódból az látszik, hogy neked is van elég problémád, csak valamiért te nem beszéled ki magadból, inkább magadban tartod, és ettől kicsit megkeseredtél. Meg elhiszem, hogy böki a csőröd, hogy olyanok panaszkodnak, akiknek jobban megy, mint te.

Megoldás? Talán panaszkodj te is :) Vagy örüljél annak, ami van, de akkor aztán tényleg örüljél! Mert egyelőre nem örülsz, ha igazán boldog lennél, nem háborodnál fel másokon, csak mosolyognál rajta és vállat vonnál.

2015. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Nyitott ajtókat döngetsz és épp ezért is látszik hogy enm jó a tanácsod.

Hiszen amikor elmondják hogy túlóra van néha, én meg elmondom hogy nálunk minden nap és még ki se fizetik és ha egy szót szólok repülök akkor az nem panaszkodás?

És lám mi az eredménye.

Na most képzeld mi lenne ha csak úgy felvezetés nélkül leülnék beszélgetni és közölném hogy .... és sorolnám.


Reakció: el se hiszik. AZt hiszik kamu az egész.ű

Ilyen nincs mondják. Olyan nincs hogy nem adják ki a szabit pl. Dehogy nincs! ÉS senki se szól? Hát ilyen nincs!

De van. És senki se szól. Ha meg valaki mégis az meg repül.



"Megoldás? Talán panaszkodj te is"

2015. ápr. 4. 13:53
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

"Én este tízkor keltem. Azaz fél órával azelőtt, hogy lefeküdtem. Ittam egy csésze hideg mérget. Napi huszonkilenc órát dolgoztam a malomban. Én fizettem érte a főnöknek. Aztán hazamentem, és apu minden este hidegvérrel legyilkolt. Utána meg énekelve táncolt a síromon."


Szóval te nekem itt ne panaszkodj :)

2015. ápr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Neked akkor nem is az az igazi problémád, hogy panaszkodnak neked, hanem hogy neked még rosszabb, és téged nem hallgatnak meg.

Neked először ezt kéne megoldani, és vagy találni olyat, aki jól meghallgat, vagy javítani a körülményeken, ha lehet, mert addig csak keserű leszel mások élete miatt.

Többet nem tudok ennél mondani. Szerintem mi nem nagyon tudunk itt neked segíteni.

2015. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Van egy indiai tanmese arról a szegény emberről aki reggeltől estig dolgozott mégse telt neki egy cipőre se. Egyszer megvágta a lábát egy kő. És elkezdte rázni az öklét az egek felé. Egész nap munka és még egy cipő se jut.


Majd meglátott egy nyomorék koldust akinek nem volt gond a cipő. Mert még lába se volt.


És rájött de jó neki, hogy megvághatja a lávát a kő. Hiszen legalább lába van, míg másnak még az sincs.


Hát lehet így is szemlélni a dolgokat.


Nyakig a szarban és de jó hogy csak nyakig!

Mert más már el is merült benne!

2015. ápr. 4. 15:28
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Utálnék veled beszélgetni, az biztos.


- Tegnap meghalt az édesapám..

- Igen? Hát mások az apjukat, az anyjukat, az összes testvérüket és még a kutyájukat is elvesztették egy lakástűzben! Mégse panaszkodnak! Szóval te ne sajnáltasd itt magad!

2015. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!