Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai társadalom miért ítéli...

A mai társadalom miért ítéli annyira egyhangúan a túlsúlyos embereket?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem, mert túlsúlyos vagyok, vagy gondjaim vannak magammal, csak érdekelnek a vélemények. Ugyanilyen kíváncsi vagyok arra, hogy miért ítélik el a romákat és a zsidókat? Vagy a homoszexuális embereket? Olyan embereket, akik kicsit is különböznek a másiktól?

2015. ápr. 11. 14:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"A fogyasztó szereket nem azért kínálják, hogy TE lefogyj, a cél az, hogy az Ő terméküket megvedd."

Ennyi erővel a kajáltatóknak (legyenyek azok éttermek vagy a McDonald's) sem az a céljuk, hogy elhízz, csak hogy hagyd ott a pénzt.


"Az anorexia vagy a bulimai hátterében sem az elhízástól való félelem áll, sokkal inkább a kontroll gyakorlása a saját testen vagy a szexuális érés késleltetése."

Ezt fejtsd ki, légy szíves.


"Részben egyet értek azzal az állítással, hogy a korszellem divatja a vékonyt tekinti ideálisnak, korábban pedig a teltebb volt a szebbnek talált test. Viszont merész állítás az, hogy egyenesen a szupermodell/testépítő külső a nagy ideál össztársadalm szinten."

Egyedül a testépítőt vonom kétségbe (de egy bizonyos szintig miért ne?). De akkor legyen az is "férfi modell" - pl. Calin Klein model.


"Az emberek többsége a nem kórosan sovány, és nem az agyonfelfújt, agyonedzett testalkatú embereket tartja vonzónak."

Hál' istennek! :D

De attól még sóvárognak a sovány/izmos testért, ha nem is az előbb említett szinten.


"Még annyit, hogy divatból senkinek nem lesz táplálkozási zavara, annak sokkal inkább érzelmi okai vannak, semmint társadalmi. Tehát az egyén élettörténetében, a szűk környezetében keresendők az elsődleges okok. Persze társadalomban élünk, nem elhanyagolható szempont, de akkor miért nincs mindenkinek ilyen problémája. Ugyanez igaz az elhízásra is."

Kicsit merész. Szerintem nem mondhatjuk ki kerek-perec, hogy a divat/trend nem ludas. Nem mondhatjuk mindenkiről el az általad vélteket.

2015. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Kicsit úgy érzem, hogy sok dolgot összemosol. Szerintem az lenne a furcsa, ha az embereknek nem lenne ideál képe saját magáról, akár a testéről, akár a személyiségéről, jövőjéről, amit összehasonlíthat a jelenlegi állapotával, mert akkor nem lennének céljai és célok nélkül nem lennénk emberek sem, csak vegetálnánk. De az, hogy valakinek van elképzelése egy ideális testről, nem jelenti azt, hogy elégedett is lesz, ha eléri. Láttál már te olyan testépítőt, aki azt mondta, na jó, most már annyira jól nézek ki, hogy hagyom is az egészet...Pont ez az ördögi az egészben, az elfogadást először magunkban kellene keresni, nem a társadalomban. Az már a következő kör.
2015. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Szerintem az lenne a furcsa, ha az embereknek nem lenne ideál képe saját magáról, akár a testéről, akár a személyiségéről, jövőjéről, amit összehasonlíthat a jelenlegi állapotával, mert akkor nem lennének céljai és célok nélkül nem lennénk emberek sem, csak vegetálnánk."

Félreértettél. Nem azzal van a probléma, ha valakinek van egy ideális képe magáról. A gond ott kezdődik, hogy ebbe a képbe belerondíthat egy társadalmi ideál - ami lehet, elüt az egyén saját ideális képétől. Nem a célokkal, egészséges önbizalommal/önképpel/jövőképpel van a probléma.


"De az, hogy valakinek van elképzelése egy ideális testről, nem jelenti azt, hogy elégedett is lesz, ha eléri. ... az elfogadást először magunkban kellene keresni, nem a társadalomban."

Így igaz.

2015. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

nem mondom meg meddig olvastam a kommenteket, de rengeteg agylágyult van. :D

személyem például nem tesz megkülönböztetést két vagy több nemzetiség közt, valahogy mégis viszolygok a barna emberektől, mert már ránézésre ordas fejük van és tudom, hogy na ez itt fog szotyizni a buszon... esetleg kóstolgatja az utazókat. szerintem kiharcolták maguknak, azért az ellenszenv a társadalomtól. a túlsúlyos emberek többsége jó kedélyű, általában, hogy kompenzáljon... de nekik is lehet rossz napjuk :D

szerintem a buta ember ítélkezik tapasztalat nélkül!

2015. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!