Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai társadalom miért ítéli...

A mai társadalom miért ítéli annyira egyhangúan a túlsúlyos embereket?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem, mert túlsúlyos vagyok, vagy gondjaim vannak magammal, csak érdekelnek a vélemények. Ugyanilyen kíváncsi vagyok arra, hogy miért ítélik el a romákat és a zsidókat? Vagy a homoszexuális embereket? Olyan embereket, akik kicsit is különböznek a másiktól?

2015. ápr. 11. 14:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%
*Javítok: *olyan országokban, ahol
2015. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
47%

"Akiknek döntő többsége szupermodell-testépítő testalkatra vágyik/csorgatja a nyálát."


A legtöbben szerintem nem egy szélsőségre buknak, tehát nem egy testépítőre, vagy egy fitneszmodellre.


A szélsőségek esetében még el is tudom fogadni, hogy társadalmi elvárás, aminek az emberek meg akarnak felelni, na de a nem elhízott emberek nem látom, hogy pontosan miféle szociális nyomásnak engedelmeskednének azzal, hogy történetese nincsenek elhízva. Éppen hogy az elhízás egy társadalmi nyomás: "Együnk minél többet, és együnk minél tartalmatlanabb ételeket. Megtehetjük, akkor hajrá!"


"Mert van kajánk, röviden és tömören. Ahogy tömeges az éhezés, ott láss csodát, mi a szépséges: legyen az ember minél teltebb."


Ez egy ordas nagy csúsztatás: ez náluk (az éhezőknél) nem esztétikai igényként jelentkezik, nyilván örülnének, ha elhízhatnának, de nem azért mert az "szebb".


Ők nem azért nem esznek, mert így döntöttek, hanem mert nincs mit enniük. Az elhízott ember viszont dönthet. Ő nem azért eszik a kelleténél módszeresen és kitartóan többet, mert kényszeríti egy külső körülmény.


Ráadásul a telt idomokat a fejlett társadalmakban is gyakran előnyben részesítik. Lásd, Jlo fenék, stb.

2015. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%

"A legtöbben szerintem nem egy szélsőségre buknak, tehát nem egy testépítőre, vagy egy fitneszmodellre."

Kulcsszó: szerinted.


Miért tartod pont ezeket szélsőségeknek? Ha neked ezek jelentik a "spektrum" végét, hol vannak a testmódosítások, mint például a fánkfej vagy szarvak?


"Éppen hogy az elhízás egy társadalmi nyomás: "Együnk minél többet, és együnk minél tartalmatlanabb ételeket. Megtehetjük, akkor hajrá!"

Tessék?

Akkor is ezt mondanád, ha összeszámolnád a tévében, ráadióban, magazinokban, neten, plakátokon, stb helyen reklámozott fogyasztó szerek és praktitkák hirdetését? Éppen azt próbálják lenyomni a torkunkon, hogy "foggyá'!".


"Ez náluk (az éhezőknél) nem esztétikai igényként jelentkezik, nyilván örülnének, ha elhízhatnának, de nem azért mert az "szebb"."

Kivéve, ha de. Kivéve, ha azért tömik erőszakkal a gyerekeket (lányokat főleg) hányásig, hogy kelendőbbek legyenek a húspiacon. Sokan tisztában vannak vele, sőt a saját bőrükön érzik, hogy az elhízás nem muri - de így előbb találnak férjet, így nem tartják betegnek (sovány=beteg) őket, így életképesebbnek és nem utolsósorban: vonzóbbnak tartja őket a tömeg.

Szóval, haha, de, nagyon is erről van szó.


"Ők nem azért nem esznek, mert így döntöttek, hanem mert nincs mit enniük."

Nem csak étellel lehet hízni. Lehet zsíros tejjel is.


"Az elhízott ember viszont dönthet. Ő nem azért eszik a kelleténél módszeresen és kitartóan többet, mert kényszeríti egy külső körülmény."

Ebben igazad van.


"Ráadásul a telt idomokat a fejlett társadalmakban is gyakran előnyben részesítik. Lásd, Jlo fenék, stb."

Korlátolt számú telt idomot, kedvesem. Azoknak az idomoknak akkor nagyon jó (=szexi) helyen kell lenniük.

2015. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
28%

"Hmmm, igazán érdekes kérdéseket feszegetsz, te hetes. Hmmm."


Egyetlen kérdést sem tettem fel, te kis teátrális, frusztrált pufifánk. Siralmas, hogy annyira bele akarod magyarázni a saját frusztrációdat más szavaiba, hogy képes vagy az írott szót kiforgatni, holott elég csak visszaolvasni, hogy bárki láthassa, te pörögted túl a témát. Ezeket a hmmmmmmhmmmm-öket meg nem tudom mire vélni, az biztos, hogy baj van a fejedben, annyira magadra vetted a kövérség témát, hogy dühödben már nem is tudsz higgadtan érvelni, csak vagdalkozni szeretnél. És te lennél a tolerancia nagykövete, a legelső hozzászólásod szerint... na mindegy, ha lenyugszol és tudsz értelmesen vitatkozni, akkor azt szivesen veszem, de sértésnek szánt butaságokkal nem tudok mit kezdeni.

2015. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem hogy egyhanguan el lennenek itelve, en sem itelem el oket, ill. valahol megis, mert igenytelen dolognak tartom az elhizast. Olyasminek mint a zsiros hajat, a rossz, hianyos fogsort, az izzadsagszagot.


A koverseg ellen lehet tenni. Nyilvan aki jol erzi magat ugy a boreben, az legyen csak batran kover, de a koverek nagy resze nem tetszik sajat maganak.

2015. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

"Akiknek döntő többsége szupermodell-testépítő testalkatra vágyik/csorgatja a nyálát."

Hadd dobjam vissza a saját szavaid: "Kulcsszó: szerinted." ;)


"Akkor is ezt mondanád, ha összeszámolnád a tévében, ráadióban, magazinokban, neten, plakátokon, stb helyen reklámozott fogyasztó szerek és praktitkák hirdetését? Éppen azt próbálják lenyomni a torkunkon, hogy "foggyá'!"."


Szelektív a látásod. Ott vannak a gyorsétterem reklámok is, a gyógyszerek, amelyeket csak be kell kapni a nagy lakoma után, az élelmiszeripar íncsiklandó megszólításai, stb. Az emberek rengeteg ételárussal találkoznak gyakorlatilag mindenütt, a boltokban is rengeteg a kívánatos ruhába bújtatott élelmiszer ipari termék. Mintha minden azt sulykolná: "vegyél meg, fogyassz el, gyarapodj!" Az ilyen termékeken meghízott embert akarják megkopasztani fogyókúrás termékekkel, módszerekkel, ezzel is azt sugallva, hogy ők nem felelősek az elhízásért - mindössze bekapnak egy káposztaleves kapszulát és minden újra a régi. (Mindkettő trend, de még mindig szélsőségekről beszélgetünk és nem a normál testalkatú emberekről. Normál = nem elhízott. Nem értem mit állítasz. Azt állítod, hogy az az alapvetés, ha valaki elhízott?)


"...így életképesebbnek és nem utolsósorban: vonzóbbnak tartja őket a tömeg."


Ott társadalmilag kívánatos a kövérség, mert jómódra utalhat, és kis mértékben összefonódhatott az esztétikummal, de nem olyan abszolút mértékben, mint ahogy előadod, mint ahogy nálunk sem a szélsőségeket részesítik előnyben az emberek. Nálunk sem ez az ideális: [link]


A többire nem reagálnék, mert vagy személyeskedés, vagy nem tartozik szorosan a tárgyhoz, vagy nettó sületlenség.


Azt állítom, hogy az elhízás nem lehet, hogy csak úgy jön magától. Nem az az ember alapállapota, hogy zabál, amennyit csak bír, és nem tud megálljt parancsolni magának.

2015. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
39%

#14 "Teátrális, frusztrált pufifánk"

Ez rendkívül tetszik.


Nem, szó sincs róla, hogy dühös, frusztrált lennék vagy magamra vettem volna a témát/túlpörögtem volna - mindössze még nem tartunk ott, hogy lehet hangokat, szagokat vagy gondolatokat posztolni (illetve ide kommentbe beilleszteni). Kár, mert szívesen megosztottam volna veled a nevetésem. Én nevettem rajtad. Valóban, a hümmögés nem volt a legjobb módja ennek kifejezésére, de Talán (remélem) érezted, hogy gúnyosan használtam őket.

(Egyébként a teátrális, frusztrált pufifánkon is nagyon jót nevettem. Tényleg tetszett.)

2015. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztó szereket nem azért kínálják, hogy TE lefogyj, a cél az, hogy az Ő terméküket megvedd.

Az anorexia vagy a bulimai hátterében sem az elhízástól való félelem áll, sokkal inkább a kontroll gyakorlása a saját testen vagy a szexuális érés késleltetése.

Részben egyet értek azzal az állítással, hogy a korszellem divatja a vékonyt tekinti ideálisnak, korábban pedig a teltebb volt a szebbnek talált test. Viszont merész állítás az, hogy egyenesen a szupermodell/testépítő külső a nagy ideál össztársadalm szinten. talán bizonyos szubkultúrákban vagy életkorokban (pl. a testük változásival amúgy is nehezen küzdő tinik, akiknek még a személyisége sem elég érett ahhoz, hogy ne dőljön be a hülye reklámoknak). Az emberek többsége a nem kórosan sovány, és nem az agyonfelfújt, agyonedzett testalkatú embereket tartja vonzónak.

2015. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy divatból senkinek nem lesz táplálkozási zavara, annak sokkal inkább érzelmi okai vannak, semmint társadalmi. Tehát az egyén élettörténetében, a szűk környezetében keresendők az elsődleges okok. Persze társadalomban élünk, nem elhanyagolható szempont, de akkor miért nincs mindenkinek ilyen problémája. Ugyanez igaz az elhízásra is.
2015. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

"Ott vannak a gyorsétterem reklámok is, a gyógyszerek, amelyeket csak be kell kapni a nagy lakoma után, az élelmiszeripar íncsiklandó megszólításai, stb."

Valóban. És értem, mit mondasz. Ellenben még mindig nem ezek oldalára billen a mérleg. Még mindig jobban súlykolják a fogyasztó szereket, stb. A tévében még mindig több reklám szól a fogyasztó tablettákról, a reklámok szereplői még mindig a jelenlegi szépség sztenderdnek megfelelő emberek. Még mindig tele vannak a magazinok a ""Hozd formába magad a nyárra!", "7 tipp, hogyan legyen kockás hasat 2 hét alatt!", "9 étel, amit ehetsz és nem hízlal!", "9 étel, amit kerülj (mert hízlal)!" felszólítások. A filmszárok többsége még mindig agyon hajszolja magát, hogy szép legyen. Az emberek többsége még mindig elégedetlen a testével. Rengeteg önbizalom hiányos futkos a világban csak azért, mert nem felel meg a jelenlegi szépség sztenderdnek.


"Normál = nem elhízott. Nem értem mit állítasz. Azt állítod, hogy az az alapvetés, ha valaki elhízott?"

Nem. Azt állítom, hogy nincs Normális. :) Hogy ez csak az "általánosan elfogadott tömegízlés" szinonímája.


"Ott társadalmilag kívánatos a kövérség, mert jómódra utalhat, és kis mértékben összefonódhatott az esztétikummal, de nem olyan abszolút mértékben, mint ahogy előadod"

Egyezzünk mg annyiban, hogy ezt sem te, sem pedig én nem tudjuk pontosan, mert nem élünk ott. Valószínűleg egyikünknek sincs igaza, mert általánosítunk.


"nálunk sem a szélsőségeket részesítik előnyben az emberek."

Nem hiszem, hogy ahol nincs mitől elhízni olyan mértékben, mint nálunk, szintén úgy definiálják a szélsőségest, mint te.

2015. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!