Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elégedetlen, zsémbes volnék?...

Elégedetlen, zsémbes volnék? Vagy jogosan érzem átverve magam? Kívülállóként ti jobban látjátok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja jelentkeztem au pair munkára hollandiába. Felvettem a kapcsolatot a Hoom Au pair céggel, ahol mindent alaposan elmondtak nekem, csak éppen jó adag cukormázzal tálalva.


Amit ők mondtak: gyerekeket hozni vinni, kaja készítés a gyerekeknek, minimális házi munka, és semmi olyan ami eltér a gyerekekkel való foglalkozástól.

340 euróért ezt bevállaltam, világot látok, nyelvet tanulok, zsebpénzem is lesz.


Ahhoz képest meg hetente kell lepucoljam az összes ablakot, én ágyazok be a szülők után is, hetente kell vasalnom, naponta háromszor porszivozom+felmosok, én főzöm a vacsorát, pucolom a wct, takarítom a zuhanyozót és hetente egyszer nagytakarítást kell csinálnom. Plusz néha függöny mosás, garázs takarítás, kocsi mosás.


A gyerekekkel szinte nem is foglalkozom, mert vagy suliban vannak, vagy szakkörön vagy a barátaiknál.


Gyakorlatilag bejárónőnek jöttem. Amivel nem lenne bajom ha a cég tájékoztatást adott volna erről, és ennyi munka havi 340 euróért kicsit sok.

Nem büdös nekem a munka, voltam már takarítónő, és Angliában bejárónő is, de akkor megkaptam az angol minimálbért plusz ha néha megkért a család, akkor vigyáztam a gyerekekre, plusz pénzért.


Most átverve érzem magam, főleg mert alig vagyok a gyerekekkel, és mert elhallgatták előlem, hogy alulfizetett takarítónőnek jövök.


Vagy ez így jól van, és én vagyok a rossz?



#diákmunka #Hollandia #hoom au pair
2015. ápr. 16. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

de ez szerződésszegés az ő részükről. nem véletlenül létezik olyan, hogy munkaköri leírás. én egy irodában dolgozom, az ő alkalmazottjuk vagyok, de nem vagyok a szolgájuk, nem kérhetnek meg, hogy pucoljam ki a vécét. Mivel ez nincs benne a szerződésemben.

Biztos, hogy tudsz panaszt tenni valahol, és akkor kivizsgálják az iroda működését.

2015. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Már ott a bizonyíték, hogy a holland honlapon más munkák vannak feltüntetve, mint ami a te szerződésedben szerepel. tehát írásos bizonyíték van az átverésről.
2015. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Évente két évente vizsgálják ezeket az irodákat a holland hatóságok, és mindig mindet rendben van...a lányok nem panaszkodnak, én is számtalanszor írtam nekik, hogy nem erről volt szó, de egy idő után fel sem vették a telefont, csak miután perrel és feljelentéssel fenyegetőztem.
2015. aug. 9. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!