Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak a gazdag ember lehet...

Csak a gazdag ember lehet igényes, a szegényebb átlagosabb ember nem?

Figyelt kérdés

azért kérdem,mert nem rég olvastam,egy autós hirdetést,ilyen luxus autó szalonost,hogy "átrium autó az igényes emberek autó szalonja"

nos bárhol olvasok,bármilyen témában,a gazdagokat nevezik igényesnek.De én ezt nem így látom,szerintem a megtehetem/meg vehetem mert pénzem van,nem azt jelenti,hogy valaki igényes lenne.


2015. ápr. 23. 00:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Valójában az ilyen hirdetés pont nem a gazdagoknak szól,"


Nem értek egyet. Ez a hirdetés azoknak szól, akik szeretnék fitogtatni a gazdagságukat, függetlenül attól, hogy valós vagy csak vágyott anyagi háttérrel rendelkeznek.

2015. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

ma 08:53/ma 09:15


Hát attól füg gmit nevezünk gagyinak,mert ez az autószalon ferrarikat ,porschekat meg ilyesmit ad bérbe,meg ilyenek,bár ez nem érdekel őszintén csak a kiíráson akadt meg a szemem,és elgondolkodtatott,hogy vajon tényleg különbek a gazdagok?

2015. ápr. 23. 13:54
 13/24 A kérdező kommentje:

ma 13:04


Biztos van olyan is,de amiket én láttam vagy új vagy alig pár éves luxus autók.

2015. ápr. 23. 13:55
 14/24 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
Bizonyos szempontokból én is igényes vagyok. Pl.: én kb minden fajta ételt megeszek (például paradicsomlevest), de nálam magasan van az a mérce,amitől felfele szívesen eszem meg, tehát ebből a szempontból én is igényes vagyok, és mégis panelban élek...
2015. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ha úgy nézzük,pl én is igényes vagyok pl a legtöbb tárgyamra pl a telefonom 7 éves de még hasonlít egy újhoz,vagy a kocsimat is meg mindent rendben tartok míg pl egy gazdag ember hagyja a fényezésen rohadni a sok bogár tetemet,stb....
2015. ápr. 23. 14:23
 16/24 anonim válasza:
Simán lehet. Például Én is ilyen vagyok.
2015. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy bizonyos mennyiségű pénz szükséges ahhoz, hogy igényes tudj lenni.


Nem arról beszélek, hogy gazdagnak kell lenni, DE például a barátnőmből indulok ki:


Felöltözni fel kell, még ha csak kínaiból, c&a-ból, olcsóbb butikokból, ehhez bizony pénz kell.


Fodrászra pénz kell


Higéniai és smink dolgokra pénz kell


Netán körömápolás, műköröm stb, erre is pénz kell.


Ezek még nem is olyan extra igények szerintem, és mégis súlyos 10 ezreket fel tud emészteni.


Abban viszont egyetértek, hogy az igényesség és a pénz nem jár lineárisan együtt, azaz akinek van sok pénze, nem féltetlenül igényes. Valamint viszonylag szerényebb keretből is lehet valaki igényes, de azért némi pénz kell hozzá.

2015. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Koaxk Ábel ***** válasza:

Megnéztem közben ezt az Átrium Autós történetet.


Szerintem ez a reklám szöveg inkább úgy értendő, hogy azt szeretnék sugalni, hogy nem leharcolt bontószökevényeket árulnak.


Ahogy nézem a kínálatukat a pár százezer forintos autótól 20-30 milliós autókig elég széles a palettájuk.


Tehát nem kifejezetten csak luxus autókat árulnak.


Hasonló üzletpolitikát követ a Das WeltAuto is, átnézik a kocsikat és elvileg csak megfelelő állapotú járműveket értékesítenek garanciával.


Az, hogy ezek mennyire igazak, azt a jó isten tudja csak.

2015. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Koaxk


Ezzel egyet értek

"Felöltözni fel kell, még ha csak kínaiból, c&a-ból, olcsóbb butikokból, ehhez bizony pénz kell."


Még ez is ok,normális keretek között,de azt tudjuk a nők a dolgokat nem normális keretek között művelik,legtöbbjük.

"Fodrászra pénz kell"

A higiénia ok,bár kérdés milyen mértékben,milyen szerekkel,mert a nők ezt is szeretik túlzásba vinni.

"Higéniai"



Ez meg csak az emberekre erőltett hülye divat szerintem ez nem szükséges dolog igazából.

"smink"


És ez sem a túléléshez szükséges dolog,nyugodtan mellőzhető

"Netán körömápolás, műköröm stb, erre is pénz kell."


Mindegy nem is ragozom mert úgy sem értenéd meg.

2015. ápr. 24. 12:30
 20/24 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az hogy szerinted a smink és a körömápolás hülye divat, ez a te egyéni véleményed, más meg máshogy látja.


Nyilván nem létkérdés, de a nők igen jelentős része él is ezzel. Számomra például vonzóbb is, de ez megint szubjektív.


A lényeget amit akartam meg már fentebb leírtam.

2015. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!