Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék ha úgy érzem...

Mit tehetnék ha úgy érzem abszolút képtelen vagyok érvényesülni az életemben?

Figyelt kérdés
A családom nincs valami jó anyagi körülmények között, szinte semmit nem tudnak besegíteni abba hogy az életbe elinduljak. Nincs munkám, és őszintén motivációm sincs arra hogy dolgozzak. Mert látom rajtuk hogy végig dolgozzák az életüket, és mit értek el vele? Akkor én inkább úgy vagyok vele hogy el se megyek dolgozni. Énnél többre becsülöm magam. Hogy ha már valahol fizetnek 100e Ft-ot akkor én ott hajbókoljak, és vágjak jó pofát hozzá hogy ennyiért ott dolgozhatok. Egyszerűen méltatlan egy emberhez...
2015. máj. 4. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
"Nincs munkám, és őszintén motivációm sincs arra hogy dolgozzak." Na ezt mosr fejezd be. 100K forinttal még mindig többet érsz, mint 0 ft-al. Pont ellentétes a véleményem: Elmennék(elmentem volna) a helyedben diákmunkára, abból összejön egy kis pénz egy képzésre(mondjuk okj), ha megvan a képzés, a szakma, akkor már is el tudsz indulni. Ha felvesznek valahova, akkor már tudsz gyűjteni esetleg egetemre, ha nagyon akarod. De gondolom a te helyzeted sokkal nehezebb, ha ezt megkérdezted..
2015. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudod hányan vannak úgy, hogy a szülők akármit tesznek, mégsem tudják támogatni a gyerekeiket anyagilag? Hányan vannak úgy, hogy ennek ellenére fogják magukat, és csak azért is dolgozni mennek, hogy megmutassák önmaguknak is, hogy igen, tudnak élhetőbb életet élni? A te bajod a nemtörődömség, és az, hogy tenni sem akarsz a jobb életért. Azt pedig hogy elmész dolgozni nem úgy kell felfogni, hogy lesz egy ember aki feletted áll, és a fizetésedért cserébe pattogtat, hanem úgy, hogy van egy ember, aki megélhetést biztosít neked! Komolyan úgy szeretnéd élni az életed, hogy se munkád, se motivációd arra hogy jobb legyen? Mert akkor biztos út a lejtő, ez már fix! Viszont ha elindulsz, még ha sok munkával is, de lehet jobb! A kérdés: mit vársz az élettől?
2015. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-es: ment a zöld like ;)
2015. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!