Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem készít már ki,...

Csak engem készít már ki, hogy mindenki állandóan a problémáival traktál?

Figyelt kérdés
Mind a 2 nagyanyám, anyám, legközelebbi haverjaim, ők azok, akik folyton ezt csinálják és már nagyon unom. Mindig a bajaikról, problémáikról, lelki fájdalmaikról beszélnek, hogy mi nyomja a lelküket, de nem csak kivesézik nekem, hanem sokszor kioktató jelleggel mondják, ezért nagyon sokszor fel is idegesítenek. Aztán, ha szólni merek, hogy nem csak nekik vannak problémáik, akkor azzal jönnek, hogy 19 évesen, gyerekként milyen problémáim lehetnének nekem? Ilyenkor húzom fel magam igazán. Hiába nem ugyan olyan kaliberű dolgokról van szó, mert nyilván egy váratlan, nagy összegű számla és egy kapcsolat vége nem ugyan olyan, de nem mindegy, hogy milyen korban és hogyan éli meg az ember.. Nagyon idegesítő mikor kiröhögnek, ha azt mondom, hogy azt hiszik, hogy csak nekik vannak problémáik. Hiába szólok rájuk, legközelebb is ez lesz a téma a következő beszélgetésnél. Én sem erőltetem rá a lelki fájdalmaimat másokra, főleg nem, ha nem kérik, rám meg lassan úgy néznek mint egy lelki szemetesláda. Persze először megpróbálom elterelni a szót pozitív irányba, de ez nem szokott hatásos lenni, folytatják tovább. Engem igazából nem zavarna ez, ha nem vennék el nekem is folyton az életkedvem, vagy nem idegesítenének fel a kioktató jellegű beszédjükkel. Mit lehet ez ellen tenni?
2015. máj. 10. 21:33
 1/3 anonim válasza:
Talán megmondhatnád nekik hogy téged nem érdekelnek az ő problémáik, keressenek egy másik személyt akinek kiönthetik a lelküket, mert téged csak terhelnek ezzel.
2015. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmit. Én megtanultam úgy hallgatni az ilyen emberek nyafogását, hogy közben nem figyelek oda, a hülyeségeik nagy részét nem is hallom, csak bólogatok. Nincs mit tenni: ha azt mondod nem érdekel - bunkó és érzéketlen leszel, ha próbálsz pozitív dolgokról beszélni - naiv gyerek leszel aki nem érti még meg az élet nehézségeit, ha végighallgatod esetleg vigasztalod is őket - ennél is többet fognak siránkozni. Szar helyzet, együttérzek veled.
2015. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engedd el a füled mellett, úgyse veszik észre, hogy másra figyelsz éppen, mert a panaszkodás elvonja a figyelmüket. Ha végképp nem bírod akkor meg szakítsd meg velük a kapcsolatot. nekem is volt egy ilyen barátnőm... csak volt. Mióta meguntam és ráadásul egy szemét volt mert kibeszélt egy olyannal akivel nem voltam jóba azóta nem keresem, kerülöm ha kell "véletlenül" nem veszem észre. :D Na de most meg, hogy nincs senkije, már jó lennék.
2015. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!