Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok mindig ideges ha...

Miért vagyok mindig ideges ha új helyre megyek, új emberekkel találkozom?

Figyelt kérdés
Pl bemegyek beíratkozni egy tanfolyamra, vagy orvoshoz és elkezd gyorsabban verni a szívem stb szóval ideges leszek hirtelen. Olyan égő meg kellemetlen. Nemrég pénztárnál mikor fizettem ruha boltban is ez történt. Mit lehet ez ellen tenni? :( 22/L
2015. máj. 14. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is pontosan így vagyok,mint te!

Nekem az segít,ha gyakran fordulnak elő velem ilyen helyzetek,így egy idő után kicsit hozzászokok,és már nem olyan vészes.Meg gondolj arra,hogy végülis nem történhet semmi rossz,fő az önbizalom! :)

2015. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 eNerdzsy ***** válasza:

Mindenki feszültté válik néha, viszont sokan észre sem veszik ezt magukon, inkább másokat okolnak az idegességükért. :)

Mivel te észreveszed kezedben van a kulcs, hogy változtass a helyzeten.

Amikor rájössz, hogy feszült vagy - csak figyeld a helyzetet kívül és belül, érezd át az idegességet. Figyelj, hogy mi történik, de ne kommentáld gondolatban.

Ne ítéld el magad azzal, hogy nem lenne szabad idegesnek lennem!

Ne bosszankodj a miatt, hogy "a fenébe, már megint idegesnek érzem magam". Ez nem segít a helyzeteden.


Figyelmed egy részét irányítsd a lélegzetedre, csak figyeld, ahogy a lélegzés megtörténik.

Figyelj arra ami van, és hamarosan rájössz - nincs a helyzetben semmi ami a feszültséget indokolja.


Ha rendszeresen elvégzed ezt a "gyakorlatot", egy idő múlva a szokatlan helyzetekben fellépő feszültség csökken.

Talán olyan is előfordul, hogy észleled a feszültséget és az megmosolyogtat, azt gondolva - de hiszen nincs is itt semmi olyan ok, ami ezt indokolná!


Sok sikert!

2015. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. máj. 14. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!