Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ember-gyűlölet gyógyítható?

Ember-gyűlölet gyógyítható?

Figyelt kérdés

Tehát, már engem is zavar, hogy egyszerűen utálom az embertársaimat. Van pár barátom,de ha tehetném, elköltöznék valahová, ahol nincsenek emberek, egymagam lehetek. Az emberek sok stresszet okoznak nekem, és már azon a szinten vagyok, hogy ismeretlenekre is úgy nézek/gondolok, mint a véreshurkára. Nem barna a bőröm, nem vagyok "rosszarcú" és még a lányoknál is sikeres vagyok, ha épp erőt veszek magamon.

De ezzel nem fogok tudni boldogulni, akadályoz, hisz az emberek határozzák meg a jövőt.

Az a baj, hogy nem vagyok hülye, ismerem az emberi természetet,van tapasztalatom és már lexikális tudásom is, ismerem az összefüggéseket.

Vagy milyen közösség lenne nekem való?

Van itt még valaki, aki ebben "szenved", amolyan remete-alkat?


2015. júl. 4. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Van...
2015. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Van hát. Nem "gyógyítható"... Vagy lehet igen, csak én speciel nem szeretnék "kigyógyulni" belőle.

Téged ennyire zavar?

2015. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Titusztitusz ***** válasza:
Az "ember gyülölet" azon formája amit említettél, ELVILEG gyógyítható, de csak akkor, ha TALÁLNÁL MAGADHOZ MÉLTÓ TÁRSASÁGOT, avagy barátot-partnert...De a jelek szerint ilyen társaságot még nem találtál, úgyhogy valszeg még sokáig nem fogol tudni kigyógyulni ebböl az "ember utálatbol"...Amúgy személy szerint meg tudlak érteni, énis igen gyakran érzem úgy, hogy OLYAN EMBEREK(!!) TÁRSASÁGÁTOL, amilyen emberek túlnyomó többségben alkottják a magyar társadalmat, sokszor még az egyedüllét is jobb lenne...Bár nekem annyiban szerencsém volt/van, hogy kitartó munkával találtam egy olyan feleséget, aki minden téren tökéletes, így akkor legalább egyvalaki van, akinek a társaságában maradéktalanul jól érzem magamat mindig...Mások társaságára meg akkor ez esetben mi szükségem lenne? Főleg OLYAN emberek társaságára, akik körülvesznek úgy álltalában a világban...Szóval a legjobb amit tehetel egy ilyen helyzetben az az, hogy megpróbálsz egy MINDEN TÉREN kielégítő tulajdonságokkal bíró párt keresni, és erre az illetőre koncentrálni majd az energiáidat-figyelmedet kizárólagosan a jövőben...A többi emberrel meg ne is foglalkozz...
2015. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat utolsó, nagyon logikus és frappáns válasz.

A kérdésembe azt is bele akartam írni, hogy elköltöznék ahol nincsenek ember, de csak egy TÁRS-al,akivel boldog lehet az ember.

Csak hogy én személy szerint is nehéz természetű vagyok,a mai nők nagy többsége nem passzol a kritériumaimhoz,nehéz találni megfelelőt, mert nagyon heterogén az egész társadalom. Vallási közösségen is gondolkodtam már, de nem a hit miatt, hanem a normális nő végett. Szóval kösz a válaszodat 44 százalékos,és egyetértek veled. :)

2015. júl. 4. 12:56
 5/10 Titusztitusz ***** válasza:
Pedig sajnos ebben a mai világban nem tud mást tenni egy "embertársaira finnyás" ember, minthogy megpróbálja SZŰKÍTENI A FIGYELMÉT egy(!!) olyan valakire, aki MÉLTÓ A FIGYELMÉRE, és akinek a társaságában az ember jól érzi magát...Viszont mivel a természet rendje ugye az, hogy az embernek illő és hasznos dolog PÁRBAN leélnie az élete döntő részét, (Éshát ugye a közvetlen családja társaságában...) ezért az a leghasznosabb, ha ez a "magunk igényeihez méltó valaki" lehetőség szerint a HÁZASTÁRSUNK...Persze a megfelelő házastárs kiválasztása nem könnyű dolog, én magam is sok-sok éven át kutattam megfelelő illető után,(Sokan a környezetemböl már azt hitték, hogy soha nemis akarok már megnősülni...)de a kitartó erőfeszítés végülis eredménnyel járt a mai napig is...Szóval neked is csak azt tudom tanácsolni ismétcsak, hogy MINDEN ENERGIÁDAT kizárólagosan egy JÓ HÁZASTÁRS felkutatására koncentráld, és hagyd a csudába a másjellegü "emberi közösségeket-társaságokat"...Mert az olyan mentalitásu illetőnek mint amilyen te is lehetel, CSAK EZ AZ EGY ESÉLYE LEHET ARRA,hogy megőrülés, avagy lelki összeroppanás nélkül sikerüljön túlélnie ezt a "mai világot", meg ezt a mai "társadalmi közeget"...Szóval MINDENKÉPPEN és MINDENÁRON kutass fel egy, a MAGAD IGÉNYEIHEZ MÉLTÓ HÖLGYET, mégpedig a "LEGKOMOLYABB SZÁNDÉKOKTOL" VEZÉRELVE...Aztán ha majd sikerül a dolog, meglátod hogy "megbékélsz" majd te is ezzel a mai gyönyörűséges világgal, meg a méggyönyörűségesebb lakóival...
2015. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint igaza van a válaszadó(k)nak, de arra nem gondoltak, hogy mi történik akkor, ha NE ADJ ISTEN történik valami a "tökéletes" társaitokkal? Akkor az ember végképp magányos marad és az öngyilkosság elkerülhetetlen. Már pedig az öngyilkosság elvileg bűn, s nem végső megoldás.


Én úgy vagyok vele, hogy a "tökéletes" társam mellett mindenképp akarok 1-2 barátot és nem csak azért, hogy bebiztosítsam a "lelki világom", hanem szeretnék úgymond két emberhez tartozni. És természetesen emellett még ott a családom, aki szintés fontos nekem.


Szóval nem olyan jó ötlet szerintem csak a szerelemre támaszkodin.

2015. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudod, csoda hogy még valaki ilyen tisztán és épen gondolkodik, ahogyan Te. Dicséretre méltó ez a szisztéma és eljárás, ahogy megközelíted a dolgokat. Komolyan. Egyetértek a házassággal. Igazából, ami az én fejemben kulcsszó, az a 'gyermek', elég gyerekpárti vagyok,részint elvi okokból, részint egyebek miatt. A házasság, de legalábbis egy ahhoz hasonló szerveződés az ehhez vezető egyik út. Az a baj, hogy az európai/nyugati nőkből, már bocsánat a kifejezésért, de szajhákat nevel a környezet, nem úgy régen, és nem úgy a harmadik világbeli társadalmakban. Ennek tán politikai/ideológiai oka van, de ez nagyon sajnálatra méltó... És pontosan ezért, a nyugati férfiaknak nem marad más, depressziósak lesznek,megőrülnek,és persze szétzilálódik az egész társadalom.


Az a Nő, aki mindezen hatások ellen még mindig tartja magát a kollektív érdekek és a "konzervatív"(értsd:normális)értékek mellett, az a nő a mai világban tiszteletet érdemel.

De egyre kevesebb az ilyen nő, vagy ez nem igaz? Rosszul tudom?

2015. júl. 4. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Főleg, ha öreg korban épp te leszel az, aki tovább él és nem tudsz majd egyik emberhez sem szólni. A gyerekeid majd elköltöznek és ritkán jönnek látogatóba...
2015. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Titusztitusz ***** válasza:
Nekem személy szerint nagyon "tetszett" az utolsó hsz szellemisége...Miszerint előfordulhat idővel olyan eset, hogy az embernek "nem lesz kihez szólnia"...Hát ez jó...Sose értettem az olyan illetőket akik KÓROS TÁRSALGÁSFÜGGÉSBEN SZENVEDNEK...És sohasem értettem azokat sem, akik képesek pl. ÖNGYILKOSOK LENNI a "nagy magányukban"...(Főleg karácsony, meg újév környékén hallani mindig ilyen esetekröl...)Hát vegyük már észre a paradoxont:Az olyan ember, aki TÁRSASÁGFÜGGŐ, az NEM SIRÁNKOZIK AMIATT sohasem, hogy STRESSZ NEKI AZ EMBEREK TÁRSASÁGA, meg már ELEGE VAN A SOK PRIMITÍV, BUTA EMBERKÉBÖL...És fordítva is igaz a dolog...Aki "utálja az emberi társaságot", az SOHA,SEMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem szokott azon síránkozni, hogy "nincs kihez szólnia"...(Sőt, sokszor az ilyen ember szinte fellélegzik, ha végre magában maradhat, és NEM SZÜKSÉGES SZÓLNIA SENKIHEZ SEM...)Egyetlen életkorban sem...Szóval szerintem ne aggódjunk azon, hogy a kérdező "fog-e tudni idős korában valakihez szólni, avagy sem", mivel jól láthatóan a kérdező NEM TÁRSASÁGFÜGGŐ...Amit én ajánlottam neki, az NEM "beilleszkedési szisztéma" egy adott társaságba, hogy "legyen kihez szólnia", hanem egy VÉSZFORGATÓKÖNYV, hogy miképpen is tudjon megmaradni viszonylag normális ideg, és mentális állapotban ebben a mai, meglehetősen retardált, és teljesen lebutult, konzumidióta emberi közösségben, ami jellemzi úgy álltalában a magyar népességet...(Mély tisztelet persze a kevés számu kivételnek, akik szerencsére azért akadnak még egy ilyen mai világban is...)Úgyhogy azzal egyelőre felesleges foglalkoznia hogy IDŐSKORÁBAN lesz-e kihez szólnia, elég ha arra koncentrál, hogy JELENLEG találjon egy olyan hölgyet, aki méltó arra, hogy szóbaálljon vele...A kérdező meglehetősen pesszimista vélekedésével ellentétben én biztos vagyok abban, hogy a sok-sok buta liba között azért akad még manapság is magára, a külsejére igényes, okos, értelmes hölgy, akivel öröm az élet, és az ember jól érzi magát a társaságában...Csak gondolom MEGTALÁLNI ŐKET nem könnyű dolog...De azért nemis reménytelen az ügy...Én már csak tudom...
2015. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pretorius25 ***** válasza:
Az emberek megérdemlik hogy így érzel irántuk, tehát a hiba nem a te gépezetedben van.
2022. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!