Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól tettem, hogy én magam is...

Jól tettem, hogy én magam is rászóltam az utasra?

Figyelt kérdés

Ma a városban az egyik helyi buszra felszálltam ,helyet foglaltam a legelső űlésen és a többi utas is szállt fel,felszáll egy csaj is úgy,hogy közben fagyit nyalt,sofőrúr szólt neki,hogy fagyival szàlljon lefelé,én pedig megszólaltam sima utasként én is,hogy szálljon lefelé,de csak azért,mert mikor a sofőr mo dta neki,hogy szálljon,azt mondta,hogy nem száll le akkor sem. Nekem sem kellett több,mondtam én is,hogy szálljon lefelé és a sofőr is kikapcsolta a busz motorjàt,leállította a buszt és azt mondta,hogy addig úgysem megyünk míg le nem száll,erre mérgesen mégis leszállt és még a csaj azt mondta a sofőrnek,hogy r...ad...jon meg,meg bemutatott neki,még neki állt feljebb. Nekem nem mondott semmit a csaj pedig én is mondtam neki,hogy "igen szálljon csak lefelé".


Szerintetek jól tettem,hogy én is mint utas mondtam neki,hogy szálljon le,nem csak a sofőr?


Ugyanis nagyon el vannak az emberek ma már szállva maguktól és pl. egy ilyen helyzetben igenis nem csak a sofőr szólt rá a fagyis nőre,hanem látta,hogy egy utas is rászólt és hadd érezze,hogy nem azt csinálhatja a tömegközlekedésen amit akar.



2015. júl. 4. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jól tetted.
2015. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Végülis a sofőrnek igaza volt, fagyival tényleg nem lehet felmenni a buszra. Illetve van még egy pár, szerintem könnyen betartható szabály, amit nem csak dísznek találtak ki, hanem okkal. Te pedig kiálltál a sofőr mellett. Ezt hívják civik kurázsinak. Máskor is jól jönne más esetekben, ha kiállnánk egymás mellett, és nem félrenéznénk, átlag jó Magyar szokás szerint...
2015. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*civil
2015. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jó, ha van 1-2 ember, aki nem közömbös. Azért az a véglet is idegesítő lenne, ha mindenki vénasszony módjára rászólna a másikra ezért-azért, de ha nagyon jogos egy helyzet, akkor jó ha lép valaki.

Pl. elesik egy ember az utcán, a sofőr elfelejti becsukni az ajtót, és ott állnak az emberek a bejáratnál stb.

2015. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nem is tudom, általában én is ragaszkodom a szabályok betartásához, de ez engem nem érdekelt volna különösebben, mert hülye szabály. Nem gond, ha rászóltál, de én nem idegesítettem volna magam vele. Azt sose értettem, hogy fagyival/hamburgerrel mért nem szabad felszállni.

Azt, hogy cigivel mért nem lehet felszállni, azt teljesen megértem és támogatom is, mert az sok mindenkit zavar meg ártalmas is, de egy fagyival vagy hamburgerrel kinek ártasz?

2015. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
MEgszületett korunk erkölcsi védelmezője! Köszönjük!
2015. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon jól tetted!
2015. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Kiskölyökre nem mert volna rászólni, mi?


Szerintem ez egy béna szabály, én még soha nem ettem/ittam le a buszt, pedig rendszeresen eszem/iszom. Elég sokan teszik így, volt, amikor ott volt egyedül időm bekapni valamit.

2015. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Most ezt azért írtad ki, hogy veregessük a vállad mennyire ügyes voltál?:D
2015. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 opened paradise ***** válasza:
62%

Utálom az ilyen önkéntes rendőröket. A sofőrnek ez a dolga,te viszont csak erre izgulsz.


Nem,nem szoktam buszon fagyizni,se enni,max zárt üdítőt viszek fel,úgyhogy nem amiatt,mert olyan lennék.

2015. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!